Sa shpejt kuruar fyt


Siç e dini, fytin tuaj fillon të lënduar nuk është në kohë, në mënyrë që trupi është duke u përpjekur për të "vonesë" të zgjidhur raste të rëndësishme, bota me të vërtetë punon parimin humor filozofik të Ligjit Murphy kur maloyyazytsirna probleme ndodh në kohë të gabuar, por ai i bën pacientët të kërkojnë mënyra efektive për të trajtuar fyt . Nëse ju keni një ditë të vështirë, dhe fyt "përmblodhi" apo vetëm duhet të shërohen sa më shpejt që të jetë e mundur, atëherë menjëherë të vazhdojë për të lexuar artikullin, sepse shpejtësia e shërimit varet se sa shpejt ju të marrë masat e trajtimit.


Sa shpejt kuruar një ilaçe lënduar fyt?
Kur është koha për të pirë e të ngrënë, disa besojnë se ju mund të bëni pa pilula dhe fraza pesimist ", nëse e majta rinitit patrajtuar, ajo është 7 ditë, dhe nëse nuk trajtohet - një javë," absolutisht e përshtatshme. Por në fakt, nëse e majta rinitit trajtohet, ndërlikimet më të yyazytsirnist. Kollë si një jo fenomen mbetur kujtim shumë të këndshme të Mbartja dhe patrajtuara SARS-it, kështu që tableta janë të nevojshme në çdo rast.
Nëse jeni vetëm duke filluar për të dhemb dhe dhimbje të fytit është sinjali i parë, pastaj të marrë një ilaç popullor për ftohjet dhe gripit me paracetamol. Është më mirë në qoftë se ajo është e çaj. Ata janë të mirë, sepse ata kanë një efekt hipnotik, sepse një ëndërr - një shërim të 50% të shpejtë.

Në qoftë se sëmundja ka hyrë plotësisht në vete dhe ju, çdo gjë tjetër është e ftohtë, kollë, ethe - të barnave antivirale. Mos harroni tableta fyt - disa prej tyre kanë jo vetëm aktivitet antibacterial, por një znebolyuyut pak.
Si të shpejt kuruar një shpëlarje fyt?
Nëse jeni të pyesin se si për të kuruar fyt kuqe të shpejtë atëherë duhet të mbledhë të gjitha vullnetet e në një grusht dhe të detyruar veten për gargarë të paktën çdo 15 orë. Kjo është shumë e rëndësishme, sepse si ju nuk e le bakteret përhapen.

Ju mund të përdorni:

 • tretësirë ​​Propolisi;

 • chlorophyllipt;

 • urtë dhe kamomil.


 • Gjithashtu mos harroni të gargarë drejtë: Hedhja nuk kishte shpallë tingullin "A" dhe "S" të shëndoshë.
  Dhimbje fyti: sa shpejt shërohet me çaj?
  Çaj për ftohjet dhe dhimbje të fytit duhet të merren praktikisht në «non stop», në qoftë se nuk ka anomalitë e veshkave. Merrni mbi armatosjen tri lloje të çajit:

 • Protivoprostudnye ndonjë farmaci apo mbledhjen e bronkeve; sigurt se nuk kishte shije, dhe se ajo përbëhej vetëm prej bimëve;

 • çaj të zi me limon dhe sheqer - ngarkimin dozë e vitaminës C është trupi i dobishëm për të luftuar virusin;

 • çaj me mjedër apo bllokim rrush pa fara.


 • Alternuara çaj ndihmon jo vetëm në qëllimet e kuzhinës - pinë të njëjtën pije gjatë gjithë ditës në një numër të madh mund të jetë miell, por edhe në shëndetin - çaj nga komponentët e ndryshëm të pasuruar menu terapeutik.
  Një mënyrë e shpejtë për të kuruar ngrohjes fyt dhe fle
  Një pikë shumë e rëndësishme për rimëkëmbjen - një ëndërr. Tableta Drink, lëng për gargarë, të marrë një të nxehtë çaj-ngrohjes, veshin çorapet e ngrohtë dhe të shkoni në shtrat. Shumë mirë, në qoftë se ajo është e para-ngrohur shtrat. Një metodë më moderne - Elektro. Nëse ngrohtë trupi gjatë ditës dhe fle mirë, kjo është e yyazytsirnist madhe se rimëkëmbja ngrys kur sëmundja filluan të shfaqen.

  Vetëm përbërësit e natyrshme: sa shpejt shëruar mjetet juridike popullore fyt?
  Mjetet juridike popullore kryesore në trajtimin e fyt - sode dhe kripë. Në 1 h. Litër. si produkt i hedh në një gotë dhe i hedh ujë të valë. Llokoçis për të shpërndarë ato, le të ftohtë pak, dhe shpëlarje fyt.
  Gjithashtu ilaç efektiv popullore për dhimbje të fytit është konsideruar pije bërë nga mjaltë dhe qumësht: një filxhan qumësht të nxehtë, vend 1 tbsp. l. mjaltë. Sigurohuni që të pini të nxehtë.
  Sa shpejt kuruar fyt grua shtatzënë?

  Fast kurë dhimbje të fytit gjatë shtatzënisë - nuk është një detyrë e lehtë, sepse në këtë periudhë është e këshillueshme të mos marrin substanca që mund të shkaktojnë alergji - ajo mund të shkaktojë një fëmijë alergjik ndaj këtyre substancave. Prandaj, është e dëshirueshme që të mos përdorin mjaltë.
  Pini nxehtë fytin çaj pije. Rreth Pilula konsultohuni me mjekun tuaj, ndoshta ju jeni më të mirë pa to.
  Kaloni mbytje, por një kohë të shkurtër - më pak se 5 minuta dhe le trupi nuk shpejt. Procedurat intensive termike janë kundërindikuar për gratë shtatzëna. Thithja mund të bëhet nga kamomil dhe patate.