Sa shpejt kuruar një të ftohtë


Sa shpejt kuruar një të ftohtë? Në kohët tona moderne ka shumë e drogës, por ka shumë të trajtimit të thjeshtë, të përballueshme dhe efektive për mjete ftohjet popullore, sidomos pa asnjë efekte anësore.
Trupi i njeriut reagon ndaj ngrirjes, erërat hazdisur, shirat oblozhni ftohjet motivuar dhe rëndim të sëmundjeve kronike të tilla si sinusit dhe rinitit.
Përveç çaj me jam butë dhe aspirina në shtëpi mjetet juridike për të luftuar sëmundjet sezonale në fund të vjeshtës dhe në fillim të pranverës në njerëzit është shumë e madhe dhe e larmishme.


Kur ftohjet sezonale, mbi të gjitha, duhet të kujtoj njerëzit të mos nxitojnë në simptomat e para për antibiotikë dhe ilaçe të tjera kimike, kështu që njerëzit jo vetëm të reduktuar imunitetin tuaj, por efekti i barnave do të ulet vazhdimisht.
Në mjekësi tibetian ka një përvojë të gjatë duke luftuar ftohjet mjete të lehtë në shtëpi pa efekte anësore. Trajtimi i suksesshëm do të sigurojë dy uyazyka thjeshtë: është proaktiv menjëherë në shenjë e parë e zbatimit të ftohtë, të vazhdueshme dhe të rregullt të këtyre rekomandimeve.

Supë Lamskyy për ftohjet
Merrni 2-3 lugë finely copëtuar copa e qengjit (copat e mishit nuk duhet të kalojë gozhdë), vënë në ujë të valë, shtoni bizele piper i zi, hudhër, qepë. Boil nuk është minuta më shumë se 3-4. Pini supë një gotë më të mirë lamskoho në mëngjes dhe në mbrëmje. Ju do të jetë i bindur se ajo është shumë më e supë pule.
Me të ftohtë si në qoftë se ajo mund të duket të vogla, për të luftuar menjëherë. Ftohtë si banale mund të përfundojnë komplikime të rrezikshme të tilla si sëmundje të zemrës, reumatizmi, artrit, inflamacion i veshkave, otitis media, pneumoni, etj

Pije Ginger
Mjet i shkëlqyer i shtypjes është xhenxhefil ftohtë. Xhenxhefil është e njohur nga kohërat e lashta, ajo është ende shumë popullor në Kinë.
Lugë çaji integruar xhenxhefil krijoj një filxhan me ujë të valë, shtoni një lugë mjaltë dhe një fetë e gjallëri për shijen tuaj. Pije Ginger tregon një efekt shumë të fortë se një ilaç i fuqishëm për ftohjet si hudhër. Esenca është që të përdorin pije xhenxhefil që sëmundja të ftohtë lidhur yin ftohtë dhe xhenxhefil zbatohet për produktet Yang është i nxehtë. E njëjta gjë vlen edhe për përdorimin e 30-50 gram vodka me piper i kuq - Një sulm i fuqishëm produkteve Yan.

Klima e ftohtë e Rusisë ka një ndikim në trupin e njeriut nga dobësitë e saj - fyt dhe këmbët. Dhe kështu që ata duhet të izolojnë. Çorape leshi dhe veshje shall nuk duhet të xhiruar kur ju ndjeheni shenjat e para të ftohtë që vjen!
Ilaç tibetian rekomandon për trajtimin e të ftohtë banjo hot këmbë (i lagësht dhe që ajo të nxehtë, kategorizohen Yin është ftohtë) në mënyrë të përdorur vetëm nxehtësi të thatë.
Nëse ftohtë ka filluar, dhe temperatura e trupit ka arritur 38-40 gradë, duhet të jetë për të reduktuar boronicë ngrohjes-pije ose lëng boronicë, ato gjithashtu zbatohen për produktet Yin. Ju lutem vini re se këto nuk pi pije frutash në fillim të sëmundjes, kur sëmundja është në fazën Yin.

Kur sëmundja është përhapur dhe po i afrohet kulmin e saj, produkte të dobishme acid në këtë kohë është koha për të butë dhe buckthorn detit. Në këtë kohë, Yin përdorimin në kohë të trajtimeve - të tilla si rubdown trupit me vodka. Kjo duhet të mbani cool pacientit jashtë pas 1-2 minuta shtrirë plotësisht lakuriq. Transferimin e nxehtësisë në mes të mjedisit dhe trupit të reduktuar temperaturë të lartë trupore në 15,2 gradë. Nëse temperatura është ende e lartë, jashtë të ftohtë mund të përsëritet 1-2 herë në ditë.