Pa receta dietë karbohidrate


Çdo grua e drejtuar në dietë të paktën një herë në jetën e tyre. Arsyet se e mjaftueshme: ajo mund të jetë një ditëlindje, martesë dhe privat, si dhe vitin e ri dhe një verë. Në mënyrë që të humbasin peshë më shpejt, ndonjëherë ne të përdorë dietat mjaft ekstreme. Pa receta karbohidrate dietë të ju ndihmojë të gjeni një formë të mirë dhe shëndetin.

Ju mund të gjeni një numër të madh të dietat që ofrojnë rezultate unike në një periudhë relativisht të shkurtër. Pa karbohidrate dietë - një nga këto dietat. Mendoni se çfarë ju mund të përfshijnë në dietën tuaj me këtë dietë. Disa nga komponentët më të rëndësishme të përfshira në produktet është karbohidratet. Me karbohidratet, ne ndjejmë një hov të energjisë, rritjen e efikasitetit, humor të mirë.Pa dietat karbohidrate janë të ndarë në dy lloje:
Malovuhlevodni - një dietë në të cilën përdorim lejohet të përditshme jo më shumë se 125 gram karbohidrateve. Hard asnjë dietë karbohidrate - kjo dietë me karbohidratet mund të ketë konsumuar më shumë se 20 gram në ditë. Këto dietat janë zhvilluar dietist. Pas hulumtimi ka gjetur se karbohidratet është përgjegjës për uri, dhe uljen futje karbohidrate, ajo do të jetë më pak uri dhe peshë të tepërt fillon për të shkuar. Specifikat e një dietë të tillë është se në qoftë se ne të reduktuar konsumin e ushqimeve karbohidrate, ndërsa në këmbim ne nuk e rrisin konsumin e yndyrave dhe proteinave. E gjithë kjo nuk do të thotë se kjo dietë është absolutisht e padëmshme. Të gjitha dietat kanë të dyja anët pozitive dhe negative.


Pro pa dietat karbohidrateve dhe receta
1) Përparësia më e rëndësishme është se dietë punon!
2) E dyta, plus po aq e rëndësishme është se futje me kalori nuk ulet, dhe ne nuk do të ndiheni të uritur.
3) Shuma e proteinave qëndron e njëjtë dhe ne zakonisht reagojnë në formë të re të jetës dietetike. Proteinat të ndihmojë djegur dhjamin, sidomos në sport. Është e rëndësishme që ne nuk duhet të rritur ose ulur sasinë e proteinave në dietë.
4) Gjatë trupit mbajtjes formon një substanca të veçanta dietë - ketone. Ato gjithashtu ndihmojnë djegien e shpejtë të trupit yndyrë. Përveç kësaj, ketone janë antidepressant shkëlqyer natyror.


Cons asnjë dietë karbohidrate
1) Në qoftë se ju rritet futje proteina është e rëndësishme në sistemet mbingarkesës së trupit. Shumica vuajnë mëlçisë.
2) Disa ushqime proteinike përmbajnë shumë yndyrë. Ju duhet të zgjidhni me kujdes ushqime për dietën tuaj.
3) përveç ketones të ketë një efekt pozitiv në humbje peshe, dhe efekte të dëmshme në të mëlçisë, trurit dhe të veshkave.
4) më pak karbohidratet në trup, aq më shpejt formimin e ketones, e cila nuk është e mirë për trupin.
5) Çdo dietë të çon në mungesë të pasura me vitamina, minerale dhe acide, e cila ndikon negativisht në sistemin gastrointestinal. Konsideroni pozitën pa dietë karbohidrate dhe të mësojnë se çfarë është e lejuar dhe çfarë nuk është.


Ka disa rregulla kryesore:Të gjitha salads veshur me lëng limoni vetëm. Në raste të jashtëzakonshme - një sasi e vogël e ulliri ose vaj perimesh.
Mos hani receta skuqur dhe enët. Mish dhe vezë gatuar për të ngrënë perime të mirë dhe - papërpunuar. Nëse, megjithatë, diçka e skuqur, ajo është vetëm në vaj perimesh.
Pas drekës, të marrë një pushim për 30 minuta dhe pastaj ju mund të pini të lëngshme.
Vakt e fundit duhet të jetë jo më vonë se 20 orë.
Nuk duhet një çdo tre orë. Ndani normë ditore në disa faza.

Shkalla e përditshme duhet të jetë jo më shumë se 300 gram.Dietat e tilla janë të shumta. Kjo popullor "Kremlinit dietë" dhe bezvuhlevodna Atkins dietë dhe Pevzner dhe dietë malovuhlevodna Kim Protasov, dhe "Dhjetë produkte". Le të flasim më shumë për disa prej tyre.

Atkins Diet
Në një mënyrë tjetër është quajtur një dietë të astronautëve amerikanë përmes recetave të tyre. Ajo mund të përdoret për një kohë të gjatë, ndryshe nga të tjerët. Por kjo është mjaft e vështirë për një njeri i cili vendosi për të humbur peshë. Në fillim të dietë reduktuar peshë më shpejt, trupi i mungon energjia dhe ai e tërheq atë nga qelizat e tyre. Kilogram shkrirja, shkrirja por forca jonë. Ne të ndjehen lodhje të qëndrueshme, humor depresion dhe efikasitetin rënie. Në qoftë se ju vendosni të shkoni në një dietë Atkins, të jetë i sigurt për të mbajtur një blog personal dietën tuaj. Ju duhet të marrin në konsideratë sasinë e përditshme të karbohidrateve, deri në hundredths gram ngrënë në ditë. Premton humbje peshe të fortë, nëse ju hani jo një ditë më shumë se 20 gram të karbohidrateve. Ju nuk mund të hani çdo drithëra, miell, sheqer, ëmbëlsirat, fruta, misri, karrota dhe patate. Ndaluar për të pirë alkool. Ju mund të hani mish, vezë, peshk, perime. Ju duhet të bëjnë produktet një tavolinë uhlevodsoderzhaschyh dhe rregullisht të shënojmë atë që keni ngrënë.


Klasik Ushqimi
Në këtë mishërim, kur bezvuhlevodnoyi receta dhe dietë mund të hani shumë mish, ushqim deti, peshk, djathë dhe djathë. Menuja e përditshme të shtoni perimet jeshile, zarzavate, fruta agrume, manaferrat. Produktet e përjashtuara buke. Në shumë pak, një copë të vogël të bukës, por vetëm kur nuk është nën fuqi.

Menu mostër
Mëngjesi i parë - gjysmë grejpfrut ose një gotë me lëng të freskët pa sheqer të shtuar. Mëngjes i dytë - dy vezë të ziera dhe çaj ose kafe pa sheqer. Dreka - gjysma e dytë e grejpfrut, pjesa tjetër e mëngjes të parë. Rostiçeri - një gotë çaj pa sheqer. Darka - sallatë perimesh dhe një copë mishi të zier ose peshk. Mjekët, nutritionists rekomandojmë asnjë dietë karbohidrate vetëm plotësisht njerëz të shëndetshëm. Për të qenë e bukur, ne mund të konkludojmë veten në të ngurtë dhe pafundësisht torturuar trupin tuaj. Por ndonjëherë, ju vetëm duhet për të përmirësuar dietën tuaj, shtoni mbrapa produktet më të dobishme dhe të ndryshme, rritjen e aktivitetit fizik, dhe pesha do të ulet gradualisht. Mjerisht, shpenzimet e një shumë përpjekje, këmbëngulje, duke vuajtur humbje peshe, pesha pas disa kohe ka një zakon përsëri rritet.