Duke përdorur kokrra e orizit për të pastruar trupin


Përfitimet e kokrra oriz është se ata janë duke marrë në organet tona të veprojë filtër si absorbues, që thithin toksina zorrëve. Kështu, nuk është restaurimi i microflora normale në zorrë dhe përmirësimin e të gjithë traktit gastrointestinal. Në përgjithësi, kjo çon në shërimin e trupit dhe për të përmirësuar shëndetin. Njerëzit dhe kokrra spolzovanye të orizit për të pastruar trupin ka qenë prej kohësh të vlerësuarat, mos e humb tiparet popullore tani.
Rajs Ushqimi

Një dietë që është konsumi i orizit të para të destinuara për pastrimin e butë të trupit. Dietë kryesor oriz avantazh është se ajo mund të përdoret në çdo moshë. Kjo dietë erdhi tek ne me mjekësi orientale, ku përdorimi i kokrra oriz ishin të rëndësishme në trajtimin e dobësisë së trupit, thinness tepruar dhe, në fakt, një dietë. Parimi i të ushqyerit në këtë dietë është kjo: në mëngjes në një stomak bosh për të ngrënë kokrra oriz papërpunuara. Numri i kokrrave duhet të jetë i barabartë me numrin e viteve të personit. Drithërat nuk zhuyutsya, dhe menjëherë gëlltitje. Pas përdorimit të orizit për tre orë nuk mund të hani dhe pini. Pas kësaj kohe ju mund të hani çdo gjë që ju zakonisht hani, por vetëm deri në 07:00.Në dietë për të pastruar trupin, bazën e të cilit - duke përdorur kokrra oriz ishte më efektive, e plotë të njerëzve të rekomanduar për të përjashtuar nga produktet e saj ushqimore që përmbajnë niseshte dhe yndyrna shtazore. Sa për ushqim pas 07:00 në mbrëmje, atëherë lejohet që të pini një gotë me fruta apo lëng perimesh, çaj të brishtë, hani një sallatë të lehta. Kohëzgjatja oriz dietë - dhjetë ditë, atëherë ju keni nevojë për të marrë një pushim për gjashtë javë.

Kushtoj vëmendje në një pikë të rëndësishme: përdorimi i orizit nuk është më shumë se 10 ditë, përndryshe, përdorimi i zgjatur mund të çojë në pasoja të pakëndshme. Pra, për shkak të kësaj nga trupi fillon të kulloj seri të metaleve alkaline, e cila, nga ana tjetër, është shumë e dëmshme për zemrën. Përvoja e shumë njerëz të cilët kanë provuar këtë dietë për të, tregoi se në ditën e parë të gjithë kokërr oriz është shumë e vështirë për gëlltitje. Por në ditën e dytë dhe të ditës kokrra oriz gëlltitje treta nuk është e vështirë.


Tërheqja nga oriz kripërat e trupit
Në jetën e trupit të njeriut akumulon depozitat në formën e kripërave inorganike, depozitat patologjike lokalizuar në gjak, nyjeve dhe indeve. Kjo çon në një përkeqësim të rëndësishme të shëndetit, të ndryshimeve të ndryshme në enët e gjakut, joints, në proceset inflamatore. Për pastrimin efektiv të këtyre depozitave duhet të përdorni oriz i gatuar në një mënyrë të veçantë. Merrni oriz duhet të jetë brenda dy muajsh, një kurs të dytë - pas dy vjet, kështu që konsumi aktive e orizit largon nga kripërat minerale e trupit.


Para se të përdorni oriz larë tërësisht për të hequr niseshte nga fara e saj. Si rezultat, ajo bëhet poroze, dhe për këtë arsye të përkryer thith kripë dhe akumulimit të ndryshme të dëmshme.

Në një tigan me një kapacitet prej 8,10 litra duhet të vendosen 25-3 kg. oriz. Çdo ditë për 20-25 minuta ajo duhet të lahet në ujë të rrjedhshëm derisa të bëhet transparente. Oriz thatë dhe i hedh në një qese të letrës për ruajtje. 1 tbsp. lugë (30 g) i hedh ujë të vluar dhe kuzhinier me nxitje të vazhdueshme për 20-25 minuta. Uji është e rekomanduar gjatë gatimit të ndryshojë disa herë. Pastaj oriz duhet të lahen me ujë të zier. Hani ngrohtë zier oriz me stomak bosh, nuk me ujë, përndryshe ajo do të fillojë për të absorbuar kripë prej saj. Para se konsumimi i këtij produkti është e rekomanduar për të pastruar zorrë. Për të përmirësuar vetitë absorbues të orizit për të ngrënë për një orë para se të procedurës së një ose dy molla. Pas përdorimit të orizit nuk mund të hani më herët se 4 orë. Nëse pas kësaj mëngjes ndjerë urinë, kjo do të thotë se pastrimin e trupit filloi. Gjatë trajtimit, menu duhet eliminuar plotësisht mish, kripë, erëza, alkool, yndyrë dhe i tymosur.


Pas një muaji të konsumit aktiv të orizit fillon nga kripërat dhe toksina përmes sistemit urinar. Kjo shihet qartë në urinë baltë. Akumulim me qëllim të keq do të excreted nga trupi për një tjetër 3-4 muaj pas kursit.

Në kryerjen e trupit spastrimit oriz duhet t'i kushtojë vëmendje disa detaje. Deri në fund të javës së tretë të urisë fillon të ndihet pas marrjes së një tipar të fortë të agjërimit. Duke u bashkuar kjo dobësi, marramendje, gjendja e keqe. Kjo është për shkak të faktit se me substancat e dëmshme nga trupi shkon kalium. Për të shmangur simptoma të tilla, ju lutem së pari dietë ditë oriz për të prezantuar në dietën tuaj të pasur në ushqime kaliumi: drithërat, bishtajore, kajsi të thata, rrush, patate, arra. Pini çaj sa më shumë me mjaltë dhe u rrit, të pi ujë me uthull molle dhe mjaltë.


Ne duhet të jenë të përgatitur për faktin se procesi i pastrimit do të jetë mjaft e vështirë. Pas 30 ditë të instrumentit të caktuar shpejt mund të përkeqësohet shëndetin, dhimbje në nyje, dhemb dhimbje në këmbët dhe mollaqe. Mos kini frikë prej manifestimeve të tilla. Të jetë i durueshëm, të bëjë vetes ushqim, të pasura me vitamina dhe minerale, mundësia e një tjetër. Së shpejti të gjithë do të jenë siklet.

Përdorimi i orizit për pastrimin profilaktik trupit

Merrni numrin e lugë oriz, të barabartë me numrin e viteve që kanë jetuar, pije mirë dhe të vënë në një kavanoz qelqi. Është e nevojshme që të derdh ujë të ftohtë zier oriz dhe vendin në frigorifer. Bie çdo ditë për 1 tabelë. lugë njomur oriz dhe ulcerë në ujë pa shtuar kripë për 5 minuta. Duhet rezulton qull për të ngrënë në një stomak bosh. Është e dëshirueshme për të kryer këtë procedurë në 730. Pra, për të bërë aq kohë sa oriz përmbytur është e përfunduar.

Rajs, e cila është përdorur për pastrimin grurin e cila përbëhet nga akte poroz fibra si një absorbues, thith toksina dhe pastron zorrët.