Ushqimi për dembel


Zgjidhni një opsion
Mëngjesi:
a) 30 gram drithëra me qumësht;
b) një dolli nga bukë me domate e pjekur, një lugë gjelle gjizë;
c) banane sanduiç: dy feta buke nga miell gruri, feta e një banane, një lugë çaji mjaltë, një lugë gjelle kos natyral ose djathë të butë;
d) dolli bukë me margarinë të vajosurin një vezë të zier, një gjysmë gotë me lëng portokalli.
Dreka:
a) një pjesë e madhe e sallatë, mollë apo portokall, sanduiç me një zgjedhje e mbushjes (50 g pulë të ftohtë (pa lëkurë), 25 gram djathë integruar Edam, një lugë gjelle të ulët-kalori majonezë, 75 g gjizë, qepë copëtuar gjelbër dhe kastravec);


b) 200 g patate të ziera në lëkurat e tyre, një pjesë e madhe e sallatë të përzier, një gotë dietë kos, 125 gram fasule gatuar ose 25g djathë integruar edamskoho.
Darka:
a) çdo i gatshëm pjatë të ulët kalori, një pjesë e madhe e sallatë të përzier;
b) 150 g mish pule ose gjel deti, një lëng mishi pak të lëngshme, patate të skuqura 75 g ose 125 g patate të ziera në lëkurat e tyre, perimet;
c) 75 g spageti me salcë domate të konservuar dhe karkaleca 75 g ose 100 g mish pule gatuar, të përzier me një supë pule të vogël, ose 75 g proshutë ligët përzier nastrohannoy me një gotë kos dhe erëza; perime ose sallatë frutash.

Ëmbëlsirë:
a) feta pjeshkë ose nektarinat fruta me djathë të butë;
b) dy peksimadhe e madhe e thatë.