Ushqime dietik që djeg dhjamin


Me të vërtetë temë pavdekshëm, një nga të paktët që do të ngacmoj kurrë gjysma e bukur e njerëzimit - është hollim. Dhe pjesa më e madhe e hollim të kërkojë për veten e tyre ushqime të tilla që ju mund të hani në çdo shumë, që të jetë e ëmbël dhe me lëng që në këtë mënyrë edhe për të humbur peshë, jo të fitojë.
Ndoshta për këtë dhe shpiku ushqime dietë që djeg dhjamin. Ata janë, në fakt, jo shumë atje, por në qoftë se ju bëni një dietë të saktë, është e mundur për të bërë pa enët e zakonshme me majonezë dhe yndyrore krem. Për shembull, Anglia ka arritur të shpikë një çokollatë që shije absolutisht identike me e zakonshme, por në vend të yndyrë në të nuk ka ujë. Pra, me produkte të dendur çokollatë grupi u zhvendos në produkte dietike. Është planifikuar të shpikë ushqime që djeg yndyrë, mbushur me flluska e ajrit. Kjo vlen jo vetëm bare çokollatë, por edhe drithëra, se vullneti pas përdorimit të tyre nuk ndihen të urisë rreth gjashtë orë.Seriozisht, produktet dietë ende meritojnë të drejtën për të qenë në tryezën tonë. Megjithatë, në moderim. Për shembull, në vend të frutave ëmbël mund të plotësoni në ndarje frigorifer grejpfrut lëng. Ju mund të hani sa më shumë që është e nevojshme, por e tërë çështja është se shumë nuk do të hani. Duke bërë trupin përfshira në substanca grejpfrut të fillojnë për të reduktuar nivelin e insulinës në gjak. Ai është oreksi një personi. Nëse e përditshme pas një vakt për të ngrënë grejpfrut tretën, ajo mund të zvogëlojë peshën e trupit me rreth disa kg lehtë. Duke lëng grejpfrut, ju mund të kaloni një zorrë e bukura natyrore trupin e toksinave të dëmshme dhe i ngopur me vitamina. Ju mund të përgatisë një koktej duke shtuar ujë mineral në lëng e grejpfrut, limon, portokall. Pronat Zhyroszhyhayuschye dhe kivi dhe pomelo. Ndonjë nga këto agrume mund të përdoret për trajtimin e ditë e deri në dy kilogramë.


Vazhdimi bisedë në lidhje me fruta, për të mos përmendur pineapple. Kjo është komponentët fruta të fortë e cila djeg yndyrë. Përdorimi i pineapples lejon njom trupin e substancave të dobishme bromelain, e cila përshpejton tretjen e çdo, madje edhe ushqimin më të rënda. Aktualisht më shumë dhe fibra pineapple, përmes të cilit ju mund të qartë zorrët, duke sjellë me vete tërë skorje të.

Produktet dietik gjithashtu përfaqëson lakër. Ai përmban shumë fibra, të pasur me enzima, përmban pothuajse asnjë kalorive. Varieteteve të lakër, e cila nuk është vetëm kalori të ulët dhe yndyrë është djegur - është brokoli. Ai gjithashtu përmban dobishme element gjurmë - kromit, e cila suppresses dëshirën për të ngrënë diçka të ëmbël dhe miell.


Shumë nutritionists rekomandojmë kanellë filloi si një mjet për të në lidhje me produkte dietetike. Fakti që erëza kanë aftësinë për të përshpejtuar të gjitha proceset metabolike në organizmat tona. Por si kanellë, është shije e ëmbël, mund të shtohet në çaj ose kafe në vend të sheqerit, duke e bërë kështu pijet janë jo vetëm më pak kalori, por edhe shumë e shijshme. Përdorimi i kanellë nxit thithjen e shpejtë të saharoze, pra kjo nuk çon në depozitat yndyrë.

Këto ushqime dietë si vezë, të pasura me proteina. Por kjo nuk është e ushqime proteinike të rënda. Ajo mund të asimiluar shpejt, ta përdorin atë në sasi të vogla. Mjaft dy ose tre vezë të rritur në ditë për të ndihmuar në peshë popovzty poshtë. Proteinat të ndihmuar muskujt tanë të bëhen punë të fortë, më të forta. Kjo çon në kosto shumë të lartë të energjisë. Pra konsumuar energji, kështu që ne mund të themi se vezë - ato ushqime që djeg yndyrë. Proteina të pasur dhe të ulët-yndyrë viçi. Mish ligët ju lejon të ndihen të gëzuar, energjik, por ajo lejon për të humbur kalori.


Ne nuk mund të themi se qumështi dhe të gjitha derivatet e saj janë pikërisht pije dhe ushqim që djeg yndyrë. Por nëse ju përjashtojnë ato plotësisht nga dietë, ju mund të ndalojë procesin e djegies yndyrë. Fakti se komponentët që përmban qumështi i freskët përmban kalcium pastër. Kalciumi lejon trupin të prodhojë mjaft e një hormon të quajtur kaltsytrol, i cili i referohet tona burners yndyrë trupit.

Saturating trupit të dobishme elementët gjurmë edhe kungull i njomë të aftë. Ata paraqesin si komponent kaliumi. Ai ndihmon për të normalizuar ekuilibrin-ujë i kripur në trup. Kungull - këto janë produkte ushqimore që jo vetëm të promovuar humbje peshe, por lejohet edhe për përdorim me sëmundje ekzistuese të stomakut dhe sistemin e tretjes. Courgettes nevojë për të ngrënë pjekur, i zier, i përbërë nga supë perimesh dhe merak. Pastaj ata do të konsiderohen komponentët e menynë tuaj që djeg dhjamin. I njëjti efekt dhe kanë një trangujve të freskëta. Në kohën e verës, kur nuk janë perimet në tavolinat tona, ata sjellin dobi më të madhe, siç është e natyrshme. Trangujve janë të ngopur me ujë, e cila përshpejton mochevыvedenyya në trup, Flushes nga të gjitha toksina dhe pastron zorrët. Trangujve - një perime dietë që lejojnë shumë për të humbur peshë edhe kur një numër të madh të përdorimit.


Problemi kryesor i humbjes së peshës - një mashtrim në lidhje me çfarë dietë ushqime mund dhe duhet të zëvendësojë plotësisht ushqime konvencionale. Ju nuk mund të eliminuar plotësisht yndyrna, pasi ato janë të nevojshme nga organi për rritjen dhe zhvillimin normal. Ju nuk mund të vidyazykatysya karbohidratet dhe glukozë. Shënimi në paketimin e produktit "kalori", shumë të dështojnë në përshkrimin e detajuar të mallrave, dhe për këtë arsye nuk mund të di se disa ushqime përbërja vetëm sjellin dëm dhe jo përfitimet e pritura.