Croutons Shtëpi dobia dhe dëmi


Më parë në raftet dyqan ishin vetëm croutons mustardë ose krisur me fara lulekuqe, pak a shumë, iu përgjigj Enjoy. Tani një mori të krisur të tjera, aplikuar tashmë për pijet birrë të tilla si "3 kore", "Klynskye", "Kirieshki." Gjëja më e keqe është se fëmijët me të vërtetë e duan këtë produkt.
Por pak e dinë se fsheh një fishekzjarr. Dhe tani ne duhet të kuptoj atë. Para së gjithash, ju mund të kryejë një eksperiment - të marrë një biskotë nga çdo paketim dhe vendin e saj në pëlhurë të bardhë, pak më të ngutshme, më pas të shohim se çfarë u la pas rrugën me yndyrë. Ajo thotë se i krisur janë përgatitur për yndyrë të keqe dhe të naftës. Këto krisur kanë kolesterol të lartë dhe sigurisht që mund të çojë në sëmundjet e stomakut, zorrëve, inflamacion, si dhe sëmundjet e sistemit urinar. Në një crunches përqendrohet aq shumë kripë që numri i saj është pothuajse e njëjtë majë. Dhe imagjinoni pastaj se sa kripë është e përmbajtura në të gjithë paketën. Dhe duke pasur parasysh se të rriturit dhe sidomos fëmijët të hanë një ditë jo një të tillë krisur Pack, dhe 10 copë, është koha për të kontrolluar stomak dhe duhet të fillojnë të gjitha pastrohen nga mbeturinat e akumuluar.Nëse dikush nuk ka kohë për të ngrënë, ai drejton një kiosk ndodhet afër dhe me kënaqësi merr këto krisur. Sigurisht, kjo është e dobishme për të blerë një paketë të krisur për 6 rubla se vytratsya 50-100 rubla një darkë normale të plotë. Dhe ky është problemi - Trajtimi i mëtejshëm merr tri herë më shumë para në qoftë se ju zgjidhni suhom'yatku. Një zgjidhje e përkryer do të ishte për të përgatitur croutons shtëpi. Dhe pse jo? Këto biskota janë bërë nga ju, dhe për këtë arsye nuk do të përmbajnë të gjitha llojet e ngjyrave, aromave, enhancers shije dhe aromë. Një gjë e tillë i krisur janë shumë më tepër se janë shitur në dyqane. Megjithatë ia vlen të kujtohet se, si me çdo ushqim tjetër, krisur janë dy anët e medaljes. Prandaj, ju duhet të konsideroni këtë pyetje si "croutons shtëpi të përfitojnë dhe të keqe."


Cili është përfitimi i krisur brendshme. Përfitim i parë është i dukshëm në përgatitjen vend. Ju e dini se shëndeti i tij nuk bëjnë asgjë të gabuar, rosto kaq shumë kohë në furrë ose ju pan këto krisur nuk do, dhe kështu nuk skushaete shumë kripë dhe vaj. Së dyti, krisur shtëpi me susam ose lulekuqe përveç për të ndihmuar në tretje. Çuditërisht, kjo është e vërtetë. Tani bakers përgatitur bukën, e cila është një pjesë ose të thata qepë ose majdanoz, ose drithëra, si dhe lulekuqe me farat e susamit. Këto Futjet më të krisur në shtëpi, për të përmirësuar shijen dhe për të ndihmuar ata të tretet në stomak, duke lënë vetëm grimcat më të dobishme të ushqimit. Së treti, kur njeriu i cili u helmua nga diçka ushqimore, kjo është koha për të pastruar trupin dhe ushqim të ligët. Mjekët këshillojnë për të përdorur kos ose fruta kos pa mbushëse, ujë mineral pa gaz dhe i krisur në vend të bukës butë. Croutons crispy përfitojnë trupin, duke ndihmuar në stomak për të punuar përsëri në regjimin e kaluar dhe në këtë mënyrë përsëri mund të rifitojë forcën pasi pësoi helmim.


Cons Pets krisur. E para është se, edhe pse ato janë të vështira, por mbeten për t'u pjekur mallrave, dhe kështu përmbajtja kalori është pikërisht njëjtë si një buton konvencionale. Megjithatë, për shkak krisur përgatiten në furrë dhe të lënë për ne tashmë në formë të thata, dhe ajo është ngrënë shqetësim në vend nuk dorëzohet në përdorim, që ju mund të hani më shumë se copa të thjeshta të bukës. Kjo është një e madhe krisur minus shtëpi. Së dyti është në një crunches stomak bosh nuk janë të rekomanduara, si bllokimet e trafikut mund të ndodhë në traktin gastrointestinal, dhe pastaj ajo do të jetë e vështirë për t'u kthyer përsëri në lëng stomakut normale. Nëse jo drejtimin stomak, nuk ka kuptim në zorrë, gjë që rezulton në mjedisin e thyer e brendshme të organizmit dhe mikrobet marrë një mundësi të shkëlqyer për të shkatërrojnë jetën tuaj. Mos bëni tretje tuaj dhe ndihmon në tretje ishin të impresionuar nga bakteret e ndryshme. Por ju mund të outsmart kalorive shtesë dhe stomakun tuaj nëse krisur skushaete darkë, ngjyhet në çaj. Po, ushqimi do të merrni brenda trupit, tashmë ka një bazë për tretje aktiv - të lëngshme.

Pra, si mund të bëni croutons shtëpi? Ju duhet bukë psiko apo copë, feta në pjesë pjesë. Vendi feta në një fletë pjekje dhe kullimin e tyre në temperaturë të lartë. Ju mund të gatuaj biskota në verë në rrugë, përhapjen copa e bukës në sipërfaqe të përgatitur.

Nga rruga, fëmija juaj nuk do të blej helm, krisur dmth Shop me shije të ndryshme, biskota të përgatisë atë në shtëpi, pa përdorimin e naftës dhe kripë, spërkatet me susam ose lulekuqe fara, rrush shtuar se oreksin shkaktojë dhe në të njëjtën kohë të kontribuojë për të kënaqur urinë. Këtu është një produkt i zhdërvjellët mund të jetë i aftë dhe jo të dëmshme për të përdorur fëmijën tuaj. Nga rruga, në shtëpi dhe i krisur më shumë përfitime të tilla si aftësia për të ruhen për një kohë të gjatë. Bukë një ditë mund të jetë tashmë ndenjur dhe 4 ditë mbuluar me myk, dhe i krisur do të kenë gjithmonë në mendje dhe janë një rostiçeri e madhe me pi çaj. Për të shmangur dëmin nga krisur të pasakta, ju mësojnë se si të zgjedhin ato në dyqan. Për shembull, i krisur mustardë kanë më pak sheqer dhe në këtë mënyrë e dobishme për postin. Krisur me lulekuqe dhe susam fara, siç thonë ata, të ndihmuar në tretje, si dhe të stimulojë oreksin. Rusk me rrush nuk është e dëmshme për pacientët me sëmundje të zemrës, i cili është i kundërindikuar përdorimin e madhe e sheqerit dhe kripës. Zgjidhni një shumëllojshmëri të croutons shijshme për veten e tyre dhe të dashurit e tyre, dhe gjithashtu të gjejnë kohë për t'u përgatitur shtëpitë e tyre.

Croutons Fresh shumë më mirë dhe shije më të këndshme që festojnë çdo gjë.