Receta shtëpi spastrim trupin


Çdo fillim të pranverës ne kemi vërejtur se pas dimrit rrugët janë depozitat dirt. Por kjo nuk është vetëm në natyrë, por edhe në njerëz. Flokët pas dimrit humbin shkëlqimin e tyre, lëkura bëhet e shurdhër dhe i vdekur, është shumë e vështirë për të marrë deri në mëngjes, lodhje akumuluar shpejt, përveç dimrit kohë trupit për të grumbulluar yndyrë të tepërt, i cili është i mbrojtur nga të ftohtit, kjo në masë të madhe kontribuon në përdorimin e produkteve të lartë kalori.
Nga pranvera e vitaminës mangësi në trup fillon, ajo i mungon ushqyesve dhe elementët gjurmë. Trupi fillon të rregulloj me rritjen e ditës, duke rritur rritjen e qelizave dhe metabolizmin e hormoneve nivelet. Për të përmirësuar të gjitha këto procese trupi ka nevojë për energji, por një numër i madh i toksina e akumuluara dhe slags dimrit komplikon prodhimin e saj. Pra, nëse ju doni të përmirësuar trupin, për të përmirësuar shëndetin e tij, gjëja e parë që të kujdeset për pastrimin zorrët, veshkat dhe mëlçinë pas dimrit. Ne keni testuar spastrimin shtëpi receta trupit.Ka tre rregulla për pastrimin e trupit, e cila duhet të ndiqet:Para së gjithash është e nevojshme që të vizitoni një mjek i cili mund të identifikojë contraindications mundshme.
Të gjitha të pastrimit duhet të fillojë nga zorrët, pastaj vjen radha e mëlçisë dhe veshkave janë të kohëve të fundit. Kjo sekuencë mund të shpërthejë, përndryshe ju mund të dëmtojë trupin tuaj.
Pastrimin e trupit do të jetë më e lehtë në qoftë se ju filloni atë pas hënë e plotë. Kjo është konsideruar më të përshtatshme për të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me lirimin e çdo gjë, duke përfshirë edhe nga toksina.
Pastrim më të padëmshme trupi dhe zorrës së trashë e stol është një klizmë. Për të bërë klizmë, të marrë ujë të zier, duke shtuar lëng limoni për atë ose uthull molle në një raport për litër të ujit 1 lugë gjelle. Lëng dhe uthull ndihmë pushim nuk mjedisi i nevojshëm në zorrë. Përveç kësaj, lëng limoni është një antioxidant, dhe musht molle uthull ka veti antiseptike. Uji për enemas duhet të ngrohet në temperaturën e dhomës. Nëse uji është i ngrohtë, kjo do të çojë në atë fekal ndenjur shpërndarë dhe do të ketë tërheqja e tyre dhe mbajtën thithjen e tyre përmes mukozën e zorrëve në gjak, dhe do të helmimit.


Koha më e mirë për procedurat dhe recetave të tilla është periudha nga 5 në 7 të mëngjesit, pasi në këtë kohë funksioni zorrët tonë aktive. Për klizmë është konsideruar më i përshtatshëm sjellje Bozeman. Pasi të keni hyrë klizmë, duhet të qëndrojnë brenda 3-4 minuta në anën e djathtë. Në këtë pozicion siguruar qasje më të lehtë të ujit në rritje në dy pika. Pastaj ju ngjiten në dorë duke vazhduar të shtrihen në anën e saj dhe të zgjatem për disa sekonda, atëherë uji do të depërtojnë në cecum. Ju duhet të arrijnë një qëndrim të quajtur "Birch" dhe për të marrë një "stomak".


Kohëzgjatja e recetave në zorrëve pastrimin e shtëpisë dhe pastrimin e trupit duke përdorur enemas është dy javë. Gjatë 7 ditëve të para të klizmë duhet të bëhet çdo ditë, dhe nga dita e 8 pas dite. Gradualisht enemas vëllimi duhet të rritet në dy litra në një kohë. Nëse kjo nuk funksionon, atëherë zorrës së trashë nuk është pastruar plotësisht. Pas përfundimit të kursit, pastrimin e trupit me enemas duhet të përsëritet një herë në javë gjatë gjithë vitit. Pasi spastrimit përfunduar dy deri tre javë zorrë, ju mund të filloni pastrimin e mëlçisë. Gjithashtu, para se të filloni për të pastruar mëlçisë, ju vidyazykatysya mish dhe ushqime të yndyrshëm.


Procedura për trajtimin e recetave të mëlçisë kryer gjatë natës, duke filluar nga 19 orë. Për starters, para se të procedurës duhet të marrë një dush të nxehtë për të ndihmuar të relaksoheni muskujt e lëmuar e kanalet biliare. Ne duhet të përgatisë një jastëk të ngrohtë ngrohje dhe lidh atë në anën e djathtë duke përdorur peshqir, ose më mirë, në vendin e brinjë dhe kuadratin e sipërm, ka tëmthit. Por është më mirë për të rregulluar palë hrilok për shkak të mëlçisë do të jetë nxehtë dhe para dhe të pasme. Tjetra, ju duhet të përgatisin 200-250 gram. vaj ulliri me cilësi dhe të njëjtën sasi e lëng limoni. Lëng limoni rrit sekretim e biliare, vaj shkrin kolesterolit, duke dhënë një prodhim të lehta me gurë. Ajo duhet të marrë 5 gota, i hedh ato në 40-50 oz. gjalpë dhe të njëjtën sasi e lëng limoni.


Pastaj ju Shtrihu pastaj mbi krahun e majtë, duke shkaktuar rrjedhjen e biliare nga mëlçisë dhe tëmthit në duodenum. Dhe një orë për të pirë çdo 15 minuta, një përzierje qelqi. Një çift i orëve ju do të ndjeni një thirrje të fortë për të pasur lëvizjeve të zorrëve. Për të shmangur sëmundje në mëngjes, të bëjë një klizmë, dhe brenda tri ditësh të ndjekë një vakt të lehta, duke preferuar perime, fruta dhe drithëra. Nëse pas 4 ditësh ju mendoni trishtim në mëlçi, kjo do të thotë se toksina nuk janë hequr tërësisht, por vetëm u zhvendos për shkak se ju do të duhet për të përsëritur procedurën pastrimin e mëlçisë. Mëlçisë pastër 4 herë në intervale të një muaji. Nëse keni pasur një procedurë për pastrimin pas dimrit, ajo do të duhet të përsëris 1 herë çdo pranverë për të ruajtur efektin. Në trajtimin e mëlçisë janë parashikime të tilla si sëmundje gur tëmthi, kanceri, shtatzënisë dhe laktacionit, gjatë menstruacioneve.


Atëherë ju keni nevojë për të pastruar veshkat. Kjo do të kërkojë fara karrota, të cilat mund të blihen në dyqan fidaneve. Ajo duhet të marrë 3 lugë fara derdh tre gota ujë të valë dhe le të qëndrojë 12 orë. Vendi më i mirë për të mbush me infuzion në natën dhe në mëngjes ajo duhet të fillojë të pijshëm çdo orë e gjysmë përpara se të hahet një gjysmë gotë. Pastrimi renale mbajtur për disa javë. Rreth një e treta ditë pastrimi rezultati do të shihet si urinë të errët nëse ka gurë të vogla, atëherë ata do të vijnë. Pastrimi duhet të përsëritet disa javë.