Pronat e dobishme e llogore thupër


Pranvera - një kohë e zgjimit dhe shërimin. Në pranverë, sikur ajri vetë bëhet pronave të dobishme dhe të duan të jetojnë. Për të jetuar mirë dhe kujdes ishte në nivelin e rekomanduar të mos kufizuar në ajër, dhe mos harroni edhe një ilaç ruse Native - llogore thupër.

Pranvera fillon thupër "qarë" - të mjaftueshme për të butë shpuar fruthi, insert zakon mbrapa, dhe rrjedha llogore thupër mbi të zëvendësohet direkt në bankë.

Në të vërtetë sap thupër në mënyrë të dobishme dhe nëse përdorimi i tij i pemëve të dëmtuara? Natyrisht, si në qoftë se pema zgjedhja e duhur dhe ekstrakt lëng menjëherë - nuk e gris leh me një thikë ose, më keq, akset dhe kujdes stërvitje vrimë, futur zakon e saj për flukset llogore thupër. Pema gjithashtu duhet të zgjidhni ato traktet, ku prerjet do të bëhet së shpejti. Megjithatë, korrekte "podsochka" (nxjerrjes lëng) mund të ju jap më shumë se 10 litra lëng, dhe pema pothuajse nuk ka të lënduar.Pronat e dobishme e sap thupër pamohueshme. Në strukturën e saj mund të gjenden vitamina, sheqer dhe minerale. Ajo nxit çrregullime të efektshme dhe metabolike dehje të shëndetshme të gjakut, duke përfshirë onkologjisë, ka rigjeneruese efekt.

Për trajtimin e kancerit, mjekësisë tradicionale ofron mjetet e mëposhtme: dy pjesë lëng, dy pjesë Yarrow, lëng karrote, dy pjesë, një pjesë lëng HEMLOCK, gjuetarët dhe meadowsweet vyazolystnoy mix, pini dy herë në ditë. Në mëngjes në një stomak bosh dhe natën para krevat, duke pirë qumësht. Qumështi duhet të jetë e natyrshme jo, pasterizuar. Është gjithashtu me vlerë duke marrë jamball pluhur rrënjë me të zhveshur, 1-2 p.


Në veprim sap thupër është kryesisht i ngjashëm me buds thupër. Ai ndikon pozitivisht stomak, funksionin acid-stimulues, ndihmon me sëmundjeve të traktit gastrointestinal, në mënyrë rivendosjen acid ponyzyvsheesya. Vetëm nevojë për pronat e saj të dobishme ulçerë stomakut ose duodenale, gastrit, si gjatë faljen dhe një rëndim.

Në thelb thupër llogore - disa qelizave bimore sekrete të aftë për të sintezës praktikisht të pakufizuar të hormoneve, enzimat dhe ushqyesve stimuluesve të tjera. Përbërja e tij, si dhe një grup i shërimit funksionet biologjike e komplikuar në vend.


Një tjetër tipar i rëndësishëm i sap thupër është mundësia e përdorimit të saj si një diuretik në edemë, artrit, reumatizmi, përdhes, ulcerat deje, gjatë shërimin e plagëve, si dhe për trajtimin e ftohjet, bronkit, pneumoni, grykët, bronkoektazise si antiscorbutic fondet. Përveç kësaj, ai mund të jetë një mjet të jashtëm për neurodermatitis, psoriasis, ekzemë akute, kruarje të lëkurës, puçrra fytyre vulgaris, abrasions, skrofull, pruritit. Dhe për të trajtuar fungale dhe lëkurës parazitare sëmundjet përveç fasha dhe kremra të jashtme e rekomanduar për të përdorur llogore thupër brenda, vetëm një filxhan në mëngjes në një stomak bosh.


Pronat e dobishme e lëng si duhet në temperaturë të ngritur, ethet e lindjes, ethe hay dhe sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Pini ajo rekomandohet 2-3 javë me 3-4 gota në ditë për një gotë para ngrënies, si dhe kohën e nevojshme për të përmbushur dietë qumësht-perimesh. Përveç kësaj, lëng mund të përdoret për gargarë kur një dhimbje të fytit apo sëmundjeve të tjera inflamatore të gojës ose fytit. Nëse keni rinitit kronike - në mëngjes pini një gotë me lëng të freskët thupër.


Nëse keni veshkave, por referenca direkte për shkëmbinjtë atje janë të rekomanduara edhe për të pirë një gotë me lëng në ditë, mundësisht me stomak bosh. Lëng ndihmon për të sjellë nga fshikëz apo veshkave gurë e dhe rërë, duke shkatërruar fosfat dhe karbonat gurë dhe në asnjë mënyrë nuk prek oxalate dhe urinës.

Me ftohjet e shpeshta dhe kollitet ndihmë e madhe për të pirë qumësht të përzier me miell ose niseshte dhe lëng thupër është vendas aq i mirë në vend të infuzion çaj me luleshtrydhe apo luleshtrydhet me lë thupër.

Nëse ju lidheni lëng thupër me lëng shtrydhur nga të rinj stimulator fletë thupër nga veshkave, pa indeve bezdisshëm të veshkave, në të kundërtën, mund të forcojë indet e dobët veshkave dhe sjelljen e tyre në normale.


Një person i shëndetshëm nuk mund të kufizojnë përdorimin e ndonjë gjë lëng tjetër përveç shumës totale të lëngjeve në trup, duke zëvendësuar atyre ndonjë pije të tjera. Birch, si çdo lëng tjetër natyrore është shumë e prishet, kështu që mos harroni të hiqni atë në frigorifer.

E pra e njëjta përzierje e sap thupër çdo perime tjetër ose fruta, si dhe të insistojnë në manaferrat, u rrit hips, Wort Shën Gjonit, nenexhik, balsam limon, trumzë, borzilok, trumzë, i urtë, hisop dhe të tjerët. Pronat e tyre shëruese të përkryer të plotësojë efektin.


Për të gëzojnë plotësisht lidh me pranverën e natyrës, të marrë disa javë jashtë për të mbledhur çdo ditë dhe pi me familjen tuaj të freskët, natyrale dhe plot vitamina sap thupër. Ju do të vini re në përmirësimin e shëndetit dhe disponimin e tyre. Përmirësimin e qarkullimit të zhduket marramendje, dhimbje koke, simptoma kronike lodhje zhduken.

Një tjetër ide e madhe - të mbushur Kastrati thupër lëng. Rezultati do të përmirësojë shëndetin tuaj dhe të ju kursejnë nga sëmundje të ndryshme dhe probleme.

Birch llogore shpëtimit dhe humbjen e flokëve - është e nevojshme për të fshij lëkurën ose përzierje konjak alkoolit me lëng dhe lëng mishi rrënjë rodhe. Duke përdorur këtë mjet, si dhe përshpejtimin e rritjes së flokëve.


Lëkurës, nga ana tjetër, do të ndihmojë maskë është e thjeshtë: fshij fytyrën ndonjë vajra bimore me një shtupë pambuku. Mix lëng thupër (2 tbsp. Lugë) e salcë kosi (1 tbsp. Lugë), shtoni një lugë çaji mjaltë. Përzierje tërësisht dhe të aplikoni në lëkurën. Pas 10-15 minuta pije me ujë të zier në temperaturë dhome.

Lëng thupër do t'ju shpëtojë nga shumë Sëmundjet, por mos harroni - druri duhet të përdoret me shumë kujdes, në mënyrë që pas qëndrimit tuaj, ajo mund të jetë e humbur. Shëndeti për ju për vitet që vijnë!