Pronat e dobishme e barsucheho yndyrë


Në kohët e lashta, nuk ka pasur antibiotikët, drogat sintetike, dhe njerëzit e përdorin drogë për trajtimin e natyrës, dhe shpesh këto medikamente ndihmuar njerëzit të mbijetojnë në luftën për ekzistencë. Sepse në atë kohë të mbijetojë dhe të bëjë pasardhës të shëndetshëm, vetëm mund të njerëzit më të fortë. Megjithatë, healers popullore dhe të dashuruar nuk janë në gjumë, ata gjithmonë gjejnë mjete të reja, përvoja e saj kaloi në brezat e ardhshëm, dhe çdo brez i trajtimit të shkencës përmirësuar. Pronat e dobishme e yndyrë njohur barsucheho mirë. Duhet të theksohet se mjekësia tradicionale në vendin tonë është shquar gjithmonë performancën, dhe kjo pavarësisht nga fakti se metoda të sofistikuara, të tilla si në mjekësi Lindore nuk përdoret.Në mjekësinë popullore ruse, një nga metodat më efektive të shërimit dhe pronat e dobishme ishin kafshët yndyrë që nënshtruar letargji dimërore dhe zgjoheni në pranverë dhe përsëri ishin aktive. Fat Badger ishte një nga më të mrekullueshme. Në kohët e lashta të baldosës gjuetarët ishin pre e shumë popullor. Që lesh baldosa ka veti të shkëlqyera ngrohjes për shkak të cilat edhe në ngricat e më të rënda e pamundur për të ngrirë, që është sewn me dorashka lesh dhe kapele, çizme dhe tunika.

Përbërja barsucheho yndyrë

Në barsuchem yndyrë përmban një sasi të madhe të substancave biologjikisht aktive të dobishme. Gjithashtu yndyrë baldosa përfshin çdo gjë të nevojshme për jetën e të gjithë organizmit. Sepse lepujt, posaçërisht të grumbulluar atë, për të mbështetur forcat e gjatë dimrit, ndërsa ata janë në gjumë dhe nuk mund të hani, dhe kur ata zgjohen, si në fillim të pranverës ka pothuajse asnjë ushqim. Përveç kësaj baldosa yndyrë përmban substanca shumë të vlefshme natyrore - acidet yndyrore që mbështesin mbrojtjen e trupit, mbrojnë qelizat nga shkatërrimi, ruajtjen e shëndetit për shumë vite. Me përdorimin e rregullt të këtyre substancave nga ushqimi, njerëzit nuk do të dinë një gjë të tillë si një sëmundje kronike dhe të jetojnë një jetë të gjatë.


Acid yndyror oleik, për shembull, të çon në metabolizmin normale duke përdorur vetitë minerale, dhe jep efekt frenues mbi formimin e tumoreve kanceroze. Linoleik dhe acidet yndyrore linolenic janë polyunsaturated (PZHNK) dhe i pazëvendësueshëm, pasi që organet tona të sintetizojë ato në vetvete nuk mund të. Me një mungesë të këtyre acideve në trup fillon të grumbulluar me shpejtësi kolesterol "i keq" që clogs "enët e gjakut, duke formuar pllakë. Për këtë arsye, është e nevojshme për të siguruar trupin në marrjen PZHNK ushqimit. Falë tyre, krijuan kolesterolit "të mirë", i cili eliminon trazirat në metabolizmin. Përveç kësaj, acidet yndyrore të sigurojë ushqimin e qelizave dhe indeve dhe redukuar inflamimin.


Badger yndyrë është e pasur me vitaminë A, e cila redukton sëmundjet yyazytsirnist kronike, sidomos të mushkërive, organet riprodhuese, veshkat; kontribuon në mbajtjen e lëkurës të shëndetshme, flokët dhe thonjtë, pengon zhvillimin e kancerit. Gjithashtu, yndyrë është barsuchem dhe B vitamina, të cilat janë shumë të rëndësishme për trupin e femrës, në mënyrë që të mund të mbajë proceset normale të jetës, ekuilibrin hormonal në metabolizmin e trupit. Përveç kësaj baldosa yndyrë përmban minerale, kështu që përdorimi i yndyrës do të përfitojnë të dy të rriturit dhe fëmijët.


Trajtimi barsuchym yndyrë
Shumica e njerëzve, kur të përballen me sëmundje kronike, kërkojnë trajtim të mjekësisë zyrtare, por, për fat të keq, ka raste kur ajo është e pafuqishme - edhe pse njerëzit kalojnë vite për trajtim, ndërsa blerja e ilaçeve të shtrenjta, dhe në vend të marrin vetëm lehtësim të përkohshëm. Për më tepër, mund të dështojë sistemet e tjera të trupit. Për shembull, antibiotikët në mënyrë drastike të dobësojnë sistemin imunitar, dhe në trajtimin e drogës veshkave mund të prishin mëlçinë dhe stomakun.


Edhe pse ilaçe baldosa yndyrë nuk është, por ai vepron në mënyrë efektive si një agjent forcim që e bën trupin tonë më të fortë, dhe në këtë mënyrë ndihmon trupin të përballuar me sëmundje të ndryshme. Megjithatë, nuk do të heqë dorë drogë në qoftë se ju keni sëmundje të rënda, të tilla si tuberkulozi, pneumoni, pleurit, bronkit, pasi kjo mund të çojë në pasoja të pariparueshme. Përdorni Badger yndyrë në qoftë se yndyrë nuk shkakton reagime negative nga trupi si një shtojcë për trajtim themelor mjekësor. Gjithashtu vini re se baldosa mirë yndyrë forcon sistemin imunitar dhe trajton ftohjet, të marrë mundësinë për të provuar atë.


Prona barsucheho yndyrë - parandalon zhvillimin e arteriosklerozës, përshpejton shërimin e indeve, ka anti-inflamator, imuniteti, efekt tonik. Kur përdoret barsucheho yndyrë brenda, të gjitha mineralet, acide organike, vitaminat në vjeshtë të gjakut zhytur me shpejtësi dhe 100%, ose plotësisht. Normalizes aktivitetin e traktit gastrointestinal, dhe në qoftë se ka procese purulent zahasyatsya dhe ata zhduken, dhe inflamacion janë të mbyllura.

Badger yndyrë në mjekësinë tradicionale. Disa sëmundje serioze lehtësohet dhe ndonjëherë edhe janë duke përdorur yndyrë barsucheho. Në asthmatics dhe duhanpirësve trajtohen mushkëri, bronkit kronik të kalojë. Nëse një fëmijë torturuar gjatë kollë, pastaj disa ditë do të jetë, dhe trupi bëhet më i fortë. Fëmijët mund të jepet Badger yndyrë, përzierjen atë me qumësht ose mjaltë, dhe ju mund të pini Wort barishte Shën Gjonit ose hips. Baldosa Farmaci yndyrë është shitur në kapsula, të marrë atë shumë të lehtë.


Baldosa yndyrë kollë dhe ftohjet në fëmijët e vegjël. Brenda mërzit yndyrë, agjërimi për 30-40 minuta para ngrënies për 1 lugë 3 herë në ditë. Në të njëjtën kohë gjatë natës duhet barsuchym yndyrë për të fshij këmbët, mbrapa dhe gjoks. Vazhdo trajtimin për të paktën një javë, por pas 3-5 ditësh ju do të vini re një përmirësim.