Të dobishme për produktet pa yndyrë


Pyetni ndonjë grua që kërkon për të humbur peshë, të cilat produktet e ajo vendosi të themi me vendosmëri "jo." Ju do të dëgjoni se gratë nuk lejojnë tavolina e tyre për të dalë ushqime të guximshme dhe të lartë kalori, kështu që zgjidhni ato, e cila është një etiketë "yndyrë të ulët." Zgjedhja e taktikave absolutisht produkteve të ulët-yndyrë për konsum të vazhdueshme nuk është fare e vërtetë. Yndyrna janë të nevojshme për zhvillimin normal të çdo organizmi. Dhe nuk do të thotë që produktet të ulët-yndyrë janë të efektshme, në fakt, ata edhe mund të sjellin dëm! Pra, duke qëndruar në frontin e supermarketi counter dhe të menduarit, të dobishme për trupin apo atë kos, djathë dhe bukë pa yndyrë, mos harroni se përveç shifrave të mira, duhet të ketë edhe shëndetin.


Reflektoni nëse e dobishme për trupin ushqime yndyrë, imagjinoni që do të thotë niveli i yndyrës është e barabartë me zero. Mjekët kanë vërtetuar se përqindja e tillë yndyrë mund të karakterizohet vetëm ujë. Etiketat e produkteve të tjera thjesht nënvlerësojnë yndyrë, mashtruese blerësi. Mjekët ishin në gjendje për të provuar një të vërtetë të thjeshtë: Nëse një person ha ushqime të ulët yndyrë, kjo nuk është e kënaqur, oreksi kthen shpejt keni për të shkuar mbrapa dhe të hani asgjë që nuk bie dietë. Kështu, është vlerësuar se duke ngrënë ushqime të ulët yndyrë një person konsumon më shumë kalori në ditë, rreth 200-300.


Mjekët janë duke u përpjekur për të sjellë njerëz të cilët janë skeptikë apo të dobishme për ushqimet yndyrore të trupit që shqetësimet e tyre janë të pabaza. Yndyrna përmbajnë acidet esenciale që hyjnë në trup dhe ndikojnë në procesin e tretjes. Natyrisht përmirëson metabolizmin. Kur ajo hyn vetëm produkte të ulët-yndyrë stomak fillon përçarje e ekuilibrit natyror shqetësuar metabolizmin, kështu nuk është mbipeshë. Siç mund ta shikoni, arsyeja investigative është e qartë. Kjo mund të shpjegojë faktin se njerëzit që duan të humbin peshë dhe me fanatizëm të madh të konsumojnë vetëm ushqime të ulët yndyrë nuk mund të shpëtoj prej kilogramë shtesë, dhe pesha e tyre ndalon një etiketë.


Në yndyrna të përmbajë lecithin. Është thelbësore për këdo që enët e gjakut trupi i tij normalisht funksionojnë ishin të forta dhe elastike. Së fundi, mbrojtja e yndyrave natyrore mund të thotë si në vijim: ndërsa tek gratë, ato stimulojnë hormon që është përgjegjës për seksualitetin e seksit të drejtë.

Zgjedhja në raftet e supermarketeve ushqime të ulët yndyrë, i kushtoj vëmendje për të gjithë, jo vetëm nivelin e yndyrë. Për shembull, ata që e duan bukë, të ligët dhe i konsideruar ato të dobishme për të humbur peshë, duhet të dinë se ato përmbajnë një shumë të qumështit pluhur, një sasi të madhe të kripës dhe karbohidrateve. Si mund të besoni produkt diete? Përkundrazi, produktet hollim përshtaten ashtuquajtura vakt miell.


Thekon dhe muesli që rritet në qiell tifozët shifrat e hollë, që të mos ligjërisht të quhet dietetike. Nuk është me të vërtetë nuk ka yndyrë, por karbohidratet komplekse, aditivëve aromatizues, preservatives dhe nganjëherë trans-yndyrna gjenden në vëllim shumë të madh. Pra, është më mirë për të zgjedhur drithëra natyrore dietetike - hikërror, bollgur ose oriz, gatuar përpjekjet e tyre dhe pa shtimin e kripës.

Popular djathë yndyrë të ulët prezantoi sot prodhuesit të shumta nuk janë gjithmonë pretendon të jetë i ulët-kalori. Arsyeja është se një pjesë e saj e bëri atë të shtoni preservatives, flavorings, colorings dhe flavorings, të cilat përmirësojnë karakteristikat shije të produktit dhe të lejojë që ajo të ruhen për një kohë të gjatë. Konsideroni nëse djathë natyrore bëhet në shtëpi nga qumështi natyral, ruhet një muaj apo më shumë? Këto Futjet më të rritur djathë kalori dhe të ndikojë negativisht në shëndetin e humbjes së peshës.


Rreth shtojcave ajo vazhdon të shpjegojë për ata që mendojnë, produkte të dobishme për trupin pa yndyrë që ata shkaktojnë vetëm të dëmtojë veten. Për shembull, duke blerë një kos me shije të ndryshme dhe aromas, ne zgjedhim të ulët-yndyrë. Por përmbajtja e mbushëse artificiale tejkalon të gjitha kufijtë e lejueshëm, kështu që është e pamundur për të humbur peshë. Sidomos produktet e rrezikshme që quhen pa yndyrë, por përbërja e tyre aktuale e aditivëve me letrën E. e ruajtës në ato shumë pak produkte që kanë shije frutash dhe shije të ëmbël.


A nuk duhet të joshet për dyqane dhe gjysmë-quajtur cutlets mish. Ata nuk kanë asgjë të dobishme, shpeshherë mungojnë edhe një pjesë e mishit natyrore, por trans yndyra artificiale më se e mjaftueshme. Kjo shkakton trupit për të rritur nivelet e kolesterolit, i cili gjithashtu promovon humbje peshe. Dhe sidomos nuk duhet të jetë prodhues naiv dhe besuar që ofron një të ulët-yndyrë vaj gatimi. Besoni mua, ajo është e formuar nga kolesteroli jo më pak se nga nafta konvencionale, por përfitimet do të jenë të.

Në qoftë se ju vendosni për të shpëtoj trupin tuaj yndyrë, të jetë jashtëzakonisht i kujdesshëm për zgjedhjen e produkteve. Për shembull, shumica e produkteve natyrore, të ulët-yndyrë janë pule të bardhë, mish lope, cod, lepuri. Por përdorimi i tyre nuk mund të trajtohen në mënyrë të shkujdesur. Ne përsëris se yndyrna trupit janë të domosdoshme për zhvillimin normal, për shëndet të mirë, për të ruajtur imunitetin. Nuk lejohet vendbanimin e tyre të përhershëm në dietën e njeriut, i cili dëshiron të mbajë formën e saj të bukur dhe të shëndetit - të fortë.