Produktet e dobishme mjaltë për trupin


Lule nektar është klasifikuar në bimë mjaltë, lëng sheqer janë mbledhur insektet. Në total janë rreth 60 lloje të mjaltit, të qëndrojnë në fitore. Ajo ka një tonik dhe tonik efekt. Lloji dhe natyra e efekteve në trup ndryshojnë në varësi të ndryshme. Fresh, karakteristikë vetëm otkachannomu e lëngshme cilësi krimb mjaltë. Dendësia, anasjelltas, tregon papjekuri.
Pas rreth dy ose tre muaj pas vjeljes fillon një proces ëmbëlsim natyrore dhe kristalizimin - është ky funksion garanton natyralizmi i mjaltit. Të jenë të kujdesshëm: një produkt me cilësi nuk përmban papastërti. Por shitësit e paskrupullt qëllimisht holluar sheqer e saj, niseshte apo miell. Identifikimi mashtrim është e thjeshtë. Nëse është e mundur, zhytem në shkop mjaltë. Fake do të ikjes prej saj në pika të barabarta, pastaj u tërhoq një fije të vërtetë. Një aluzion: vërtetë mjaltë njëpasnjëshëm lehtë në mes gishtat tabloid gjethe gunga dhe fishekëve. Mundohuni të mallrave nuk mund të prekin? Njohja ëmbëlsim shpejtësi e një lloj të veçantë të mjaltit Lidhur me datën e prodhimit në etiketë dhe kontrolloni goodies në drejtim të shtojcave. Sot ne do të diskutojmë produktet më të dobishme për trupin e mjaltit.Ngjyra, shije dhe aroma e mjaltit drejtpërdrejt me fabrikë mjaltë, dhe për këtë arsye varg i ndryshimit është mjaft e gjerë. Karakterizohet nga një baktericid fortë, anti-kancer dhe pronave anti-inflamator. Promovon sekretim e toksinave dhe uljen e kolesterolit. Stabilizon presionit të gjakut dhe të përdoret për parandalimin dhe trajtimin e semundjeve kardiovaskulare. Qumësht amtare (vetëm vыnutoe OBT) si krem ​​të lëngët kosi. Thatë Absorbyrovannoe mbikëqyr granula të vogla të formë të parregullt. Zakonisht kjo ndodh në shitjen e një përzierje e mjaltë, polen ose dylli (studiuar me kujdes etiketën). Kur alergji ose tepër i ndjeshëm këto produkte të heqë dorë blerjen.


Propolisi - një antiseptik unike. Përdorimi i saj është parandalimi i sëmundjeve inflamatore dhe puçrra fytyre. Ai gjithashtu nxit shërimin e indeve të dëmtuara dhe ointments dhe vajra të bazuar në atë të përshtatshme për trajtimin e djegiet, plagët, sprains dhe bruises. Konsistenca duket Propolisi balta solide. Ajo është shitur në formën e sferave, shufra apo washers zgjatur. Mungesa e lëndës së jashtme të shfaqë një cilësi të lartë. Mos blej një të errët, pothuajse të zezë "zam bee". Një kërkesë e rëndësishme, në Propolisi përmbajtje dylli nuk duhet të kalojë 25% të totalit, dhe papastërtitë mekanike (twigs thatë, patate të skuqura) nuk janë ideale më shumë se 5%. Ky informacion mund të specifikohet shitësi ose lexoni etiketën.


Udhëheqësi i përmbajtjes së vitaminave, mineraleve dhe aminoacidet mes dhuratat e parkut. Rrit hemoglobinës në gjak, normalizes gastrointestinal dhe sistemin endokrin, forcon sistemin imunitar. Më të shitur apo krehër, ose granula siç thatë formë gjashtëkëndor, ose si një paste - milled ambrosia e mjaltit. Shënim llojin dhe origjinën e "bukës bee". Më të shijshme dhe të shëndetshme - poliflernyy bërë e polenit nga insektet lule të egra dhe bimëve. Monoflernyy - nga lulëzuar lashtat - shpesh përmban papastërti të plehrave dhe pesticideve artificiale, të cilat janë trajtuar fusha. Farërat lulëzuar bimët që mbërthyer me bletët e mjaltit viç, dhe pastaj janë arkëtuar pыltseulovytelem.