Hurmë Përfitimet për shëndetin e njeriut


Frutat verore dhe manaferrat kanë shkuar me kohë, fruta vjeshtë edhe kohë që janë mbledhur. A do të thotë kjo se vitamina natyrale përfundoi? Absolutisht jo, sepse aty vjen një hurmë. Kjo është një nga dhuratat më të çmuara të natyrës. Disa fruta dhe perime mund të konkurrojnë me të në numrin e elementeve gjurmë dhe vitamina. Pra, çfarë është përfitimi i hurmë për shëndetin e njeriut?

Kjo kokrra të kuqe është veçanërisht e vlefshme për ne, sepse maturohet vjeshtë vonë dhe dimrit, kur shumica e frutave dhe manaferrat larg ose rritur në kushte që shkaktojnë efektin serë dhe jo për të sjellë përfitime reale shëndetësore.


Hurmë Atdheut - Kina dhe Japonia. Aktualisht, janë rreth 500 lloje të manave diellore, të cilat ndryshojnë në madhësi, ngjyrë dhe shije. Në persimmons vendin tonë zakonisht vjen nga Azerbajxhani, Gjeorgjia, Uzbekistani. Përveç kësaj, ajo është rritur në rajonin Krasnodar dhe Krime.

Përfitimet e hurmë glukozës përcaktuar, saharoze, magnez, jod, natrium, kalcium, hekur, mangan. Përveç kësaj, kokrra të kuqe është e pasur me vitamina. Para së gjithash të shëndetshme vitaminës A njerëzore, e cila ndihmon në parandalimin e kancerit; vitaminë C, ka veti tonik; dhe vitaminë E, e cila ndihmon për të reduktuar anijeve brishtësisë. Interesante, sasia e vitaminës C në hurmë - 53%. Përveç kësaj, ajo përmban pektin, të dobishme për tretje e njeriut dhe është një komponent i përbashkët i shumë dietë të caktuar në çrregullime të ndryshme ndihmon tretjen e ushqimit.

Përfitimet e hurmë dhe është për të mbajtur në këtë kokrra të kuqe numër të madh të antioksidantë, taninet, proteina, karbohidrate, minerale. Përveç kësaj, studiuesit gjetën se hurmë përmban dy herë më shumë fibra dietetike dhe elemente se sa mollë gjurmë.

Sëmundjeve, sipas të cilit përdorimi i hurmë
• anemia, anemi. Me mbushje hekuri hurmë ndihmon në parandalimin e këtyre sëmundjeve dhe përmirësimin e cilësisë së gjakut. Kjo është arsyeja pse kjo kokrra të kuqe është e rekomanduar për të shtuar dietë për gratë shtatzëna.

• kancerit. Që nga hurmë përmban vitaminë A dhe beta-carotene, është një nga mjetet e parandalimit kundër kancerit.
• Sëmundje kronike të mushkërive. Hurmë ndihmon të rivendosur dhe për të ruajtur të rëndësishme për bilancin shëndetin kalium-natriumi njerëzore dhe ndihmon për të hequr sasi të tepërta të natriumit. Kjo është siguruar hurmë në diuretik njerëzor. Për më tepër, për shkak të ngopjes së yyazytsirnist kalium ul shfaqjes së gurëve.
• efekt tonik. Hurmë ka efekt tonik, rrit efikasitetin, përmirëson oreksin, efekte të dobishme në sistemin nervor.

• cosmetology. Berry ka qenë përdorur gjerësisht në fushën e cosmetology. Kjo është një komponent i shumë krem ​​dhe kozmetike të tjera. Ekspertët e di shumë receta prodhimin e hurmë në mjetet juridike në shtëpi për produktet e kujdesit të lëkurës që janë shumë të efektshme dhe kanë një hidratues dhe pronat ushqyes.

Kundërindikimet për përdorimin e hurmë
Siç e dini, edhe produktet më të dobishme mund në disa raste, në të kundërt, të shkaktojë dëm. Prandaj, pacientët me diabet dhe trashje duhet të jenë të vetëdijshëm se ata hurmë është kundërindikuar, pasi ajo përfshin një numër të madh të sheqerna lehtësisht të tretshëm, saharoze dhe fruktoza.


Hurmë në gatim
Fjala "hurmë" në gjuhën latine do të thotë "ushqim i perëndive". Kjo kokrra të kuqe ka marrë emrin nuk është rastësi. Në gatim ka kaq shumë receta, një përbërës i cili është hurmë. Manaferrat të freskëta mund të bëjë bllokim apo fruta të thata, dhe një shumëllojshmëri të desserts dhe enët kryesore.
Interesante, kuzhinës Gjej aplikimit farërat edhe thata hurmë. Ata janë të trajnuar pije që i ngjan shijen për kafe. Ekspertët receta anashkalojë vëmendjen e tyre dhe gjethet e bimëve të përdorura për pirja çaj shijshme dhe të shëndetshme. Por përfitimi më i madh i hurmë është treguar në përdorimin e saj në formë të freskëta, si dhe një rrip.

Hurmë është e pasur me substanca tanin, dhe për këtë arsye ndryshon shijen thekshëm. Por në qoftë se manaferrat gatuaj zonë, ajo është e pakëndshme për shumë njerëz humbur pasurinë, dhe me erë të këndshme, të mirën dhe të rafinuar shije, të butë e hurmë mbeten.
Për të përgatitur një rrip me "ushqim i perëndive", janë 3-4 manaferrat, një portokall, pak kanellë 5 gram dhe 5 gram xhenxhefil të freskët. Portokalle dhe hurmë peeled, të gjithë përbërësit janë tokë dhe të përziera duke përdorur një blender. Shijshme dhe pije të shëndetshme të gatshëm.

Si te zgjidhni një hurmë?

Shumë njerëz nuk janë mbështetësit e manave dimrit për shkak se ata nuk e dinë se si për të zgjedhur siç duhet atë. Fruta me cilësi të lartë që të jetë mish, ngjyrë të butë, kanë ngopur. Në nedozrevshey shumë hurmë tanin, kështu shije është shumë astringent. Persimmons piqen dhe mund në shtëpi, në temperaturë dhome. Përveç kësaj, manaferrat mund të vënë 12 orë në ujë të ngrohtë, ajo do të ndihmojë të hequr qafe e shije të hidhur.
Interesante, këto fruta ngrohje-dashur të ruajtura të përkryer në frigorifer. Ju mund të lënë ata atje për gjashtë muaj. Kjo do të thotë se persimmons mund të jetë një mjet i mrekullueshëm kundër Pranvera beriberi. Mjafton të aksioneve dyqan e saj.

Nga numri i substancave të dobishme për trupin e njeriut se sa shumë fruta hurmë. Për më tepër, ajo absolutisht nuk prishin formën. Në këtë drejtim, nutritionists shpesh përfshijnë manaferrat në dietë.