Ushqyerit terapeutik në sëmundjet e stomakut


Në të ushqyerit klinike në sëmundjet e stomakut e nevojshme për të ndjekur një dietë që spares. Nga vetë, dietë të lehta nuk do të kuruar ju, veçanërisht në qoftë se ju vetëm dyshoni në gastrit ose ulçerë më shumë, dhe nëse sëmundja tashmë është diagnostikuar. Megjithatë, dietë të lehta për të përmirësuar punën e disa prej metabolizmit ndihmon tretjen e ushqimit dhe të përgjithshëm. Driving rrugën e drejtë e jetës për një kohë të gjatë - e vetmja mënyrë për të arritur faljen. Qëllimi kryesor i këtij dietë është për të eliminuar ushqime që trupi absorbon dobët. Si rezultat, përdorimi i tyre mund të shkaktojë diarre, peshën dhe dhimbje në stomak, vjellje, që është manifestimet e zakonshme të sëmundjeve të traktit gastrointestinal. Le të flasim për terapi ushqyese në sëmundjet e stomakut!


Dietë drita nuk është e mangët, ajo përmban të gjitha ushqyesve të nevojshme nga organi në sasinë e duhur. Ajo është e ekuilibruar dhe mund të rekomandohet për të gjithë, pa përjashtim, sidomos në njerëz të prirur për gastrit. Rregulli bazë i dieting - kjo është se trupi juaj mbart mirë - të lejuara. Raporti i rekomanduar i ushqyesve (përqindja e proteinave, yndyrë dhe karbohidratet) është e njëjtë si në dietë të plotë, domethënë 50-55% karbohidratet; Yndyrë 30%; Proteina e 15-20%.
Kur zgjedhjen e produkteve në të butë dietë terapeutik ushqyerit ndiqni këto rekomandime, por duhet të marrë parasysh produkteve tolerancës individuale dhe gjithmonë të konsultoheni me mjekun tuaj.


1. Qumështi dhe produktet e qumështit në të ushqyerit klinike
Është e rekomanduar në sëmundjet e stomakut: qumësht i skremuar (15%), produktet e qumështit (kos, qumësht i thartuar, kos natyral), djathë me përmbajtje yndyrë që nuk i kalon 45%. Djath me myk fshihet! Tretet keq / nuk rekomandohet: qumësht tërë dhe qumështit yndyror (produktet e qumështit, krem, krem ​​kosi 20% afat-yndyrë, erëza dhe të pasur djathë yndyrë (45%), djathi me myk (p.sh. horhontsola, rokfor, Emmental, kamember pjekur ).

2. Mish
Recommended: viçi ligët, mish viçi, mish të bardhë pulave (fileto), fileto mishi qengji, dhi mbahem, lepuri, zogjtë, pëllumb. Të rëndësishme: të gatuaj pa yndyrë (çiban, piqem në letër varaku, vuaj, piqem në furrë, kuzhinier). Skuqur, tymosur, i kripur, mish me erëza, mishi me yndyrë, mish yndyror, të tilla si rosë mish, patë, lëkurë pule
3. Produktet e mishit
Është e rekomanduar në sëmundjet e stomakut, proshutë ligët, sallam me shpezë, enët e mishit të ftohtë.

Tretet keq / nuk rekomandohet: salcice guximshme dhe të tymosur.

4. Supat dhe salcat
Recommended: lëngjet e mishit Low-yndyrë, supave dhe salcat. Tretur keq / nuk rekomandohet: supave dhe salcat yndyrore.
5. Peshku dhe produktet e peshkimit
Është e rekomanduar në sëmundjet e stomakut, det ligët dhe peshku lumit gatuar me yndyrë pak, molusqeve dhe krustaceve. Tretet keq / nuk rekomandohet: peshk yndyror, të tilla si ngjala, harengë, salmon, peshk i tymosur, produktet e konservuar peshkut.
6. Vezë

Recommended: vezë të ziera të ziera, të ulët-yndyrë enët vezë (p.sh. vezë). Tretur keq / nuk rekomandohet: vezë, hard-ziera, të pasura në yndyrë, enët e ëmbël apo pikante me vezë, majonezë.
7. yndyrna dhe vajra vegjetale
Recommended: vajra perimesh papërpunuar në sasi të vogla, të naftës butë. Tretet keq / nuk rekomandohet: rafinuar vaj vegjetal dhe gjalpë në sasi të mëdha, margarinë, sallo.
8. Bukë
Recommended: bukë e djeshme, bukë e tërë-kokërr rëndë gjobë. Tretet keq / nuk rekomandohet: bukë të freskët, pasta të freskëta, të tërë vakt bukë gruri.


9. pjekje
Recommended: produktet Bakery nga brumë i thartuar, tortë me fruta krem ​​pa shtuar, vezë e rrahur, një cookie të thjeshtë. Tretet keq / nuk rekomandohet: produkte të freskëta brumë, pasta me vaj, të tilla si ëmbëlsira me krem ​​dhe krem, pastë pudre, brumë, thellë skuqur.
10. Drithëra dhe produkte të drithërave
Recommended: thekon oriz, makarona, hikërror, miell, niseshte, kokërr. Kufizimet ekzistojnë.
11. Patate
Recommended: përgatitur pa yndyrë ose yndyrë të ulët, patate në lëkurat e tyre, pure patate, dumplings patate zhytur keq / nuk rekomandohet: Çdo pjatë e skuqur dhe pjekur patate, si patate të skuqura, patate të skuqura, croquettes, sallatë patate.

12. Frutat dhe perimet
Recommended: varieteteve pra tretshëm të perimeve, të tilla si karrota, kopër, kohlrabi, lulelakër, bizele të rinj të gjelbër, të gjelbër (string) fasule, domate, kungull i njomë, qumësht sallatë. Tretet keq / nuk rekomandohet: perime dobët tretshëm që shkaktojnë fryrje, të tilla si lakër, marule, qepë, speca, ullinj, prej trangujve, radishes, bishtajore, perime, sallatë, majonezë ose përbërës të tjerë yndyrore.

13. Mushrooms
Tretet keq / nuk rekomandohet: Të gjitha.

14. Fruta
Recommended: fruta pjekur janë tretur mirë, të papërpunuara ose të ziera. Tretur keq / nuk rekomandohet: fruta papjekur, frutat me fara, bajame, fistikë, avokado.
15. Sheqeri
Recommended: vetëm sasi të vogla. Dobët tretur / Nuk rekomandohet: Në sasi të mëdha.
16. Ëmbëlsirat
Recommended: reçel, marmelatë, mjaltë. Tretet keq / nuk rekomandohet: çokollatë, nuga, çokollata me mbushjet, marzipan, karamel me mbushje butë, etj

17. Seasonings
Recommended: freskëta dhe të thata herbs, uthull butë (p.sh. balsamic), lëng limoni, kripë në moderim. Tretet keq / Nuk rekomandohet: piper dhe kripë në sasi të mëdha, kerri, spec i kuq, mustardë, rrikë, hudhër, erëza të nxehtë të thatë (ose një përzierje e erëza).
18. Pije
Recommended: Çdo TEAS, kafe e brishtë, kafe drithëra, ujë mineral jo-gazuara, lëngjet e perimeve.