Vitamina karrota vlera ushqyese


Është e vështirë të imagjinohet gatim ushqime të ndryshme gatim në shtëpi pa e produktit si karrota. Në qoftë se ju përdorni rregullisht karrota në ushqim, ju do të shtojë jo vetëm për enët e tyre një shije të veçantë, por gjithashtu do të bëjë një kontribut të madh në shëndetin dhe bukurinë. Dikush i habitur si karrota mund të sjellë përfitime për të trupit kur ajo është nënshtruar trajtimit të ngrohjes. Por kjo perime ekspozon asetet e veta unike. Siç është e çuditshme, por ndryshe nga fruta dhe perime të tjera, karrota pas temperatura trajtimit përmban edhe më shumë shumëllojshmëri të ushqyesve se papërpunuara. Si të dobishme vitamina karrota vlera ushqyese?


Pasi karrota gatuar do, antioksidantë ajo është më me 34%. Por edhe më interesante është se në qoftë se ju mbani karrota gatuar për një muaj, atëherë ajo vazhdon të formojë komponimet më kimike që kanë pronat antioxidant. Gjithkush e di se të jesh në trup, antioksidantë të forcuar sistemin imunitar, duke ndihmuar të rriten qeliza të reja, duke ulur në mënyrë të konsiderueshme rrezikun e kancerit. Ndoshta të gjithë e di se sa karrota përmbajnë pro-vitaminë A, me fjalë të tjera, carotene, e cila është aq e nevojshme për të ruajtur bukurinë dhe shëndetin. Nëse rregullisht hani lëng të freskët karrota, ai e freskon dhe ushqen lëkurën me vitamina. Shumë njerëz e dinë se lëng të freskët karrota për të pirë të përzier me vajra bimore, si vaj ndihmon carotene është zhytur më të mirë në trup.


Karrota shumë të dobishme për të përdorur si një maskë për fytyrë. Për shembull, për çdo lloj personi përshtaten pas përbërjen maskë. 3 Grate karrota për përzierje me 3 teaspoons miell patate dhe gjysma e një vezë e verdhë ose të marrë karrota integruar dhe përzierje me qumësht ose lëng të freskët karrota në një shumë prej 3: 1 përzierje me limon. Këto maska ​​duhet të aplikohet në lëkurë për 15-20 minuta, pasi këtë herë shpëlaj me ujë. Nëse keni lëkurë të thatë, ju duhet të përgatisin një përzierje të pure karrota gatuar dhe mjaltë, ose me një lugë çaji karrota, para-integruar dhe krem. Kjo përzierje duhet të aplikohet në lëkurë për 10 minuta, pije me ujë të ngrohtë. Nëse lëkura është e vaj, atëherë ajo duhet të përdorni kremra me garzë, e cila është ngjyhet në lëng të freskët e karrota. Nëse një maskë e përdorur rregullisht, për shembull, tri herë në javë për një muaj, ai do të krijojë një lëkurë të lehta cirk.


Flokëkuq janë gjithashtu të dobishme për flokët. Nëse përzierje është bërë nga karrota dhe lëng limoni rubbed në lëkurë e kokës, procedurat e tilla në mënyrë aktive promovojnë rritjen e flokëve, dhe për t'u dhënë atyre të shkëlqejë. Në karrota përmban sasi të mëdha të vitaminave dhe mineraleve të tilla si vitamina E, D, vitaminë C, fosfor, magnez, jod, mangan, hekur, kalcium dhe shumë substancave të dobishme. Për shkak të sasive të mëdha të vitaminave, karrota janë përdorur gjerësisht në mjekësinë tradicionale, si dhe në popull. Lëng dhe tul karrota para shpesh përdoret për vitaminë mangësi, anemi dhe vitaminë mangësi. Karrota e dobishme në se ajo ndihmon për të rivendosur epitelin. Mjekësisë tradicionale këshilluar nëse ka ndonjë djegiet, plagët, ngrirja ose ulcerat, ata vënë karrota të freskëta integruar.


Me lëng të freskët karrota dhe vlerën e saj ushqyese, trupi i njeriut është excreted në mënyrë aktive toksina rërë nga kthimet e veshkave në metabolizmin normale, në mënyrë aktive stimulon punën e të gjitha organeve dhe sistemeve të trupit të njeriut. Flokëkuq normalizes traktin gastrointestinal, ka veti anthelminthic dhe një veti të butë laksativ. Në efektet e saj pozitive në stomak dhe zorrët e trupit të njeriut nuk është inferiore karrota qepë dhe hudhër. Nëse ka probleme gojë ose fyt, ajo gjithashtu mund të ndihmojë karrota. Fresh lëng karrote mund të shpëlaj gojën tuaj në praninë e inflamacionet të ndryshme dhe stomatit.


Karrota bazuar zhvilluar një dietë të veçantë, e cila ndihmon për të reduktuar peshën dhe të shpëtoj të lëngjeve të tepërta dhe yndyra. Kuptimi i dietës është për të ngrënë gjatë gjithë ditës për tre ditë, të njëjtën gjellë. Ai përbëhet nga mjaltë, karrota integruar, lëng limoni çdo fruta. Në ditën e katërt në dietë përfshijnë patate të lejuara, mundësisht steamed se skuqur dhe bukë e mollë. Pas ditës së pestë, ju mund të shkoni në menynë e plotë, por të lehta. Fara e karrota gjithashtu përmban një shumë të substancave të dobishme që ata janë përdorur në mënyrë aktive për të bërë ilaçe të ndryshme.

Megjithatë, pavarësisht nga fakti se karrota përmbajnë një shumë të elementeve të dobishme në vlerën ushqyese, dhe ajo është aq e dobishme për shëndetin e trupit, ajo ka disa contraindications.

Për shembull, nëse ju keni inflamacion të zorrëve të vogla dhe Ulçera në stomak në fazën akute, ajo është e padëshirueshme për të përdorur karrota në pjesë të mëdha, apo edhe nga vidyazykatysya saj. Gjithashtu në konsumin e ushqimit të karrota, mund të çojë në faktin se në disa pjesë të trupit mund të jenë të verdhë-portokalli ngjyrë. Kjo është dëshmi e sasive të tepërta të carotene në trup dhe vlerën e saj ushqyese.