Mishit të shpezëve rëndësia e tij në të ushqyerit të njeriut


Arsyeja kryesore për këtë çekuilibër është mungesa e proteinave të ushqimit. Shumë të zgjidhur këtë problem në mënyrë të lehtë, vetëm të hahet sa më shumë pulave në asnjë mënyrë, sepse gama është i madh. Sot ne flasim për të mirat e shpendëve në masë. Përveç se të ulur koston e shpendëve, ajo është prona shumë më e dobishme. Restorantet më të famshme në botë janë duke u përgatitur mish pothuajse të gjitha zogj, por më popullor është pule zakonisht. Shpendët rëndësinë e saj në të ushqyerit të njeriut - është ajo që ne sot flasim.


Mish pule
Atje vetëm ka asnjë mënyrë për të përgatitur pule: qymyr në hell në një tenxhere balte. Në Rusi, tregtarët ishin duke u përgatitur pule zier ngadalë me vezë whipped me qumësht dhe lakër, mish pule, mbushur viçi, pule në salcë të bardhë nga i tretë. Love sidomos gëzuar njohur cutlets Pozharsky me mish i grirë pule. Pule shtëpi gjurmë historinë e saj nga pulë e egër që jeton në xhungël. Shtëpinë e saj stërgjyshore - India e lashtë. Është e njohur shumë herët përfitimet e këtij shpendëve tenderit. Gradualisht filloi të shfaqur race të re. Sot, ka mbi 600 racave.


Në Rusi deri 1917 patë majmur pulave, e quajtur pulyarkoy një vlerë në të ushqyerit të njeriut. Tani është një broilers veçanërisht popullore. Broilers ushqyer për 2 muaj, pesha e tyre nuk i kalon dy kilogramë. Pula skarë mund të jetë i gatuar dhe i zier, i skuqur dhe i pjekur në skarë, dhe pjekur. Në kohët e lashta besonin vetëm pulat skarë skuqur apo gatuar në hell. skuqur - në mjete anglisht "skuqur ". Cilat janë dallimet nga skarë konvencionale? Para së gjithash skarë e madhe, ajo është e zhvilluar mirë muskujt, rrumbullakosura gjoksin si një pulë të rritur. Pule Plain gungë më pak i zgjatur atë, ajo është anije e vështirë dhe shkopinj. Chicken Chicken është i ndryshëm nga dhe yndyra. Në skarë yndyrë nënlëkurës të përqendruara në pjesën e poshtme të stomakut. Në yndyrë pule të rriturve dhe të shpërndara në gjoks dhe bark dhe mbrapa. Kjo pulave të rinj nuk janë në dispozicion. Por edhe pjekje pula, lehtë mund të bëjë pa vaj. Kjo është e mjaftueshme yndyra e pulës. Sidomos në qoftë se ju përdorni një tigan me shtresë jo-ngjit. Pjesa më e madhe e yndyrë të përfshira në stehenets, së paku në një gjendje kome. Mishi gunga klasifikuar mish të bardhë, dhe ka dietik. Chicken Fat gjithashtu ka cilësi të dobishme. Ajo përmban një acid yndyror polyunsaturated.


Përfitimet e kuptimit të pulave të ushqyerit të njeriut mund të flasin një kohë të gjatë. Ajo, mish tjetër ndryshe përmban një përqindje të lartë të proteinave të lartë të keq. Këto proteina janë të përbërë nga një numër i madh i amino acidet esenciale. Në shumë indet e muskujve pule, se ajo ndryshon nga mishi i kafshëve në të cilën indeve më të vështira lidhës. Në pulë dhe indeve lidhës të lirshme butë. Në librat e vjetër në gatim janë shumë receta të dobishme për pule, megjithatë, shumica e tyre e këshilloi si obskubty, nxjerr zorrët dhe pule të përpunuara. Tani ajo nuk është aq e rëndësishme. Shitjet janë kufomat potroshenыe pulave. Ju mund të blej një të gjirit, këmbë, hip, brendshmeve - krahët, mëlçisë, zemrës, stomakut. Është e këshillueshme për të blerë mish i ftohtë, pasi ajo është më e lëng, ajo ruhet ushqyesve, por jeta raft ai është i vogël. Mish të ngrirë është më e lirë për të blerë atë, por ajo është me vlerë më pak, përveç në rastin e kërkuar afat-gjatë magazinimit.


Turqi
Nëse besoni shkon duke thënë, se "shtatë një enët pule nuk i japin." Një mish gjeldeti plotësisht mund të ndahet në shumë pjata. Turqia Jashtë ardhur këtu pas "këmbët Bush" në kuptimin e të ushqyerit të njeriut. Ajo kishte për të kollitem në 2 pjesë, kështu që ishte e madhe. Arkeologët besojnë se Turqia ishte në Amerikën e Veriut, dhjetë milion vjet më parë. Emëruar në nder të popullsisë shpendëve indigjene të Amerikës - SHBA. Ata së pari filloi race e saj. Dhe tani në Amerikë, të enjten e kaluar të nëntorit të festuar Falenderimeve dhe gjeldeti është gjellë kryesore. Mish pule të bëjë me minerale dhe produkte dietike, dhe gjeldeti mish dy herë më e dobishme. Vërtetë, çmimi i saj është më e shtrenjtë. Gjellë më të popullarizuara të Turqi - Një gjeldeti i mbushur. Për shkak se ajo është e madhe, ajo mund të vihet në tryezë, ushqimet e tjera nuk janë të nevojshme. Në Turqi shumë pak yndyrë, dhe mishi nuk ishte e thatë dhe nuk humbin shërbimeve, vajra smeared parë gjalpë. Për ta bërë këtë, shkrihet gjalpë vaj, shkruani atë në një shiringë me një gjilpërë të trashë dhe të hyjë në vaj në një gjeldeti në disa vende. Për të përcaktuar disponueshmërinë, përshkon atë me një pirun dhe të shohim se lëng del. Në qoftë se lëng është e qartë, atëherë gjellë është gati. Turqia mish nuk mund të piqem dhe të skuqura mund të bëjë burgers, gatuaj supë. Kjo shijshme dhe të shëndetshme.


Patat, rosat - mbajtës të familjes tonë pendla
Goose - pothuajse pjatë ekzotike. Të mëdha dhe yndyrë zog para, dhe tani ka shërbyer kryesisht në pushime të mëdha të tilla si Krishtlindjet. Ajo rrallë përgatitur plotësisht. Që shumë patë yndyrë, sidomos në çmimin e mëlçisë. Gjellë më të famshme të mëlçisë patë - një Gras foie - një delikatesë hollë. Sidomos shijshme quajtur Strasburg. Për mëlçi të mëdha dhe yndyrore të lashtë Greqi patë majmur posaçërisht. Pavarësisht traditës, "të gjelbërta" në vendet më të zhvilluara të Evropës e kanë bërë ndalimin e patat detyruar raskarmlyvanye. Legjislacioni tani është e ndaluar. Por ende në këmbë në tavolina Gras foie dhe pjekur për patë Krishtlindjeve. Duck - është një zog popullore në gatim tonë. Kjo është veçanërisht e përhapur në Azi, por dashurinë e saj dhe ne, në Evropë. Pjatë e parë që ne kujtojmë - një "Duck Pekinit". Të përgatisë atë si vijon: varur mbi zjarr të hapur, dru zjarri holluar pemët frutore. Pjatë rezulton shije të pazakontë.