Ushqimet më të rrezikshme për shëndetin


Në botën e sotme, termi "ushqimi" është një kuptim krejtësisht të ndryshme se sa në kohët e lashta. Nëse paraardhësit tanë minuar ushqimin e vet në mënyrë që të mos vdesin nga uria dhe ushqejnë fëmijët e tyre, tani fjala "ushqim" duhet më tepër procesi i absorbimit të ushqimit. Ushqimi sot është aq e ndryshme që nganjëherë duket se jeta nuk është e mjaftueshme për të provoni çdo gjë që na ofron një kuzhinë botëror. Megjithatë, nëse ne kemi nevojë për atë me ju? Shumë e dyshimtë, për më tepër, se një numër i madh i produkteve dhe enët përbëjnë një rrezik çiltër vdekshëm. Në përgjithësi, procesi i thithjen e ushqimeve në kohën tonë është bërë si një "ruletë ruse" për shkak prodhimin, përpunimin dhe ruajtjen e ushqimit në mënyrë delikate dhe të ndryshme që ndonjëherë ju pyes veten se si një person është në gjendje të bëjë të gjithë këtë dhe të qëndrojnë të shëndetshme.


Dhe kush tha se ne nuk e dëmtojnë shëndetin duke ngrënë këto ushqime? Ashtu si të gjithë këtë bombë, shpërthimi do të jetë, por pak më vonë, kur ju nuk e prisni. Menduar ndonjëherë se kush janë ushqimet më të rrezikshme për shëndetin? Lexoni me kujdes. Pra, më lejoni të ndajë produktet në disa grupe:

1. ekzotike. Një nga më të rrezikshëm jo vetëm për shëndetin, por jeta është e enët e ndryshme ekzotike dhe produkteve. Ajo ka mbajtur njeriun qe rutinë e tij presыschaet, duhet përvoja të reja, duke përfshirë edhe shije. Si për të dhënë një kënaqësi nëse të gjithë që mund të ofrojë atij gatim amtare, kanë qenë prej kohësh testuar? Është shumë interesante ajo që ne mund të ofrojmë një kuzhinë ekzotike. Kështu, për shembull, ka qenë i njohur për shumë peshk puffer, thonë - delikatesë hollë, megjithatë, një peshk i tillë i gatuar në mënyrë të paligjshme mund të vrasin përmbante helm për tridhjetë njerëz. Kuzhinier i cili përgatit këtë gjellë japoneze duhet të kalojë shumë kohë të mësuarit, por ne të gjithë jemi populli dhe ne mund të bëjë një gabim, sepse të vërtetën? Pretendon të gatuaj fugu siç pryhotovyvshemu, do të duhet të paraqesë të gjithë. Me sa duket, kjo pjatë është një listë e "ushqimeve më të rrezikshme për shëndetin tonë." Në peshqit mund të përmbajnë substanca të rrezikshme në shumë fruta ekzotike, të marrë, për shembull, produkti kombëtar i Xhamajka fruta tropikale Aki, fruta papjekur cilat përmbajnë helm, e cila mund të çojë në gjendje kome dhe vdekje.


Ndoshta shumë prej nesh kanë pushuar kohë që për të referuar në kikirikë ekzotike arrë - ajo është aq popullor në dyqanet tona. Megjithatë, duhet të mbahet mend se Kikirik është një nga alergeneve të fortë, dhe, sipas statistikave, gjatë dekadës së fundit numri i fëmijëve alergjike në këtë arrë është dyfishuar. Ndër produktet ekzotike është masë e cila mund të çojë në pasoja jashtëzakonisht të padëshirueshme, një peshk, fruta, arra, pije, herbs, etj, ajo është e rekomanduar për të ngrënë produkte provuar vetëm ose ato që janë bërë në latitudes tuaja.


2. Fast-ushqimore. Dhe përsëri çështja e asaj që ushqimet më të rrezikshme për shëndetin tonë për ju, vjen ky ushqim fatkeq të shpejtë. Gjithkush e di se ajo është jashtëzakonisht ndikim negativ në shëndetin, por preferojnë të pretendojë se gjithçka është në rregull: shijshme njëjtë! Qentë famëkeq nxehtë, hamburger, sode, patate të skuqura mund të jenë armët e shkatërrimit në masë, të prodhuar në Shtetet e Bashkuara, nëse ajo nuk ka lënduar si dhe me kombin e tyre. Amazingly, 90% e amerikanëve janë të trashë, vetëm duan ushqim të shpejtë. Nuk e kaloi këtë fatkeqësi dhe vendin tonë, në datën e shitjes pikat e furnizimit dhe helm relativisht të lira në rritje në, si kërpudhat pas shiut. Trashje, dispepsi, gastrit, ulçerë stomakut - kjo nuk është e gjithë lista që mund të presin për njerëzit që janë klientët e këtyre objekteve. Rinia, e do këtë ushqim - ajo është e shijshme, ajo mund të jetë "pidzhyvytysya" në lëvizje, e cila është e rëndësishme për shembull për studentët, por për fat të keq, në të ardhmen mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore.


3. Produktet e prodhuara me "paqartë - çfarë." Shkon në industrinë kimike vendas dhe të huaj, ajo vazhdimisht trajton na ndryshe "vkusnyashka", përkundrazi, ata na ushqyer prodhuesit e ushqimit të cilët bujarisht duke aditivëve të ndryshme, colorings, enhancers shije dhe të tjera "E" janë shkruar në paketim, por jo të gjithë e kuptuan. Bare çokollatë, sode, salcat, ruan, salcice përfshijnë kohë diçka që, në shikim të parë, nuk do të hani asnjë person i arsyeshëm. Për shembull, e ashtuquajtura suxhuk të përmbajë më shumë se 80% të shtesave të ndryshme në salcice nuk duhet të jetë në të gjitha. Ajo ka gjithçka përveç produktit bazë dhe të shtrenjta - mish. Çfarë për suxhuk pa mish? Nuk është e qartë. Megjithatë, kohët e fundit media temë është shumë popullor dhe laik ka thënë në mënyrë të përsëritur në detaje në lidhje me çfarë saktësisht ai ka për të ngrënë. Shpresohet që së shpejti rusët fillojnë të mendojnë për shëndetin e atyre në statusin e tyre, do të bëjë atë, dhe të merret kërkesa më të rrepta për prodhuesit të ushqimit.


4. sende të prishur. Sinqerisht, kjo kategori e produkteve mund të jetë gjuha dhe jo të fillojnë për shkak se ajo është addle sende sende addle, dhe jo për produktin ushqimor të njeriut, por nuk është një "por" Shumë shpesh kemi dëgjuar kohët e fundit se prodhuesit e paskrupullt, ndjekja e lirë, të përdorura në prodhimin e ushqimit shkuar, materialeve kalbur. Shëndeti rrezikon Është e qartë për të gjithë, dhe një prodhues do të sillet pa mëshirë në gjyq.