Pastrimit Ushqimi


Kjo dietë sugjeron që ju të hani 3 servings në ditë oriz të papërpunuar (1 shërbejnë = 60 g oriz të thatë), 100 gram fruta ose fruta të thata, perime 300-400 g, 1 tbsp vaj i parafinuar ulliri, pak uthull natyral për salads.
Zgjohen në mëngjes për të pirë një gotë me ujë të gazuar mineral ose çaj bimor. Çaji duhet të jetë i dehur për argëtim, kështu që bie në një tubim me bar, i cili do me të vërtetë si ajo. Pini ujë, çaj jeshil, lëngje frutash apo perimesh të freskëta duhet në sasi të mëdha dhe në mes të ngrënies.
Recetë për supë perimesh, është baza e dietës.


Prerë në kube 300 g perime (karrota, presh, selino, të vogla, patate të vogla chive, një lakër e vogël dhe çdo perime të tjera). Pour 1 litër ujë, të sjellë një çiban dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për rreth një orë. Në fund të gatimit ose tashmë supë gati duke e shtuar zarzavate (majdanoz, kopër, rozmarinë, chives, trumzë, borzilok). Strain, të ftohtë, të mbuluara, ftoh.
Supë mund të jetë në frigorifer deri në 4 ditë. Para se përdorimi i lejuar pak supë holluar me ujë. Ju gjithashtu mund të shtoni një lugë çaji miell tërshërë (milled Hercules).

Për mbushjen, përdorin vetëm uthull me cilësi të lartë frutash (molle ose verë), ulliri ose vaj i parafinuar arre.

E hënë
Mëngjesi - mollë, oriz me një oreks pak limon integruar dhe disa pika lëng limoni.
Dreka - supë perimesh, sallatë e marule ose selino gjeth me onions gjelbër, veshur me uthull dhe cilësisë së vajit të ullirit parafinuar, oriz me herbs kopsht, i kalitur me 1 lugë vaj i parafinuar ulliri.
Darka - supë perimesh, oriz me karrota dhe kungull i njomë (ose selino), steamed.

E martë
Mëngjesi - portokalli, oriz me pak lëvozhgë integruar portokalli dhe 1 lugë salcë kosi.
Darka - supë perimesh me perime të ziera dhe pjesë e orizit.
Darka - supë perimesh me perime të ziera dhe pjesë e orizit.
E mërkurë
Mëngjesi - dardhë, oriz, spërkatën me kanellë.
Dreka - supë perimesh, sallatë kastravec, veshur me uthull dhe cilësisë së vajit të ullirit parafinuar, oriz me 150 gramë kërpudha të freskëta, peeled, copëtuar dhe të skuqura në vaj ulliri.
Darka - supë perimesh, oriz me brokoli, steamed.

E enjte
Sallatë frutash me 1-2 tbsp - Mëngjesi thekon oriz, oriz me qumësht ose krem.
Dreka - supë perimesh, radishes me gjethet e sallatë jeshile, oriz me karrota, steamed.
Darka - supë perimesh, oriz me majdanoz dhe një majë e fara luledielli.
E premte
Mëngjesi - oriz me rrush ose rrush të thatë dhe 1 lugë bajame integruar.
Dreka - supë perimesh, oriz me shumë zarzavate dhe perime steamed me 1 lugë gjelle vaj i parafinuar ulliri.
Darka - supë perimesh, oriz, veshur me një lugë gjelle arra copëtuar, 2 lugë qepë të gjelbër 2 tbsp integruar selino ose majdanoz. Spinaq, steamed.

E shtunë
Mëngjesi - oriz + 2 datat, 4 arra, manaferrat 1-2 fiq dhe copëtuar 1 dardhë.
Dreka - supë perimesh, oriz me perime të papërpunuara (kastravec, ëmbël piper, nenexhik dhe 1 lugë gjelle vaj ulliri parafinuar).
Darka - supë perimesh, oriz me 1-2 mollë, prerë në feta hollë, 1 lugë gjelle krem ose krem ​​kosi dhe 1/2 lugë çaji mjaltë.
E diel
Mëngjesi - oriz me mollë dhe dardha, të prerë në kube, i kalitur me disa pika lëng limoni dhe 1 lugë mjaltë, 1/2 servings e kos.
Dreka - supë perimesh, një pjesë e sallatë jeshile, oriz me një domate dhe të gjelbër fasule, gatuar për një çift.

Darka - supë perimesh, oriz me kungull i njomë, gatuar steamed, 1 lugë vaj i parafinuar ulliri, 5 ullinj, borzilok.
Kohëzgjatja e dietë të paktën 3 ditë, një maksimum prej 2 javësh. Logging nga dietë duhet të jetë gradualisht dhe me kujdes, për tre deri në pesë ditë nuk mbahem në mish dhe qumësht për drekë dhe darkë për të gatuaj enët nga oriz, makarona gri, krunde. Në mes të ditës për të ngrënë më shumë perime të papërpunuara, dhe në mes të ngrënies për të pirë shumë.