Kombinimi i drejtë i ushqimit


Ndoshta shumë janë mësuar me një kombinim të produkteve në dietë. Vetëm ky kombinim është i bazuar në atë që ne si dhe duan të hanë në këtë moment, një vakt të veçantë. Dhe ndërsa ka shumë pak njerëz që mendojnë se, për shembull, disa produkte janë të pranishme në proteina nuk është e rekomanduar për përzierje me yndyrna. Një proteinë me karbohidratet në përgjithësi nuk duhet të merren në të njëjtën kohë! Në këto rregulla, disa e kuptojnë dhe për këtë arsye të ushqyerit është shpesh shkaku i sëmundjes, humor depresion, probleme shëndetësore.


Kombinimi i drejtë i ushqimeve që hamë, ndihmon për të normalizuar aktivitetin e të gjitha sistemeve të organeve. Stomaku fillon të përpunojë një lloj të veçantë të ushqimit, por nuk cluttered, kur e goditi atë disa komponente të ndryshme. Kombinimin e duhur të ushqimeve parashikon disa rregulla bazë, pas të cilën, ne mund të mësojmë trupin për të korrigjuar "punë".

Pra, rregulli i parë është se ushqimi përdoret për të jetë i ngjashëm në përbërjen për proteina, yndyra, karbohidrate. Kështu, produktet që përmbajnë ndonjë acid nuk është e rekomanduar për të ngrënë nga ushqime karbohidrate. Bukë dhe fasule, patate dhe bizele nuk duhet të jetë e kombinuar me domate dhe përdorimin e tyre menjëherë pas pineapples, Kastrati dhe frutave agrume si ëmbëlsirë. Ju duhet gjithashtu të vidyazykatysya në formën e ëmbëlsira ëmbëlsirë dhe fruta në qoftë se ju hani mish, vezë, djathë.


Rregulli i dytë ofron atë kombinim të papranueshme të ushqimeve që përmbajnë numër të njëjtë të proteinave të ndryshme. Çdo lloj prodhimin e proteinave të stomakut lëng kërkon një përqendrim të caktuar në mënyrë që të riciklohen. Dhe në qoftë se stomaku merr disa lloje të ndryshme të proteinave që ju nevojitet dhe shpërndarjes në rritje të stomakut lëngje të ndryshme të asimilimit shkoi mirë. Një punë e tillë mund të jetë stomaku nuk mund. Si rezultat, trishtim, bloating, dhe kapsllëk. Nga disa helmimit me ushqim madje mund të ndodhë si rezultat i komponentëve të ndryshëm ngop barkun.


Kur përdorni ushqime të yndyrshëm dhe produktet e proteinave në trup është bërë enzimë për përpunimin e këtyre të fundit në sasi më të vogla se sa është e nevojshme. Enzimë, i quajtur pepsinë, të nevojshme për tretje e proteinave. Nëse nuk është, proteinat të formojnë një masë të kalbur në stomak. Ju mund të hani një gjelbër pak, si ajo promovon ndarjen e yndyrave dhe përshpejton përpunimin.

Kombinimin e duhur të produkteve, sipas rregullit të tretë nuk lejon përdorimin e njëkohshëm të mishit dhe vezëve së bashku me krem, vajra butë. Peshku dhe mishi duhet të përdoret edhe veç e veç, madje mundësisht në ditë të ndryshme.


Sa për qumësht, ajo është e rekomanduar në përgjithësi si një pjatë të veçantë. Saj goxha e vështirë që të tretet stomakun tonë, sidomos të rritur i cili e përdor atë rregullisht. Çfarëdo që ju hani, qumështi do të bëjë procesin e tretjes gjatë dhe i vështirë. E njëjta gjë mund të thuhet për dynyah. Në vetvete nuk është e vështirë për stomak dhe është shumë i dobishëm për sistemin e tretjes. Por, pa shtuar ndonjë ushqime të tjera. Një tipar dallues i pjepër është se ajo fillon të tretet vetëm nëse ajo hyn në zorrë. Në kombinim me produkte të tjera të gjithë do të frenimit proceset e ndihmon tretjen e ushqimit.


Një rregull i veçantë vlen për përdorimin e desserts. Ne jemi të gjithë të mësuar me këtë ëmbëlsirë në çdo formë, qoftë fruta, ëmbëlsira, akullore ose kokteje, të marra pas marrjes enët kryesore. Ëmbëlsirë e konsiderojnë të gjithë përfundimin e logjik e vakt. Megjithatë, kombinimin e duhur të produkteve edhe në ëmbëlsirë mund të prishin stomakun dhe zorrët, kur për të ngrënë atë menjëherë pas enët kryesore. Midis darkë dhe ëmbëlsirë duhet të jetë të paktën dy orë. Kjo është se sa kohë duhet të stomak të tretet ushqimi të goditur atë. Atëherë ajo do të jetë gati për të rostiçeri dritë si ëmbëlsirë. Kjo nuk ndodh një ndalesë e traktit gastrointestinal. Ushqim e tmerrshme do të përpunohen dhe nuk kalbet në stomak, duke shkaktuar parehati, përzier dhe të vjella.


Shumë prindër thonë se fëmijët nuk duhet t'i jepet ushqim, të zgjedhur në bazë të një kombinimi të saktë dhe të dobishme. Kjo nuk është. Trupi fëmijëve më të ndjeshëm për produktet që rrjedhin. Edhe foshnjat janë të rekomanduara, të tilla si patate pure përmban niseshte, me peshk, i cili është një proteine, dhe kungull ose karrota, kungull apo një tjetër pure perimesh. Në këtë moshë, fëmijët mund të lehtë të mësojnë për kombinimin e shije të caktuara dhe produkte për të zhvilluar zakonin e të hahet të drejtë nga fëmijëria. Kjo nuk është e drejtë për të lejuar fëmijët në mes të ngrënies për të lejuar një numër të pakufizuar edhe hani ëmbëlsirat dhe fruta. Fundit të përfitojë edhe në qoftë se ata nuk janë të hahet në kohë. Që trupi i fëmijës është tretje më të shpejtë, ju mund të lejojë që fëmija juaj shkretëtirë gjysmë ore pasi të hahet.


Ajo duhet të mbahet mend se kombinimi i të dy enët e nxehtë dhe të ftohtë është e dëmshme. Kur trupi është komponentë ftohtë të procesit ndalimin e bërë enzimet e nevojshme. Dhe pastaj respektivisht pengohet tretje. Pra, çfarë ishin këtë herë ushqim e fundit do të tretet menjëherë, por pas gjysmë ore. E gjithë kjo kohë do të ndihet në shurdhim në stomak dhe parehati.

Vetëm në shikim të parë duket se kombinimin e duhur të ushqimeve është e vështirë për të arritur. Ju mund të provoni nesër vidyazykatysya pjesë e preferuar e patate pure me një pres të trashë, duke e zëvendësuar atë për shërbejnë qull hikërror dhe një pjesë e peshkut. Reflektuese ju mund të hani, por veç e veç, duke shtuar në enët e zarzavate të freskëta dhe perime që përmbajnë acide. Ju do të shihni se së shpejti kjo mënyrë e të ngrënit do të jenë të njohura për ju.