Ushqyerit në aciditetit pas 50 vjet se çfarë tiparet e saj


Ushqimi i duhur me aciditet të lartë luan një rol të madh, sidomos në mesin e atyre që janë mbi moshën 50. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për të monitoruar shëndetin e tyre dhe të përmbushin të gjitha rekomandimet e propozuara. Me moshën, shumë njerëz rrit aciditetin e stomakut. Dhe ky problem është veçanërisht i mprehtë pas 50 vjeç. Si nuk kemi të përcaktuar se rritur aciditetin dhe çfarë të bëni? Rritja e aciditetit manifestuar kryesisht në faktin se pas një person fillon të hahet torturuar urth. Kjo është veçanërisht e pakëndshme fenomen vërehet kur një person ngrënë diçka kosi. Ajo mund të jetë çaj me limon, sallatë thartë, dhe madje edhe të zakonshme të fortë lë çaj. Urth shoqëron një fenomen fiziologjik si regurgitation të tipit acid. Ajo ndjehet si në qoftë se djegur në fyt. Për të gjetur nëse ka një hyperacidity problem, stomak analizon lëng. Analizë e tillë mund të kalojë pothuajse çdo klinikë të madhe. Nëse kjo nuk funksionon, ajo është mjaft e mjaftueshme nga simptomat që janë të listuara më sipër. Nëse aciditetit është me të vërtetë të lartë, ju duhet të ndiqni disa rregulla në dietë që në çdo rast nuk kishte përkeqësimi që mund të shkojnë në një sëmundje si ulçerë stomakut. Është e rëndësishme që të organizojë një dietë e duhur me aciditet të lartë pas 50 vjetësh. Ju duhet të respektojë vidyazykavshys rrepta dietë tërësisht në ato produkte që janë shkaku kryesor i rritjes së aciditetit. Gjithashtu nuk do të hani asgjë të skuqur ose të tymosur. Nëse nuk është e mundur për të eliminuar plotësisht ushqime acid, ajo gjithmonë duhet të merren me ushqim neutrale ose alkaline pronat. Vini re se, për shembull, kaq shumë e preferuar pjatë - pure patatesh me qumësht dhe vajra, të përkryer ndihmon në lehtësimin e urth dhe kurë nuk është e nevojshme. Gjithashtu me rritjen e aciditetit ndihmon perime të ndryshme. Ky kungull, kungull, panxhar, kungull i njomë dhe karrota. Sa për lakër, ajo është zier mirë. Është e dobishme që të hani mish pa yndyrë gatuar.


Nëse ka një perime të përbashkët si domate, duke tërhequr atë direkt nga kopshti, rritet acide nga ai. Dhe ndërsa shtrirë në një frigorifer, domatet janë tashmë përgjegjës për një rritje të konsiderueshme në aciditetit të stomakut. Në vend të kësaj, është e këshillueshme për të pirë çaj të zi, të gjelbër ose të bardhë, dhe krijoj mirë bimeve të ndryshme. Për shembull, një opsion i madh do të jetë bli çaj, kamomil dhe nenexhik. Nga pijet e tjera më të dobishme dhe pije pelte mineral alkaline lloj uji. E gjithë ushqimi që është përdorur në këtë moment, duhet të hani ngadalë, përtypet gjatë. Për më tepër, nuk duhet të nopem, por zgjatur uria edhe të dobishme. Është e nevojshme për të ngrënë pesë herë në ditë. Është e nevojshme që të mos harroni se ushqimi duhet të jetë as shumë i ftohtë, jo shumë të nxehtë. Kur shumëllojshmëri aciditeti i shkëlqyer i ndihmës bimor. Kjo, për shembull, yarrow, jamball, zog alpine dhe nenexhik. Këto barëra janë ngjitur dhe i dehur para ngrënies për 30 minuta përpara se të hahet. Nëse sulm urth ka filluar tashmë, edhe të ndihmojnë ngjesh ujë të ngrohtë bimor ose të rregullt. Tani të përqëndrohet në më shumë detaje në enët që janë më të dobishme për të ngrënë në aciditet të lartë. Nga kursi i parë është më dhe mukozës supave drithërave, të cilat janë enveloping pronë dhe hiqni acarim tepërt mucous. Supë me mish, peshk dhe kërpudhave janë të përjashtuara, si ata të irritojë stomak dhe mund të shkaktojë efekte të pakëndshme të urth. Ajo është gjithashtu e dobishme për të ngrënë supë qumështi me drithëra. Siç e dini, qumështi është shumë i dobishëm në sëmundje të ndryshme, dhe aciditetit nuk është përjashtim. Ushqim skuqur e çdo lloji duhet eliminuar plotësisht që edhe një herë nuk i bezdisshëm stomakut këtë lloj të ushqimit. Ju mund të gatuaj dhe supë pureed me perime, e cila ka të njëjtat prona dhe enveloping shkëlqyer ndikojnë prirur për inflamacion të mukozës gastrike. Mish dhe peshk që tushkuvalysya në lëng të vet duhet të përjashtohen plotësisht nga dietën e përditshme. Në tre dietë me aciditet të lartë rekomandojnë përdorimin e perimeve të ndryshme pureed pure dhe të përdorni për të përmirësuar shijen e sauces kundërindikuar. Gjithashtu ju mund të valoj tre mish ligët ose peshk, të cilat janë neutrale dhe nuk ndikojnë negativisht në gjendjen e Mukoza stomakut. Ajo duhet të jetë plotësisht vidyazykatysya të gjithë kripur, i tymosur dhe marinuar. Ushqim të tilla në masë të madhe rrit aciditetin, duke shkaktuar irritim padëshiruar shtesë të stomakut dhe mukozën e tij. Shumë të dobishme për mëngjes apo drekë për të ngrënë vezë ose avull omëletë zier. Vini re se nuk skuqur dhe vezë të fërguara është përgatitur për një çift. Opsioni më i mirë është qumështi i dobishëm pije apo një krem ​​yndyror. Siç e dini, qumështi ka veti të ndryshme të dobishme dhe të dobishme për të pirë çdo ditë, sidomos në aciditet të lartë. Në tre mund të gatuaj qull. Por gjëja kryesore që ata ishin zier tërësisht ose pure specifike. Që nga buka është një e mirë që është bërë nga miell gruri. Është më mirë për të thatë atë në furrë. Bukë thekre është në gjendje për të rritur aciditetin, kështu që përdorimi i saj është i kundërindikuar. Për ëmbëlsirë, ju mund të kënaq Berry mus, pelte ose pelte. Por këto goodies duhet të jenë të përgatitur me fruta ëmbël është, në çdo rast të acidit. Pije duhet eliminuar plotësisht kafe, e cila jep efekt irrituese në stomak, dhe të gjitha pije e butë, me përjashtim të ujit mineral. Duke ditur se si për të trajtuar aciditet të lartë dhe kështu të hani për të ndihmuar të përballen me sëmundjen dhe për të reduktuar efektet negative të sëmundjes. Prandaj, është e rëndësishme për të ndjekur të gjitha rregullat dhe kufizimet për shëndetin.