Produktet janë të dobishme për shëndetin e grave


Le të flasim në lidhje me produktet dhe të mësojnë se cilat ushqime janë të mira për shëndetin e grave. Qëllim: vakt, të mos dëmtojë figura. Përzgjedhja: arra bajame. Revista britanike kryer kërkime mbi të ushqyerit. Ata përfshirë gratë që hanin rreth 36 bajame për një javë, në përgjithësi është 334 kalori, ndërsa duke fituar vetëm 77 kalori shtesë. Fakti që arra bajame janë shumë ushqyese dhe të kafshojë ato për darkë apo drekë ju hani më pak servings. Struktura e bajame është i majmë, i cili pengon absorbimin e "bajame" kalorive. Mundohuni të ndryshojnë përditshme arra tuaj dietë bajame. Hani një grusht bajame të rostiçeri në ose shtoni në enët: perime steamed, sallata.Qëllimi për të bërë thonjtë të fortë. Përzgjedhja: djathë lloj djathi
Me moshë, trupi fillon të humbasë kalcium dhe minerale të tjera, ajo çon në sëmundje të kockave, osteoporozën. Për të shmangur këtë të ndodhë për qëllime parandaluese të dobishme për të marrë kalcium. Ajo është gjetur në qumësht dhe kos, me një normë ditore e kalciumit ndjekur, ata duhet të marrin rreth 1.000 mg. Por çdo ditë të hanë produktet e qumështit dhe të shërbimeve disa herë në ditë është e vështirë. Jo të gjithë mund ta bëjë këtë. Këtu vjen për djathë ndihmës. Ajo është një burim i shkëlqyer i kalciumit. Ajo përmban kalcium më shumë se një djathë zviceran. Gjatë rostiçeri Përhapjen një fetë djathë me mjaltë dhe hani.


Qëllimi për të parandaluar ftohjet për shëndetin e grave. Përzgjedhjes: mollë
Njerëzit nën 30 vjet janë më të prirur për të theksuar se sa njerëz të moshuar. Kjo është për shkak se në këtë kohë të përbëhet marrëdhënie martesa është zgjedhja kryesore e profesionit, të gjitha të shoqëruara nga përvojat emocionale. Situata të vështira shkundur sistemin mbrojtës të trupit, zvogëlon imunitetin. Prandaj, në këtë kohë në një infeksionet dobësuar organizmi më lehtë të depërtojnë, rrezikun e kapjen e ftohjet mëdha. Si një masë paraprake për të mos marr "tani" duhet të forcuar trupin. Ju mund ta bëni këtë çdo ditë për të ngrënë një mollë. Në mollë përmbajnë antioksidantë që ndihmojnë sistemin imunitar për t'u marrë me bakteret dhe mikrobet. Një mollë mund të hahet e tërë, mund të jetë prerë në copa, ose të përziera me fruta të tjera.


Qëllimi: Plotësoni hekuri në trup dobishme për produktet e shëndetit të grave. Përzgjedhjes: thjerrëzat
Pas 20years trup ende vazhdon të rritet, kështu që ai ka nevojë për ushqime të pasura në ushqyesve. Thjerrëzat - një zgjedhje të madhe. Ajo është e lirë, ajo është e përbërë nga proteina, antioksidantë ai përmban hekur. Përmbajtja mesatare e hekurit në trup është e rëndësishme. Hekuri është pjesë e hemoglobinës. Hekuri jep oksigjen në qeliza. Mungesa e oksigjenit mund të çojë në uria oksigjenit. Sipas studimit 12% e grave nivelin e hemoglobinës nën 13 do të thotë se mungesa e trupit të hekurit. Mungesa e hekurit në trup çon në lodhje, efikasitetit të ulët. Për të korrigjuar mungesën e hekurit, hani thjerrëzat. Vlim deri gatuar, mund të shërbehet me perime të freskëta ose steamed.


Qëllim: të gatuaj ushqim të shëndetshëm të lira. Zgjedhja: karkaleca
Gatim në shtëpi - një mënyrë e sigurt për të ngrënë shijshme dhe kurseni të holla. Shumë për shkak të punësimit të tyre ose për arsye të tjera thjesht nuk më pëlqen për të bela rreth në kuzhinë për një kohë të gjatë, kështu që të përgatisë enët e thjeshta ose të përdorin gjysmëfinale. Përfitimet e ushqimit të tillë është zero, por dëmi që mund të sjellë. Për ata që duan një karkaleca shijshme dhe të shpejtë të arsyeshme vakt. Ata duhet të jenë të zier në ujë të kripur dhe karkaleca të gatshëm për përdorim.

Qëllimi për të siguruar hije më të edhe të lëkurës, e bëjnë atë të bukur. Përzgjedhja: brokoli

Brokoli ndihmon në parandalimin e rrudhave. Brokoli përmban vitaminë C e cila është e nevojshme për prodhimin e kolagjenit. Kolagjenit nga ana e tij i jep elasticitet lëkurës, e mban atë në "formë". Brokoli është i pasur me beta-carotene, e cila është konvertuar në trupin e njeriut në vitaminë A. Vitamina A ndihmon lëkurën dukem më i ri, promovon rinovimin e qelizave. Në brokoli përmbajnë antioksidantë që mbrojnë lëkurën nga rrezet UV. Vlim brokoli në banjë me ujë ose kazan të dyfishtë, shërbejnë me vaj ulliri.


Qëllim: të rregulluar mungesën e karbohidrateve në trup, duke e mbajtur bel. Zgjedhja e patate
Patate - një produkt të dobishëm që përmban karbohidratet komplekse, ata janë të absorbohet nga trupi gjatë dhe të ndihmojë për të mbajtur peshën normale. Patatet nuk janë shumë të kënaqshme. Ajo përmban kalium (më shumë se banane), e cila ndihmon në presionin e lartë, ajo redukton atë. Në mesin e varieteteve të tjera patate të zgjedhur dylli, ata janë të zhytur më mirë nga trupi dhe për të mbajtur ndjenjën e ngopjes për një kohë të gjatë.

Qëllimi: për të marrë sa më shumë dobi dhe vitamina. Përzgjedhja: spinaq

Gratë pas 30 ngrënësit shumë picky dhe pedant në drejtim të produkteve të dobishme. Ata të vini deri dietën tuaj në një mënyrë që të jetë energjik, të qëndrojnë në formë dhe të duken të rinj. Për të bërë plane për shëndetin e të shëndetshme të hahet femër, dietë mund të ndryshojnë spinaq. Ajo është e pasur me vitamina K dhe C, magnez, kalcium, ajo përmban acid folik. Kalciumi dhe indeve të eshtrave ndihmë magnez, forcuar atë. Në qoftë se një grua në se ëndrrat e moshës së fëmijës, acid folik dhe vitamina do të ndihmojë të shpëtoj prej komplikimeve gjatë shtatzënisë. Potushkuyte spinaq, shtoni hudhër. Ju mund të paraqesë një pjatë të veçantë, dhe mund të shtohet për të spageti gatuar.


Qëllim të gëzojnë më të shijshme. Përzgjedhja: çokollatë e errët
Çokollatë uplifting. Çokollata zvogëlon prodhimin e kortizolit - një hormon stresi. Nëse kortizolit në trup shumë, yyazytsirnist rritur sëmundje kardiovaskulare, ka problemet e gjumit, përkeqësimit gjendjen e përgjithshme: atje depresioni.