Djath me myk për shëndetin e njeriut


Djathë me myk mund të quhet një produkt relativisht e re për bashkëatdhetarët tanë. Ai ka një shumë të tifozëve, por edhe një numër të madh të kritikëve. Përpara se të bashkohet këtë apo atë kamp, ​​është për të kuptuar se ka varieteteve të djathë me myk, i cili është i varieteteve më të mirë të fillojnë njohje me këtë produkt, si të përdorin dhe për të ruajtur atë.

Dhe, sigurisht, një nga më të rëndësishme është çështja e djathit sa të dobishme ose të dëmshme me myk shëndetin e njeriut.

Varietetet e djathë me myk


Ndoshta jo pjatë djathë nuk akomoduar shumëllojshmëri të djathrave me myk, e cila është duke u paraqitur në raftet e dyqaneve vendas dhe të huaj. Prandaj, në këtë artikull ne do të përqëndrohet në përshkrimin e varieteteve më të famshme.

• Bardhë myk. Ky grup i varieteteve është një nga minoriteti. Por ajo përfshin lloje të tilla të famshme si kamember dhe Brie. Ky djath me myk përgatitur në bodrume të veçanta. Muret e tyre të mbuluar me kërpudhat gjini penytsyllum. Cheese ky grup lulëzim të ndryshme karakteristike të bardhë.


• gjelbër-blu myk. Këto djathi janë të ndryshme në se kallepi përmbahet brenda tyre, jo në sipërfaqe. Ata janë të përgatitur nga teknologji të veçantë. Në masë djathë futur tub të veçantë përmes së cilës bie brenda myk dhe për të sjellë produktin në gjendjen e dëshiruar. Djathi më të famshme të gjelbër-blu myk është rokfor. Ekspertët besojnë se rokfor i vërtetë duhet të ketë vetëm origjinën franceze. Çdo analoge është fakes vetëm të shtrenjta.

• myk Kuq. Djathë me një myk të kuqe përfshijnë lloje të tilla si Munster dhe livaro. Në sipërfaqen e tyre gjatë maturimit dhe rezultojnë trajtimin e baktereve të veçanta të formuara myk kuqe.


Si të përdorni djathë me të drejtën e myk?
Çështja e përdorimit korrekt të djathë me myk nuk është e zbrazët, sikur për të filluar me të lloj të gabuar, mund të jetë i zhgënjyer në këtë specialitet dhe për të gjithë për t'u bashkuar me një nga kritikët e produktit. Ekspertët këshillojnë për të preferojnë takim të Brie klasës së parë. Pas duke u përdorur për shijen e saj të veçantë që ju mund të përpiquni të djathë blu që nuk kanë një shije të mprehtë. Dhe vetëm pas kësaj duhet të shijojnë kamember shumëllojshmëri dhe rokfor.
Ajo duhet gjithashtu të theksohet se djathi me myk nuk duhet të merret si një produkt të përditshme, për më tepër, ajo është më mirë të mos për të kënaq fëmijët e tyre. Për gratë shtatzëna, ky produkt duhet në përgjithësi të ndalohet.

Djathë me myk - ajo është një produkt specifik, abuzimi i të cilave mund të jenë të dëmshme për shëndetin e njeriut. Çfarë lloj i djathit do të përfitojnë, jo një dëm? Ekspertët thonë se për një herë ju mund të hani jo më shumë se 50 g. Me djathrave të tillë të mirë-përzier dhe verë frutash me shije të pasur.

Si te zgjidhni një djathë me myk?
Para se të filloni provë djathë me myk, është e nevojshme për të zgjedhur. Kur të blesh në radhë të parë duhet të i kushtoj vëmendje të datës së prodhimit të produktit dhe periudhën e jetës së tij. Djath me myk të bardhë mund të gërhas - ata duhet erë si penicilinë. Shumë blerës në nivelin e erë që lind Shoqata spital.

Kur zgjedh djathë fisnik blu duhet të konsiderohen me kujdes. Në aspektin e produktit duhet të jetë i qartë vija të dukshme, por ato kanale, të cilat prezantuan myk djathë në prodhimin e tij, të dukshme nuk kanë për të. Përveç kësaj, konsistenca e djathit duhet të jetë e butë dhe të lirshme, por kjo nuk duhet të bien larg.

Si për të ruajtur djathë me myk?
Për këtë produkt ka mbetur e mirë për shëndetin, ajo duhet të ruhen siç duhet. A atë në ekspertët e zakonshme frigorifer nuk e rekomandojmë. Në atdheun e myk djathit kanë kabinete të veçanta për ruajtje. Mesatarja e konsumit është më mirë të mos për të blerë djathë me myk në rezervë. Është e këshillueshme për të blerë një sasi të vogël të produktit. Sidoqoftë, nëse djathë ende mbetet, duhet të mbani atë në të njëjtën pako, në të cilën është shitur, ju mund të mbyllni letër prerë. Qese e zakonshme plastike për ruajtjen e djathë me myk nuk janë të përshtatshme.


Pronat e dobishme e djathë me myk
Ajo ka të bëjë me dinjitetin e djathë me myk dhe dobia e saj në shëndetin e njeriut shpesh argumentojnë fillestar. Natyrisht, si çdo djathi tjetër, varietete me myk të dobishme për shkak të ngopjes së kalciumit. Por pak e dinë se prania e myk lejon trupin tonë për të absorbuar kalcium mirë. Përveç kësaj, përbërja e djathrave fisnike janë një numër i madh i proteinave. Me këtë djathit masës me myk tejkalon edhe peshk dhe vezë.
Djathi i pasur me myk dhe aminoacidet e nevojshme për forcimin e muskujve, si dhe vitamina dhe kripëra të fosforit. Dhe rezultatet e studimeve të fundit tregojnë se konsumi i rregullt i djathë me myk përmirëson prodhimin e melaninës, e cila mbron lëkurën tonë nga rrezet e diellit.


Kjo mund të dëmtojë djathë me myk?
Në qoftë se ju përdorni djathë me myk, pa tejkaluar normën e rekomanduar prej 50 g, dëmi për trup të shëndetshëm, ky produkt do të sjellë. Myk dobishme në sasi të vogla, por në doza të larta mund të ndikojë negativisht në stomak, sepse në këtë rast ajo do të jetë e vështirë për të ndryshuar atë. Shpërdorimi i djathë me myk, madje edhe njerëzit e shëndetshëm mund të shkaktojë microflora zorrëve.
Ekspertët këshillojnë trajtuar me kujdes me djathë myk ose plotësisht braktisin përdorimin e tyre për njerëzit që kanë sëmundje kronike të traktit gastrointestinal. Në myk përmbante një kërpudhat që prodhon një antibiotik që vret bakteret microflora dobishme zorrëve. Prandaj, si rezultat i përdorimit të djathë me myk mund të bëhen bakteret mërzitur ose zorrë rritje e jashtëzakonshme.