Supë qepë me selino për humbje peshe


Kjo pjatë është shërbyer zakonisht për drekë parë, konsiderohet shumë e dobishme për trupin e njeriut. Supë me vetëdije zuri vendin e parë, sepse ajo ndihmon në stomak për të punuar në mënyrë më aktive, e përgatitur atë për një vakt të rëndë dhe ndihmon tretjen. Por tani faktet janë bërë të njohur dhe se dietë supë ndihmon në luftën kundër trashje. Për shembull, ka supë qepë me qepë selino për të humbur peshë është një produkt unik, madje tha këtë: "Fresh nga të gjitha vuajtjet." Ka shumë shembuj në mjekësi, ku qepë është përdorur për të trajtimin e sëmurë rëndë dhe ata që kanë vuajtur gjatë mbipeshë dhe duan të humbin peshë. Në qepë përmban shumë vitamina që njom çdo qelizë, duke vazhduar të rinjtë e saj. Le të qepë dhe britmës, por është e dobishme për kanalin lacrimal. Le të mos frymëmarrje të freskët, pasi ju keni ngrënë qepë, por të jenë të shëndetshme mishrat. I referohet qepë të gjelbër, dhe kështu një produkt të rinjve, jetëgjatësi dhe bukuri. Ajo është përdorur në kozmetikë, gatim, mjekësi dhe shumë fusha të tjera të veprimtarisë njerëzore.


Sa për selino në rast të humbjes së peshës, ajo është e ngjashme në pronat me qepë të gjelbër. Ajo përmban shumicën e elementeve të tabelës periodike, kështu që ai është përdorur nga shumë gra për të bërë para nga mbipeshë. E çfarë është kjo supë e çuditshme për humbje peshe: qepë, selino, supë patate ose ujë, pak kripë. Këtu janë të gjitha produktet që mund të jenë të nevojshme për të bërë këtë supë, dhe për të luftuar atë, me mbipeshë. Me kusht lëng kur prerja përpjekje për të shpëtuar të produktit, përndryshe asnjë të mirë nuk do të. Dhe akoma - otuchytes kultivojnë perime dhe fruta në sipërfaqe druri, si pema absorbon të gjitha lëngje, duke lënë në ushqimin tuaj vetëm shell dobishme. Pra, pasi prodhimet e tuaja janë të gatshëm, ata vënë në valë supë patate ose ujë dhe të gjitha në 10-20 minuta ju jeni bërë. Tani përfitimet e këtij supë.


Së pari, supë për energji. Ajo operon në të gjithë trupin, e përgatitur atë për të pranuar vakt tjetër. Por në qoftë se ju vendosni për të humbur peshë të mirë, ju keni një vakt të dytë nga vidyazykatysya. Kjo është edhe më mirë, sepse stomaku juaj nuk është shumë vend për ndonjë gjë tjetër, dhe pastaj ju do të keni më shumë kohë për stomakun tuaj perevaryuvav supë ngrënë vetëm. Përfitimi i padiskutueshëm do të jetë për ju, kur të hahet supë për drekë si vakt kryesor. Kur prekur nga numri, ajo do të jetë i kujtoi se supa pse produkt diete, por shumë edhe nuk rekomandohet për të ngrënë. Ajo do të jetë e mjaftueshme për një supave standarde filxhan.


Së dyti është supë qepë me selino ndihmon pastruar zorrët e tepërt. Shpesh ushqim mund të ngecë në vend, pjesë të rënda e ushqimit tretet gjatë. Ekziston një ndjenjë e trishtim, ankth brenda zorrëve, karrige thyer. Në këtë rast, të njëjtën gjë do të jetë e dobishme supë qepë. Ai do të "larë nga" zorrët dhe pastruar atë nga mbetjet e ushqimit dhe mukozën vetëm pasurimin ushqyesve.

Së treti, supë si një mjet për humbje peshe. Nëse supë kështu një efekt pozitiv në traktin e tretjes, kjo nuk është për t'u habitur se ajo është e lehtë të bjerë ndihmon mbipeshë dhe të përballen me pushime pasojat. Kur ngrënë gjellë festive që është shpesh yndyrë dhe e rëndë, ju mund të hani në 30 minuta 2-3 lugë supë qepë me selino. Procesi i tretjes do të bëjnë të lumtur dhe ju mund të lehtë të harrojmë se një herë siklet ndihet pas festave të pushimit.


Në - Së katërti, kjo supë ndikon në gjendjen emocionale. Njerëzit të cilët nuk kanë kohë, pavarësisht punës aktive, hani punësimit, siç pritej, vuan nga çrregullime neurologjike. Por pse? Dhe për shkak se trupi kërkon pushtet, që është pjatë e parë, të dytë dhe nganjëherë ëmbëlsirë dhe në vend që vetëm merr Patty krisur thatë ose hard kripur. Shumë, shumë e bukur. Pasi një person ndjen stomakun e keqe fillon të punojë, dhe kështu përkeqësohet gjendjen e përgjithshme dhe të kesh dhimbje koke, vjellje dhe nganjëherë një ndjenjë e dobësisë në muskuj. Për të përballuar me këtë, ju mund të hani supë qepë me selino.


Së pesti, nevoja për humbje peshe bimëve, dhe supë e saj në begati. Rastësisht, ajo është e rekomanduar për të shtuar në supë dhe madje edhe kopër, majdanoz, atëherë merrni një pranverë të vërtetë supë ushqyese dhe të shëndetshme. Është e dobishme për të rriturit dhe fëmijët. Atletët marrë këtë supë në kohën e formimit të zgjeruara. Dreka shpesh kalojnë nga, por darkë nuk mund të harrohet. Edhe balerinë, për shkak të shfaqjeve të tyre të gjalla, e cila bie në mbrëmje, të detyruar për të ngrënë natën vonë. Dhe çfarë ka ndodhur në këtë rast, ju mund të zgjidhni? Natyrisht, lehtë e shijshme dhe të shëndetshme. Kjo supë qepë me selino japonez filxhan të vogël të mbushur me këtë supë do të ndihmojë të humbni peshë dhe të qëndrojnë të shëndetshme. Është e rëndësishme që të mos kthehet në një produkt të dobishëm se supa nuk është e dobishme. Për shumë kjo mund të bëhet duke përdorur kripë ose majonezë. Mos shtoni në supë ndonjë gjë, por të gjelbër. Nëse ju doni disa fun produktin e saj të dobishme dhe burimin kryesor të ushqimit, ju mund të shtoni një kërpudhave pak ose dolli. Gjëja kryesore - nuk e teproj. Megjithatë, humbjen e peshës - kjo nuk është e lehtë dhe kërkon vullnet, durim dhe durim Nëse një person i tillë ka para, atëherë ajo nuk do të humbni peshë për të vështirë.

Supë qepë me selino duke u përgatitur në Francë, një vend i njohur franceze me bel të hollë. Cook me kënaqësi.