Pronat e hudhër të dobishme në mjekësi


Fuqia shëruese e hudhër të zakonshëm të njohur që nga kohërat e lashta, në sajë të pronave të saj, kjo bimë është veçanërisht i njohur për unike të saj. Në përdorimin e hudhër si një piper për enët e ndryshme, njerëzit nga kohët e lashta deri në ditët e sotme duke përdorur këtë produkt të thjeshtë dhe të dobishme neyyazytsirno si një ilaç.
Mjekësisë tradicionale identifikon hudhër si zgjidhja, ajo ka qenë prej kohësh provuar mjek i shkëlqyer me kopsht-kopsht që trajton sëmundje të ndryshme. Hudhër të freskët është një burim natyror i substancave të dobishme. Formulimet e bimëve neveroyatneyshey ketë kompetenca shëruese.


Mjet jo vetëm që shumë të lartë, përveç plotësisht i pafajshëm, i cili ka një numër të vogël të contraindications për përdorim.

Hudhër Pronat e dobishme në mjekësi: kjo nuk është vetëm një efekt tonik, por edhe disa efekt shërimi serioze në trup. Fuqia shëruese e hudhër është antivirus zakonshme, antibacterial, antybyotycheskom, antifungal dhe antibacterial protyhelmintnomu aktivitetit që kanë kontribuar në popullaritetin e produktit.

Bimore e vjetër ndihmon për të kapërcyer me sukses ftohjet, shëron djegie, plagë, lehtëson, dhe nganjëherë heq inflamacion.

Mos harroni se hudhra është antioxidant aq e mrekullueshme sa në gjendje për të zvogëluar numrin e radikaleve të lira në gjak. Prandaj, përdorimi i përditshëm i hudhër ka efekte të dobishme në trup si qëllime profilaktike dhe terapeutike.

Paralajmërim vetëm për ata që kanë probleme në stomak, nuk e teproj ulçerë stomakut hudhër apo probleme të tjera të traktit gastrointestinal, dhe ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj!

Ju mund të përpiqen për të vënë në dietën tuaj, futje e përditshme e hudhër, ajo nuk është e vështirë, sepse ajo nuk kërkon ndonjë përgatitje të mëparshme, për shembull, do të shkurtojë karafil të hudhër finely dhe shtoni atë në supë, salcë e kos apo edhe djathë dhe kështu çdo ditë, Shumë shpejt ju do të jetë i bindur se kjo fabrikë punon mrekulli.


Në fund të fundit, që nga faraonëve dihet se e madhe e kësaj bote e kanë përdorur hudhra si эleksyra ilaç, i quajtur "të rinjtë эleksyrom." Kjo recetë është zbuluar nga shkencëtarët në vitin 1971 në manastire tibetian në pllakat argjilore (IV qind. Pes).
Dihet se trajtimi hudhër me recetë tibetian rininë dhe shëndetin, përveç rinovimin tërë trupin, por edhe përmirëson metabolizmin, rrit vitalitetin, ul presionin, enët e gjakut bëhen më elastike, e cila në mënyrë të favorshme ndikon në parandalimin e Multiple skleroza, goditje, sulm në zemër. Përmirësuar dukshëm shëndetin e përgjithshëm, zhduken dhimbje koke, marramendje, dobësi, trupi pastrohen me sukses e yndyrë, vizionit reduktuar dhe shumë të tjerë


Në fakt, ju mund të pafund të numëroj pronat e dobishme në mjekësi dhe efektet pozitive të hudhër në trup dhe për të lëvduar fuqinë e saj shëruese, ai me të vërtetë e meriton atë. Në të vërtetë, për një kohë të gjatë për të treguar trajtim të arsyeshëm të shumë sëmundjeve, njerëzit me sukses përdorur një numër të trajtimeve për sëmundje serioze bashkangjitur shumë për pronat e njohura të bimëve të ndryshme dhe tinctures, ku hudhër nuk është i zënë vendin e fundit, për shkak të aftësive të saj domosdoshme shëruese.

Me sa duket, asnjë nga bimore të egra dhe të kultivuara nuk mund të krahasohet me përdorimin e një shumëllojshmëri të gjerë të hudhër. Për shembull, gjalpë hudhër dhe pluhur të thatë të përdorura në popull dhe mjekësi shkencore. Lë Sidomos vlefshme jeshile të hudhër, për shkak të faktit se ata lëshojnë paqëndrueshme në ajër, kështu që ata të krijojnë rreth vetes një zonë sterile mbrojtëse, ky mjedis çon në vdekjen e insekteve të ndryshme dhe patogjenëve të shumë sëmundjeve.

Hudhër baktericid është aq i madh se ajo është e mbjellë shpesh me kulturat e tjera për të parandaluar ata nga sëmundjet e mundshme.

Bulbs hudhër janë po aq të pasura me proteina bimore (dmth aminoacidet - lizine). Në uzinën zbuloi një përmbajtje të konsiderueshme të vitaminave (niacin, riboflavin, acid Askorbik, thiamine, etj) dhe minerale, polisakaridet dhe yndyrna. Shumë prej thiamine, kalciumit dhe jod, i jep prioritet ndër perime të tjera, madje edhe përmbajtja hekuri nuk është mollë inferiore hudhër e gjelbër.

Veçori e erë dhe shije vizuale të produktit të shkaktuara nga komponimet e squfurit dhe vajra esenciale.
Vajra esenciale hudhër, gjithashtu ka vlerë të madhe, përmes përmban paqëndrueshme - një antibiotikët më të larta të aftë për të shtypur zhvillimin e shumë mikroorganizmave bimore.

Sot, mjekësia tradicionale ofron shumë mënyra për të parandaluar dhe trajtuar sëmundjen. Fakti që edhe shumë pesimistë zjarrtë nuk dyshoj efektivitetin e këtij terapi natyrore. Ndoshta nuk duhet të flasim se shumë më e lehtë për të parandaluar sëmundje se sa të shpëtoj prej tij.

Prandaj, nuk kërkojnë që të merren tableta, koha mendoni për qilar të mjekësisë tradicionale, fuqia magjike e hudhër dhe shumë bimëve të tjera dhe bimët.