Përdorimi i shumë e keqe apo përfitim i majdanoz


Kur vetëm fillimi për të ngrohtë deri në rrugë, dhe cirk me fat që jetojnë në shtëpitë e tyre, mund të shikojnë se sa shpejt mbin zarzavate të ndryshme, qepë të freskëta, majdanoz, kopër dhe majdanoz, etj, pa, për shembull, në përgjithësi e vështirë të imagjinohet ndonjë sallatë pranverë ose supë, ajo është dekoratë e përkryer për çdo pjatë, i jep ngjyra të ndritshme shton një shije të rafinuar. Majdanoz ka një avantazh të madh: ajo mund të rritet në kopsht deri të ftohtë të vjeshtës, dhe ju e gjatë për të shijuar shijen e saj dhe për të marrë një shumë të pasura me vitamina.


Majdanoz mund të jetë dy llojesh. Shumëllojshmëri rrënjë majdanoz i jep një personi lë të dobishme dhe rrënjët, dhe klasën e fletë ngrënë vetëm gjethe. Majdanoz ka një vlerë shumë të lartë ushqyese, e pasur në përbërje vitaminë. Përdorimi i shumë e keqe apo përfitim i majdanoz - një temë e shkencëtarëve shumë debate dhe mjekët që merren me ushqim të shëndetshëm. Çfarë është dëm i dukshëm apo përfitim të gjelbër, të përpiqet për të kuptuar të mos humbur kohën e çmuar, dhe me natyrën e më të dobishme.

Aktualisht majdanoz vitaminë komplekse, e përbërë nga grupet A, B, C, D, C. Nga përdorimit të rregullt të trupit majdanoz është i ngopur me micronutrients të dobishme të tilla si zink, kalcium, magnez, fosfor, kalium, dhe hekur. Dhe në sajë të tyre, eshtra të fortë, funksionimin normal të sistemit nervor, trupi merr oksigjen të mjaftueshëm, duke parandaluar rrezikun e sëmundjeve të dhëmbëve, duke përfshirë prishjen e dhëmbëve. Majdanoz është vlerësuar për faktin se ai përmban një përbërës të veçantë - selen, i cili ju lejon të mbani parandalimin natyrore të kancerit. Është e dobishme për të ngrënë disa sprigs e majdanoz pasi të keni marrë gjellë ushqim të mishit të pjekur. Ajo provokon shqetësime në stomak, mund të shkaktojë gradualisht sëmundje ulçerë dhe kancerin e stomak.


Falë gjethe majdanoz të freskët në trup është një prodhim natyral kontrollin e procesit të glukozës në gjak. Kjo ndodh për shkak se në të gjelbër janë quajtur enzimat ynulynы që janë të rëndësishme për trupin, në sëmundjet e diabetit.

Në sëmundjet anemi majdanoz lejojë njom trupin me oksigjen në organizëm nuk shkakton dëm apo përfitim i majdanoz ishte dukshëm më e fortë, ajo është e rekomanduar për të ngrënë më shumë se papërpunuara të ziera. Mëlçisë pastrohen mirë, veshkat, përmirëson peristaltikės zorrëve dhe traktin gastrointestinal. Për këtë arsye, është e pamundur që të braktisin përdorimin e majdanoz në rast se ka shenja të stomakut mërzitur, diarre. Gjatë sistemit gastro-intestinale të njerëzve majdanoz të dobishme për të përdorur të paktën një ditë një degë. Gastrit veçanërisht e dobishme majdanoz, niveli i reduktuar i aciditetit në mungesë të oreksit.


Majdanoz ka një funksion të veçantë për rregullimin e gjëndër tiroide, veprimtaria e veshkave rimëkëmbet, normalizes e sheqerit në gjak në gjak. Veçanërisht e dobishme për të përdorur majdanoz për ata që vuajnë me sëmundje të zemrës dhe sëmundjeve kardiovaskulare. Ju mund të përdorni majdanoz në formë normale ose të marrë lëng nga ajo. Kjo është pije e dobishme me shumë vitamina dhe minerale.

Fresh majdanoz - një burim i acidit folik. Është e dobishme për gratë shtatzëna, njerëzit që janë planifikuar për të filluar një familje, çifte, në rreshtin e familjes e cila vërejtur anomalitë në grup kromozomeve.


Majdanoz, si çdo perimeve dhe frutave rritur në vende të ndryshme dhe njerëz të ndryshëm në një shumëllojshmëri të kushteve të mjedisit për shkak të majdanoz mund të merren dëm dhe dobi. Majdanoz, i pasur me nitratet dhe të paqëndrueshme të rrezikshme për shëndetin, mund të shkaktojë dëm të pariparueshëm. Prandaj, ju jeni me fat nëse keni mundësi të rritet majdanoz veten ose ta blejë atë në njerëzit, ndershmërinë dhe integritetin që ju mund të sigurtë. Përndryshe, për të minimizuar dëmi ose përfitimi do të jetë e prekshme, është e nevojshme për të përdorur majdanoz zhytem në ujë për rreth një orë. Ujë të ftohtë ka aftësinë për nxjerrjen nitrateve sepse majdanoz është më i sigurt. Si pjese e sallatë majdanoz mund të jetë gjithashtu komponent rrezikshme. Në kombinim me perime dhe ndonjë salcë, majdanoz fillon të prodhojë nitrateve, të cilat janë konsideruar më e rrezikshme se nitrateve. Çdo salads duhet të përdoret në ushqim pas gatimit për dyzet minuta, pastaj ata të kthehet në helm.


Përfitimet mund të merren jo vetëm nga konsumi zakonshme e majdanoz. Majdanoz - një produkt unik që mund të përdoret për recetat e mjekësisë tradicionale. Për shembull, majdanoz rekomandohet për gratë që përjetojnë siklet të rënda dhe dhimbje gjatë ciklit menstrual. Thjesht derdh gjethet grimcuar e rrënjëve majdanoz dhe madje edhe ujë të vluar, të lënë për gjysmë ore, të marrë një e katërta e një filxhan. Në ditën që ju mund të pini një birrë tri herë. Lëng majdanoz mund të jetë përzier me lëng të freskët panxhar, ajo do të jetë një antiseptik i shkëlqyer.


Kur kafshon shkaktuara nga mushkonjat dhe insektet tjera, gjethe majdanoz mund të përdoret për përgatitjen e mjeteve juridike kombëtare. Përgatitja e një slurry, lë podribnyvshy gjelbër, bashkëngjitni kafshuar, vendin ku bazuar, vendin potsarapannomu në lëkurë.

Me majdanoz mund të jetë i gatuar dhe bukurinë e produkteve në shtëpi. Për shembull, pres rrënjët dhe gjethet, i hedh ujë të vluar, të sjellë një çiban, pastaj të ftohtë dhe të përdorni për të pastruar fytyrën dhe qafën dhe dekoltin. Slurry mund të jetë përzier me majdanoz dhe salcë kosi, duke sjellë një person i mrekullueshëm maskë që ka hidratues dhe zbardhjen efekt.