Berry dietë për humbje peshe


Më e dobishme për shëndetin e njeriut dhe natyrisht e tij janë vitaminat që janë gjetur në numër të madh në manaferrat. Me fillimin e verës, çdo grua dëshiron për të përmirësuar shëndetin e tyre dhe të humbur një kg pak. Dhe këtu flasim dietë asistent kokrra të kuqe për humbje peshe. Berry dietë transferohet shumë lehtë, por ekspertët thonë se efektivitetin e saj. Pas dietë Berry për humbje peshe në dy javë, ju do të përmirësojë gjendjen e lëkurës tuaj, të pastruar trupin e toksinave, të rivendosur funksionin e organeve të brendshme. Ne ofrojmë Berry dietë pikturuar për një javë.


E hënë
Mëngjesi i parë: 200 gram luleshtrydhe me dy lugë krem, çaj jeshil pa sheqer
Mëngjes i dytë: një i tretë xhami
Dreka: 250 gramë peshk të zier, shalqi, një fetë bukë thekre, çaj Berry (copat e qershi, butë dhe rrush pa fara)
Tea: buding me berries 250 gram në zgjedhje (raspberries, luleshtrydhe, blueberries, Kastrati)
Darka: djathi me rrush të thatë, 250 gram manit, i kalitur me dy lugë krem, çaj jeshil pa sheqer
E martë
Mëngjesi i parë: gjizë me rrush të thatë 200 gram, i kalitur me dy lugë krem, çaj Berry (twigs raspberries dhe currants, qershi) me një lugë mjaltë

Dreka: 300 gram qershi
Dreka: supë perimesh (patate, karrota, majdanoz, kopër, qepë jeshile, lakër, vaj vegjetal) 300 gram; fetë bukë thekre, 100 gram, çaj Berry (twigs e butë, ferrë, manit, qershi)
Tea: fruta zier (qershi, gooseberries, manaferra, Kastrati, boronicë, rrush pa fara) 250 gram.
Darka: zier pule 250 gram, kastravec, fetë bukë thekre, 100 gram, me një gotë me lëng me një lule pjeshke
E mërkurë
Mëngjesi i parë: 200 gram luleshtrydhe me dy lugë krem, çaj jeshil pa sheqer

Mëngjes i dytë: një gotë manit
Dreka: zier pule 300 gram sallatë nga lakër të freskët me karrota 300 gram, një copë bukë thekre, 100 gram, një gotë me lëng nga manaferrat të freskëta qershi, gooseberries, pjeshkë
Tea: buding me berries 250 gram në zgjedhje (raspberries, luleshtrydhe, qershi, blueberries, Kastrati, boronicë)
Darka: 300 gram shalqi
E enjte
Mëngjesi i parë: vezë të ziera, një fetë e djathë 50 gram, një copë bukë thekre, 100 gram, çaj Berry (copat e qershi, butë dhe rrush pa fara)
Dreka: 300 gram rrush

Dreka: supë perimesh (patate, karrota, majdanoz, kopër, qepë jeshile, lakër, vaj vegjetal) 300 gram; fetë bukë thekre, 100 gram, një gotë me lëng nga manaferrat të freskëta (qershi, gooseberries, pjeshkë)
Tea: 250 gram qershi

Darka: djathi me rrush të thatë, 250 gram manit, i kalitur me dy lugë krem, çaj jeshil pa sheqer
E premte
Mëngjesi i parë: qull me ujë (bollgur, hikërror, oriz) 250 gram krem ​​kalitur; çaj Berry me një lugë mjaltë (sprigs e raspberries, currants, mana, qershi)

Mëngjes i dytë: një gotë lëng domate
Dreka: 250 gramë peshk të zier, shalqi, një fetë bukë thekre, 100 gram, çaj Berry (copat e qershi, butë dhe rrush pa fara)
Tea: buding me berries 250 gram në zgjedhje (raspberries, luleshtrydhe, blueberries, Kastrati)
Darka: 300 gram shalqi
E shtunë
Mëngjesi i parë: gjizë me rrush të thatë 200 gram, i kalitur me dy lugë krem, çaj Berry me një lugë mjaltë (sprigs e raspberries, currants, mana, qershi)
Mëngjes i dytë: një gotë manit
Dreka: zier pule 300 gram, kastravec, fetë bukë thekre, 100 gram, me një gotë me lëng me një lule pjeshke

Tea: buding me manave 250 gram (raspberries, luleshtrydhe, blueberries, Kastrati, manaferra, Kastrati, luleshtrydhe)
Darka: 250 gram luleshtrydhe me dy lugë krem, çaj jeshil pa sheqer
E diel
Mëngjes Së pari: një gotë e manit, çaj Berry me një lugë mjaltë (sprigs e raspberries, currants, mana, qershi)
Dreka: 300 gram rrush
Dreka: supë perimesh (patate, karrota, zarzavate, lakër, vaj vegjetal) 300 gram; fetë bukë thekre, 100 gram, zier raspberries, mana, qershi, blueberries
Dreka: djathë me rrush të thatë, 250 gram manit, mbushur dy nga krem, puding me manaferrat në zgjedhje (raspberries, luleshtrydhe, blueberries, Kastrati)

Darka: 300 gram shalqi
Dietë Berry për humbje peshe - një dhuratë nga perëndia për zonjat bukur, por ata duhet të dinë sekretet e gatim enët caktuara. Për shembull, për vitaminë pelte, lëng nga manaferrat hedh në niseshte të nxehtë. Në vend të kësaj sheqer ha mjaltin, dhe mish dhe peshk ose kuzhinier për një çift ose kuzhinier.
Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. 2. kefir dietë frutash dietë