Si e bën trupin e konsumit të tepërt të sheqerit


Njeri i pangopur - njerëzit e një myk të veçantë. Ata nuk mund ta imagjinoni ditën tuaj të jetojnë pa karamele ëmbël, çokollatë apo biskota. Zakonisht ata janë njerëz me karakter të mirë. Por ka shumë ëmbëlsirat nuk është e nevojshme, ajo mund të çojë në sheqerit të tepërt në trup. Dhe në qoftë se kjo po ndodh në shtatzëni, ajo mund të çojë në pasoja serioze. Si e bën trupin e konsumit të tepërt të sheqerit - temën e artikullit. Gjatë shtatzënisë shpesh kanë tekat gustatory e natyrës. Sigurisht, ju keni nevojë për të mbajtur nënën e ardhshme, por të shkoni në lidhje me nuk ia vlen. Është më mirë për të zëvendësuar sheqerit në fruta.


Kjo ndikon në të dyja
Nëse shtatzënia nëna shtatzënë konsumon sasi të tepërta në ëmbël, ajo mund të ndikojë në shëndetin e fëmijës në të ardhmen. Sheqer të tepërt zhytur nëpër placentë dhe në gjakun e fëmijës. Përdorimi i tepruar dhe i panevojshëm i sheqerit përkeqësohet një orë pas miratimit. Kjo mund të jetë çdo gjë: dehja shtëpi, pasta, sheqer i rafinuar, çaj ëmbël. Kjo nuk është për të ndaluar tërësisht konsumin e ëmbëlsirat. Në goodies janë karbohidratet të cilat janë të domosdoshme për trupin tonë. Vetëm duhet të dini se kur do të ndalet dhe të gjejnë një terren të mesme, si në çdo rast tjetër. "Çdo gjë është ilaç, dhe çdo gjë është helm, çdo gjë është në dozë të duhur." Hipokrati.


Pas lindjes së tepërt të sheqerit të tepërta do të ndikojë në pamjen tuaj.
- Sheqeri shkatërron smaltin e dhëmbëve, ngadalëson rritjen dhe riparimin, sipas nevojës gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes;
- Konsumimi i tepërt i sheqerit të tepërt kontribuon në trashje, shtypja është e vështirë për t'u kthyer në nivelet e tyre normale. Gjatë shtatzënisë mbipeshë mund të çojë në komplikacione;
- mëllenjë. Çdo organ i kërpudhave Candida pranishëm në terma të moderuar, me një tejkalim të sheqerit kjo kërpudhat fillon të shumohen, duke çuar në mëllenjë. Trajtimi i mëllenjë në shtatzënë procesin e grave është shumë i kujdesshëm, i saktë, e gjatë dhe e nevojshme.


Nëse jo të kuruar mëllenjë para lindjes, në kërpudhat e lindjes mund të dëmtojë organet e saj të brendshme dhe të jashtme. Do të lindë në departamentin infektive për gratë shtatzëna;
- përkeqësimi i zorrët, gazit rritje, dhimbje stomaku;
- diabeti Konsumimi i tepërt i sheqerit çon në komplikime;
- sheqer nxit trashje jo vetëm nënën të ardhmen, por të fëmijës, e cila mund të çojë në komplikacione gjatë lindjes dhe të ndikojnë në shëndetin e ardhshëm të nënës dhe të fëmijës;

- sheqer të tepërt të trupit të çon në semundjeve alergjike.
Mjekët - pediatër dhe psikologët e fëmijës kanë vënë në dukje një tjetër marrëdhënie. Nëse nëna shtatzënë konsumon shumë sheqer, ajo ndikon në sistemin nervor të fëmijës. Ajo rritet hyperactive. Kjo do të thotë veprimtari rritje motorike, impulsivity, hutim, fëmijë nervozizëm.

Sheqer Net
Ku mund të gjeni një mes!? Si për të siguruar trupin me sasi të mjaftueshme të karbohidrateve, duke ruajtur shëndetin dhe nënën. Shumë vendime shkojnë në kërkim të zëvendësuesit të tij të sheqerit. Ju bëni, por jo gjatë shtatzënisë. Sweeteners mund të jetë problematike, ata duhet të konsumojnë dosed. Ajo gjithashtu mund të shkaktojë reaksione alergjike, diarre, dhimbje në stomak. Nutritionists sugjerojnë një mënyrë që mund të ndryshojë shprehitë shëndetësore dhe për të gjetur të gjithë familjen. Ju duhet të ndjekin rregullat, mos konsumojnë sheqer në sasi të tepërt është gjithashtu e rëndësishme ku është bërë. Në shtëpi gatim vypichok dhe rrotullon me anë të sheqerit të rregullt. Nëse ju bleni produkte në dyqan, kontrolloni me përbërjen. Në shtëpi gjatë eksperimentimit mund të zëvendësojë një produkt në një tjetër, më të dobishme dhe më pak të dëmshme. Ka një kohë për të grihë aftësitë e tyre.


Për këtë ju thonë "faleminderit" për të gjithë familjen.
- Përgatitja e produkteve të bazuar në fruta të thata dhe mjaltë;
- Përdorni sheqer natyror që gjinden në fruta, fruktoza dhe lactulose;
- mësohet fëmijët e tyre për produktet ëmbëltore që janë më pak të dëmshme se të tjerët. Për shembull, jellies, përbërja e tij është xhelatinë, i cili ndihmon të shpëtoj trupin e toksinave, efekte të dobishme në pastrimin natyral të trupit dhe largon metalet e rënda. Alte është e pasur me fosfor dhe proteina, më pak të ëmbël. Fruta të thata - një gjë e dobishme. Të pasura me fibra, ndihmon me zemër. Gjatë shtatzënisë është më mirë për të konsumuar karbohidratet komplekse. Ata kaluan një kohë të gjatë dhe të sigurojë forcat e trupit. Hani misër, banane, agrume (të jenë të kujdesshëm me ta, nuk e konsumojnë në sasi të mëdha). Pini lëngje natyrale, kumbull, mollë, pineapple. Përfshirja në fruta dietë ëmbëlsuar. Ju mund të hani një çokollatë të vogël hidhur errët, ajo është e pasur me hekur dhe magnez. Gjëja më e rëndësishme të dini mbi masën. Mësoni veten për disiplinën, nuk hani racione ëmbël pangopur, të jetë i moderuar. Pastaj një copë tortë, çokollatë ngrënë do të bëjë që ju të mirë.


E rëndësishme të dini
A nuk e trajtojnë përdorimin e tepërt dhe të panevojshëm të sheqerit lehtë. Më mirë të ndjekin rregulla të thjeshta dhe për të ruajtur shëndetin e familjes së tyre:
- Produktet lakrychni bllokojnë lëvizjen e hormoneve nga nëna tek fëmija, e cila ndikon në shëndetin e fëmijës, duke çuar në përkeqësimin e trurit;
- marrja e tepruar e sheqerit çon në varfëri, rritje të rrezikut të gabim;
- nuk është e nevojshme për të zëvendësuar konsumit të sheqerit konsumi i tepruar i ushqimeve pikante apo të kripura, ajo gjithashtu dhemb trupin tuaj, dhe pasionin e mëparshme kthyer me forcë të dyfishtë. Është më mirë për të thjesht të reduktuar dozën e konsumit të sheqerit;

- duhet të kontaktoni mjeku juaj mund të dëshirojnë të konsumojnë konsumit të tepërt të sheqerit në një numër të madh të ëmbël për shkak të mungesës së vitaminave në trup. Më mirë të merrni testuar për të gjetur se çfarë dhe trupi i prekur. Në qoftë se trupi ka mungesa e vitaminave, ju duhet të marrë ato, pastaj niset mall për sheqer.