Si të përdorni krunde në dietë dhe hollim


Të gjithë mjekët dhe shkencëtarët vetëm dhe të thonë se ju duhet të hani ushqime kalori, hani shëndetshëm dhe të balancuar, për të përfshirë në menu më të ashpra të tyre, i cili është një burim i vlefshëm i fije. Në të vërtetë, për të ruajtur dhe përforcuar atraktivitetin e trupit të huaj brenda, fibër është thelbësore. Ajo është gjetur në ushqime të tilla si buka, pjekur me drithërat, fruta të papërpunuara, dhe burimi kryesor i krunde fibër konsideruar gjithmonë.
Bran është unik në produktin e saj përbërjen që nuk përmban kalori, që është, vlera e saj ushqyese është zero. Nëse përdoret si krunde, janë në trupin tonë nuk janë të tretet dhe nuk absorbohet. Shkurtimet e përfitimeve të paçmuar, është aftësia e tyre për të hequr qafe të produkteve prishjen e trupit të yndyrna trans, të cilat çojnë në akumulimin e substancave kancerogjene. Pra, traktit digjestiv të mirë është pastruar, funksionimi normal i të gjithë sistemit të tretjes dhe zorrëve stabilizuar peshë. Për këtë arsye krunde mund të përdoret për humbje peshe. Quite një shumë e fibër dietik dhe kalium, vitamina dhe substanca biologjikisht aktive bërë shkurtime në tryezë produkt më të vlefshme të njeriut. Ato përmbajnë, përveç fibra, proteina, acide të pangopura yndyrë, të cilat janë të rëndësishme për ruajtjen e të drejtave të imunitetit si dhe në membranën qelizore formuar.Para përdorimit krunde në dietë dhe humbje peshe, ju duhet të dini disa karakteristika të përdorimit të tyre. Së pari, për të marrë rezultate të dukshme dhe të gjatë të qëndrueshme, ju duhet të merrni krunde rregullisht kohë. Së dyti, ka disa lloje të krunde, dhe çdo person duhet të zgjidhni se çfarë dhe si të përdorin krunde në dietë. Ka krunde pluhur dhe jo pluhur. Latest përgatitur thjeshtë: ata derdhur ujë të vluar, të lejojë që të mbush për rreth një orë, pastaj drenazhuar e lëngjeve të tepërta, gjë që rezulton në masë të butë. Kjo është pothuajse një ilaç që mund të përdoret për normalizimin e stomakut dhe zorrët, dhe humbje peshe. Ata mund të hahet veçmas nga ushqime të tjera për një ose dy teaspoons. Ju gjithashtu mund të shtoni ato në çdo drithëra, veçanërisht të dobishme për të bërë atë në ushqim për fëmijë.


Krunde pluhur përgatitur në mënyrë të ngjashme, ju vetëm duhet të përdorin ato të saktë. Përdorimi duhet të fillojë me një gjysmë lugë çaji, dy herë në ditë. Kështu që ju mund të jepni trupin për të përshtatur dhe të përdoret për një lloj të ri të ushqimit. Pas dy javësh, doza mund të rritet për të marrë lugë gjelle në një kohë. Trajtimi i përgjithshëm duke përdorur krunde përcaktuar për çdo person individualisht në mënyrë rigoroze, të ndaluar përdorimin e tyre disa herë në ditë mund të jetë kur tretje normale dhe një karrige. Ju pastaj mund të të lënë vetëm dozë profilaktik për të ruajtur shëndetin e përgjithshëm. Këto doza kanë përdorim krunde parandaluese, ushqim terapeutik është i bazuar në ato duhet të jenë të projektuar nga një mjek. Gjithmonë shikojnë ndjenjën tuaj gjatë përdorimit krunde. Nëse ka pasur siklet, dhimbje stomaku, dispepsi tjetër, pastaj të lënë në dietën tuaj që nga ushqimet që përmbajnë krunde, disa produkte furre.


Ata të interesuar në ushqim të shëndetshëm dhe të dobishme, mund të rekomandojë një lugë gjelle krunde të përzier me një gotë kefir para gjumit. Mix këto dy përbërësit dhe të lënë për pesëmbëdhjetë minuta për të fryrë krunde, hani mbrëmje pas vakt fundit. Ky mjet është e dobishme për humbje peshe. E pra pastron stomakun dhe zorrët, kefir me krunde shtuar promovon humbje peshe dhe detoxification.

Krunde ushqim të dobishme dhe si zakonisht për humbje peshe. Pas marrjes ushqimin e tyre vjen ndjenjë shumë e fuqishme të ngopjes, edhe pse vlera ushqyese e krunde nuk thonë - kjo nuk e bëri. Për ata që kanë nevojë për një figurë të pakta, ky produkt - vetëm një dhuratë nga perëndia. Për shkak të rritjes lëvizshmëri zorrë pas administrimit të krunde, është thithjen më pak intensive e shumë substancave të dëmshme, duke përfshirë yndyrë. Dhe për shkak se çdo kalori ngrënë produktin ulur ndjeshëm në qoftë se shtohet krunde ushqimit.


Për të përballuar efektet anësore të përdorimit të sasive të mëdha të fibra, mos harroni se si të përdorin krunde në dietë korrekte. Nuk duhet të jetë konsumi i tepruar. Mbidozë stomak kërcënuese dhimbje, bloating, emision gazit u rritën, vjellje, diarre dhe madje edhe të vjella. Shumë shkurtime në trup mund të çojë në atë që nuk të fituar jo vetëm substancat e panevojshme dhe të dëmshme, por edhe të dobishme. Ajo zink, magnez, kalcium dhe hekur, dhe vitamina. Ju nuk mund të fillojë menjëherë marrjen shkurtime nga një numër i madh i tyre dhe doh rekomanduar. Trupi duhet së pari të njohë atë me produkt të ri, dhe pastaj vetëm të mësojnë rimodeloj. Doza ditore për një person i cili pranon krunde ka kohë të gjatë do të jetë jo më shumë se tridhjetë gramë.


Jo shumë e dinë se si të përdorin krunde në dietën e kombinuar me ndonjë produkt tjetër. Kombinimi më i dobishëm është konsideruar krunde dhe panxhar. Tregohet për trajtimin e hipertensionit, sëmundjet renale, për njerëzit vuajnë nga obeziteti, aritmia dhe arteriosklerozës. Substanca të përfshira në frytet e panxhar dhe i jep një ngjyrë të ndritshme, shumë e dobishme në zhvillimin e kancerit - ajo ndalon rritjen e tumorit. Betanin, e cila është panxhar të pasura, të kombinuara me krunde ndihmon djegur dhjamin dhe parandalon akumulimin e saj në trup.


Shtimi në drithëra krunde, supave, pije dhe mish, ju mund të përshtateni sasinë e ushqimit të ngrënë, duke zvogëluar gradualisht volumin e saj. Me kalimin e kohës ju mund të mësohen për të ngrënë shumë më pak dhe për këtë arsye pesha do të kthehet në normale dhe ndjenjë më të mirë.