Për të ruajtur formën gjatë festave


Afrohet pushim, ju e doni këto ditë, kur ju mund të përballojë çdo gjë: festimet në mëngjes, vallëzim, muzikë me zë të lartë dhe provë të pjatave të shijshme dhe të ndryshme. Por sot ju keni qenë në një dietë, dhe tani janë duke u përpjekur për të mbajtur të shëndetshme jetese të tjera. Si mund që të jetë? Në tryezë me siguri do të jetë shumë e goodies për të cilat shije ju do të jetë në gjendje për t'i rezistuar. Vidyazykavshys e festës propozimet prani, ju ofendoj mikut tuaj apo familjen, dhe erdhi, gjithashtu, do të jetë të përdorimit të vogël. Pra, gjëja kryesore - mos harroni disa rregulla për të ndihmuar të mbajtur formën dhe duke kënaqur shijshme. Pra, si për të ruajtur formën gjatë festave? Bëni një listë për fillimin e ushqimeve që ju mund të. Nëse ju jeni një vegjetarian, ushqimi duhet të përmbajë vetëm vitamina dhe ushqyesve, dhe mund të, si rregull, fruta dhe perime. Nëse ju bëni praktikë ushqimin e duhur, që nuk e kufizon veten kornizë të ngurtë, por unë nuk do të ndryshojë peshën e tyre për të keq, atëherë marr produktet e të cilat do të dëmtojë aspak. Konsideroni versioni standard festë. Çfarë është në tryezë? Një parfum vetëm mund të trokas në rrugë të drejtë, por të përpiqet të tërheqë veten së bashku dhe ende për të hapur sytë e tij për të gjetur llojet e ushqimeve që ju janë të lejuara për përdorim.


Ju shikoni një shumë sallata që janë të mbushura me majonezë. Në qoftë se ju keni kohë për të treguar të dashurën e tij që e doni këtë salcë, që ju të merrni një pjesë të pa produkt të dëmshme kalori. Nga rruga, i përket mirësjelljes edhe gatuaj çdo lloj sallatë pa salcë, por ka vendosur vete disk të vogël se vetë sipas dëshirës vizitor, ajo do të japë majonezë dëshiruar, salcë soje ose keçap. Shumica e njerëzve tani refuzojnë produkt kalori dhe për këtë arsye preferojnë perime të freskëta. Shënim tryezë, nuk ka gjasa që ushqimi juaj do të jetë pa fruta të freskëta dhe perime. Saw? Shkëlqyeshëm, atëherë ju mund të ketë "libër" qytet së bashku me ushqim të dobishme dhe të shëndetshme. Kështu, në fillim të sallatë festës dorëzohet, ju e dini, nuk ka majonezë, por ka ushqime të tjera që shkaktojnë ju keni dyshime. Për shembull, në qoftë se ju pashë të fshehtën, e vidyazykatysya më të mirë dhe të zgjedhin llojin e marule, të cilat janë më të përfshirë domate, rrepkë, karrota, kastravec dhe gaforre shkopinj mund.


Shmangni ushqimin e cila është suxhuk si zier dhe i tymosur. Le qarqet dhe të vogla, i hollë, pas disa truket që ju skushaete, figura juaj tashmë do të hollë, por një raund - të jetë e mundur. Zgjidhni vetëm sallatë ose vetëm një meze të lehtë, nuk do të përpiqet për të provoni çdo gjë. Mos harroni se ju keni në frontin e natyrisht kryesore, ashtu-quajtur të nxehtë dhe ëmbëlsirë. Nëse ju nuk duan të ofendojnë zonjë, dhe të përpiqen të gjithë të shijshme pa kompromentuar figurën, të marrë veten në dorë.

Gjatë festave pak bisedë, pasi kjo shkakton një oreks të madh, dhe që ju jeni të hutuar, ju nuk e shikojnë atë që ju hani dhe partneri juaj do të mendojnë se ju jeni plotësisht të njohur me rregullat e mirësjelljes. Sigurisht ju mund të përpiqet për të joshur bisedë dhe kështu pretendon jo uritur ose të "shpëtojnë" nga nevoja për të ndarë një vakt shijshme, por përsëri kjo do të shkaktojë dyshim dhe në lidhje me personin tuaj do të jetë shumë i mirë. Pra, tani është koha për kokë të nxehtë. Në qoftë se një peshk apo diçka perime, të njëjtin fat sot në xhepin tuaj, por në qoftë se të mishit, dhe madje edhe të skuqur, ju duhet të përdorni këshilla e mëposhtme: le dikush të marrë një copë para se të mos tregojë gjë e turpshme, dhe vetëm ju menjëherë vlerësuar copë pjesë, zgjidhni më pak. Hani më shumë perime, ndërsa acidet yndyrore shpejt peretravytysya dhe kështu të ndihmojë në ruajtjen e formë gjatë festave. Nëse zonjë dashur vetë të ju vënë një copë mishi, ju nuk duhet menjëherë të braktisin dhe të zgjidhni një tjetër. Hani sa më shumë që ju e gjykojnë të arsyeshme për të ruajtur formën dhe të mos shpenzuar shumë. Mish qëndruan mund të mbulojë një pjesë të sallatë, dhe askush nuk do të vini re.


Nëse vini re se ka ende një pjatë të dytë, ju mund të vidyazykatysya këtu, nuk ka asgjë të gabuar. Gjëja kryesore, të bëjë kompliment zonjë që së pari të nxehtë ju me mjaft mjaft e ngopje dhe shije të jashtëzakonshme. Unë mendoj se në qoftë se në mes jush dhe festën orhanyzatorshey ka imazh dhe keqkuptim, atëherë gjithçka shkon qetë dhe ju nuk do të jetë që ofenduar atë apo ofenduar atë çift vidyazykalysya të pjatave. Sa për ëmbëlsirë, pastaj i kushtoj vëmendje për faktin nëse ju bëni një shumë skushaete vakt i parë në fund stomaku juaj nuk do të qëndrojë e ngarkesës dhe të mos marrin ushqim, qoftë ëmbëlsirë ose çaj. Nëse ju paraqitet një biskota të shijshme dhe aromatik, jo dial duart, edhe në qoftë se ju doni të tregojnë se amvise mirënjohës për mikpritjen. Merrni një cookie, vlerësim, nga i cili brumë është i përgatitur dhe kjo ka, pastaj të bëjë një përfundim, ia vlen të marrë ose të mjaftueshme. Ajo është përdorur më së miri si mos pi alkool dhe çaj. Sigurisht, në qoftë se të gjithë pinë shampanjë ose verë, japin nuk është e mirë, por të përpiqet të mos konsumojnë këto pije, sepse dëmet e alkoolit kuptoj. Kur tingujt dolli, atëherë ju nuk mund të pini, por të pretendojë nevojshme.


Ju mund të referohen në atë që ju jeni duke makinës, por pastaj nuk është e qartë, pasi ju e dini se sot do të jetë një festë, pse ishte makina? Ju nuk duhet të vihet në pikëpyetje, kështu që vetëm të jetë i zgjuar dhe më dinak. Megjithatë, ju mund të ketë çaj dhe fruta, si dhe përdorimin e mirë të frutave si një meze të lehtë pasi të keni ngrënë ëmbëlsirë - ëmbëlsira. Për shembull, ëmbëlsira, pasta, buns, rrotullon, e bërë me brumë, ajo është e rekomanduar për të pirë shumë çaj. Mos harroni se ajo është e mirë për të djegur kalori në valle, kështu që të jetë shpirtin e kompanisë dhe të shpenzojnë më shumë kohë në trafik.