Si për të ngrënë në palestër


Si për të ngrënë në palestër? Kjo pyetje është në qendër të burrave dhe grave të cilët përdoren për të shkuar në shtëpi dhe vetëm në mëngjes dhe të dinë se ata janë ushqyer siç duhet dhe për shkak të se nuk mund të ketë probleme me traktin gastrointestinal. Po, këto klasa nuk mund të përballojë çdo njeri të përbashkët i cili përdoret për të ngrënë në shtëpi, të ulur në një të ngrohtë dhe në tryezë. Kur bie nata për punësim, ju keni vidyazykatysya të rehati dhe duke menduar vetëm për punën. Si për të mbështetur trupin tuaj në normale, kontribuojnë në dëshirën për të ngrënë nuk e prishin disponimin, dhe atë ditë ishte në harmoni me ju?


Për starters, mos harroni se kur ju bëni palestër duhet të hani si duhet, që është, së pari, i dyti dhe çaj me disa ëmbël. Nëse ju hani siç duhet dhe në fundjavë, dhe ju nuk duhet të jetë i habitur se të fillojnë dhimbje barku, dhimbje dhe kapsllëk. Mos harroni se një person ka nevojë për të ngrënë ushqime të drejtë për vitamina të mbajtur metabolizmin akumuluar dhe vetëm dhe minerale, dhe të gjitha komponentët yndyrore zhduk.

Pra, ditën kur ju do të jetë në klasat e palestër në mbrëmje. Mëngjes duhet të fillojë gjithmonë me, mëngjesin e duhur dendur dhe të dobishme. Kjo mund të jetë e kënaqur qull apo bollgur, gjalpë një copë për burrat dhe rrush të thatë apo copa të thata fruta për gratë. Nëse një grua kujdeset për figura, atëherë ajo duhet të zëvendësohet nga të freskët vrer fruta molle në një rende trashë ose një lugë mjaltë. Të dyja duhet të hani në një grusht arra të tilla si arre dhe kikirikë. Kurrizit arra ngarkuar, dhe promovon punën aktive gjatë gjithë ditës. Përveç kësaj, ajo është e arra dhe rrush të thatë të mbrojtur zemrën. Qull është më e mirë për të ngrënë një copë bukë apo bukës që do t'ju ofrojë më shumë energji gjatë gjithë ditës, deri në mbrëmje kur të fillojë zhvendosje tuaj natës. Më tej, kur është fjala për njeriun, ai mund të caktoni një mëngjes të përzemërt: vezë të skuqura me proshutë dhe domate, gjoks pule me perime dhe oriz ose hikërror me karrota dhe prej qepëve. Këto janë një kombinim i produkteve do të ndihmojë një të dashur që të jetë në një humor të mirë, të mbajë frymën e gatishmërisë për të punuar dhe të mbajë klasa palestër sukses.


Është e rëndësishme për të ngrënë të drejtë, dhe si fillon ditën, kështu që ai pryvedetsya. Shtoni në mëngjesin tuaj dhe madje edhe një fryt të vogël apo kënaqësi. Përgatitja e një tortë e shijshme, të tilla si qershi ose mollë Charlotte me. Këto fruta do të japë një humor të mirë. Por ëmbëlsirat orientale në vend të çokollatë pjekje. Mund të japin grave besimin se ata ruajnë formën gjatë gjithë ditës dhe natës pavarësisht nga ndryshimi nuk do të përsëri duan të hanë diçka të ëmbël. Dhe të gjithë për shkak se ëmbëlsirat orientale janë grimca shumë kalori dhe tretjen e ushqimit, stomakut kanë nevojë për më shumë kohë, kështu që uria nuk është ndjerë. Pastaj pi. Një rol shumë të rëndësishëm në ushqimin e duhur për palestër luan një pije kaluar në mëngjes. Kjo mund të jetë si puding, qumësht, lëng, kakao, kafe ose çaj. Ajo është e mirë për të preferojnë këtë të fundit. Kjo çaj me limon, butë, e gjelbër, ndihmë Hibiscus bërë energjik në mëngjes. Tjetra, mos harroni se koha që pritet të vijnë punë gjatë natës, atëherë ju duhet të dini se mund të doni të hani, dhe pastaj ju mund të prishin dietën tuaj normale. Meshkujt më pak përvojë në peshë shtypen, por gruaja nuk është si.


Për të qëndruar përherë të ruajtur shëndetin dhe stomak i ushqyer mirë dhe zorrë për të parë jashtë për drekë dhe darkë. Dreka duhet të përbëhet nga tre vakte me përjashtim ëmbëlsirë - salads, të parë dhe të dytë. Atëherë ju nuk do të duan për të ngrënë në pushim diçka. Në vazhdim të palestër, të punës, ju do të duan për të ngrënë, por vetëm mund të shmangur këtë darkë të cilit ishte mjaft i saktë dhe të dobishme. Një mundësi e madhe darkë për vajzat dhe gratë - një muesli me kos ose drithëra, kos, fruta, sallatë perimesh me vaj ulliri. Një njeri mund të djathë dhe një fetë djathë, por gruaja që ndjek figura, të vidyazykatysya më të mirë të perimeve në të gjitha dhe preferojnë produkt qumështit të ulët në yndyrë. Për të ngrënë në palestër, ne duhet të kujtojmë se ushqimi ngrënë në mbrëmje, tretet dobët dhe stomaku është në gjendje për të përdorur këtë kohë për të pushuar. Ka vjen një mëngjes, stomaku hyn në ditën aktiv puna mbaron, stomak e përdorur për të pushuar. Ai gjithashtu, si ju, i pëlqen të kombinuar punën dhe kohën e lirë, kështu që të bëjë zmyritsya dhe se ai nuk ka filluar të ankohen se ju nuk e keni të furnizimit me ushqim të saktë dhe jo të dobishme.


Kur vjen koha për palestër, shumë njerëz ndjehen dëshirën për të rostiçeri apo diçka krejtësisht të mbajë bark pushime. Shëndetin Postezhyte dhe për të mbajtur formën e saj për shumë e shumë vite. Kur stomaku është plot me ushqim, por edhe nuk me cilësi të lartë, jo të dobishme, ndikimi bie mbi zemër dhe me trupin e trupit të njeriut nuk është shaka. Është më mirë për të parandaluar rrezikun dhe të zgjidhni atë që ju përshtatet më të mirë. Nëse ju nuk hani gjatë ditës dhe në mbrëmje vendosi podzakusyt, alternativa më e mirë për burrat do të jetë sallatë perimesh me mish lepuri apo peshk i gatuar në avull, dhe burgers gjithashtu mund të ruani mjaft stomak nga uria në qoftë se ata nuk janë të skuqur dhe steamed . Për ëmbëlsirë, burrat janë të lejuara me një tortë molle pa sheqer krem.


Gratë janë më të mirë të abstenojnë nga mish dhe të marrë produkte detare të tilla si midhje, karkaleca, peshk Pollack, unaza kallamar, por jo të thata, dhe perimeve sallatë. Për ëmbëlsirë më të mirë për të ngrënë një lugë mjaltë apo lindore ëmbëlsirat, të tilla si fiq, kajsi të thata apo prunes. Në klasa të marrë fruta dhe ujë, dhe pastaj uria gjatë do të ndihet. Merrni rastin, të bëjë veten të gjithë e nevojshme dhe ta kalojmë natën për të mirën e tij dhe trupin e tij. Në përgjithësi, kur puna bie mbi turnit të natës, caktoni një pastrim të plotë ditor dhe refuzojnë ushqimin. Ju pastruar trupin e toksinave, dhe përfitimet do të jenë të dyfishtë. Palestër dhe shëndetin e kombinuar.