Si për të ngrënë në aciditetit të stomakut për lehtësimin manifestimet


Në ditët e sotme shumë njerëz janë të ballafaquar me problemin tepër serioz, si rritjen e aciditetit. Fuqia në këtë rast duhet të jetë e saktë, përndryshe të përballen me këtë sëmundje do të jetë shumë e vështirë. Rritja e aciditetit të stomakut - një sëmundje e cila shpesh ndeshen njerëzit moderne. Kequshqyerja, stresi, zakone të këqija - të gjitha të cilat mund të shkaktojnë sëmundje. Sëmundja karakterizohet nga fakti se stomaku i njeriut fillon të dalë jashtë një numër të madh të lëng stomakut, e cila gradualisht shkatërron membranat mukoze e saj, duke shkaktuar parehati pacientit. Me rritjen e aciditetit personi ndjen dhimbje në zonën e stomakut, të cilat mund të rëndë gjatë një vakt apo në një kohë kur ai ndjehet i uritur. Gjithashtu, pacienti torturuar urth dhe belching. Aktualisht, ka shumë medikamente që mund të ndihmojë të përballen me sëmundjen, por mjekët thonë se e gjithë kjo është vetëm një lehtësim i përkohshëm. Në mënyrë që të përballen me këtë sëmundje duhet, mbi të gjitha, për të ngrënë. Dietë të veçantë duhet të jetë shtyllë e trajtimit. Ekspertët tregojnë se si për të ngrënë në aciditetit të stomakut. Pacienti nuk duhet të hani ushqim të keq. Këto përfshijnë pije alkoolike, ushqime të skuqura, "fastfud", sode, pije e ëmbël. Përdorimi i produkteve të tilla në ushqim jo vetëm që shkakton prodhimin e lëngut të stomakut, por gjithashtu mund të çojë në sëmundje të tilla si ulcerat. Ne duhet të kujtojmë se në aciditetit duhet të harrojmë për ushqime akute dhe acid. Produktet e marinuar duhet të jetë nën ndalim të rreptë.


Baza e futje dietetike duhet bërë qull. Kështu ata mund të gatuaj si ujë dhe qumësht. Sheqeri është më mirë të mos për të shtuar, ose shtoni një sasi shumë modeste. Për të përgatitur qull është më e mirë për të përdorur elb perla, bollgur, oriz. Qull tilla vij mur stomak, duke krijuar një mbrojtje kundër ekspozimit agresive ndaj mjedis acid. Në drithëra mund të gatuaj ulët-yndyrë supë. Për përgatitjen e tyre të përdorin më mirë mish diete, peshk. Supë nuk duhet të jenë të theksuara. Ai duhet të përgatiten pa rosto. Për këtë është e nevojshme për të hedhur perimet në valë supë para. Mjekët pohojnë se brenda disa javëve të konsumit të rregullt të drithërave dhe broths, njerëzit do të ndjehen në përmirësimin e shëndetit. Nga enët diete përfshijnë mish të zier, peshk i zier. Për drekë, është më mirë për të kombinuar me oriz të zier, hikërror, perime steamed. Duhet të theksohet se në padi diete të gjitha llojet e trajtimit termik, përveç tiganisje. Produkte mund të saute, vlim, gatuaj në zjarr të ngadaltë, piqem, por jo të skuqura. Nga enët dietë nuk mund të paraqesë një salcë me erëza dhe seasonings. Disa nutritionists thonë se vidyazykatysya mundësisht edhe nga kripërat apo reduktuar atë në një konsum minimal të përditshme. Ata që vuajnë nga hyperacidity, kujdes duhet të prezantoj me frytet e tua dietë dhe perime. Disa mund të përkeqësohet gjendja e pacientit. Për shembull, nuk është e rekomanduar për të përdorur radishes, lëpjetë, manaferrat, agrume. Ajo duhet të vidyazykatysya e të gjitha produkteve ushqimore, të cilat kanë shije të mprehtë apo kosi. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet dhe pije. Njerëzit që vuajnë nga aciditet të lartë, ideale për çaj të dobët dhe pa sheqer, ujë të pastër, fruta me manaferrat ëmbël. Kjo pije frutash duhet të jetë i holluar. Disa nutritionists këshillojnë të pijshëm si pelte. Ju mund të pini ujë mineral, por në këtë rast vetëm ujërat e përshtatshme, veprimi i të cilit synon zvogëlimin e aciditetit. Ata janë quajtur edhe ujërat alkaline. Filloni të pijshëm e tyre më të mirë, pasi pacientit diskutoni këtë me mjekun tuaj. Të gjitha pije për të pirë vetëm në mes të ngrënies, por jo pas një vakt. Njerëzit me aciditet të lartë, është vidyazykatysya e lëngje të freskëta. Në qoftë se ju përdorni ndonjë lëng ata duhet mjaft holluar me ujë. Në trajtimin e pacientëve të mira vidyazykatysya zakone të këqija. Pirja e duhanit, si pirja e alkoolit, në këtë rast vetëm mund të përkeqësojnë situatën. Është e rëndësishme për të monitoruar përbërjen e produkteve të blera. Ju duhet të vidyazykatysya e mallrave, të cilat përfshijnë një numër të madh të preservatives, ngjyra dhe aditivëve të tjera të dëmshme. Respektuar të gjitha rekomandimet e mjekëve, pacienti do të ndjehen shumë shpejt të ndiheni më mirë. Në çdo rast, ata të cilët janë të prirur për acarimin që lidhen me aciditet, ju gjithmonë duhet të ndjekin parimet e ushqim të shëndetshëm. Ekspertët japin këshilla se si për të ngrënë në aciditetit, dhe pacientët duhet të përmbahet me rreptësi kërkesat. Përndryshe, për të përballuar me sëmundje dhe nuk ka pasur sukses.