Recover formë pas lindjes


Jo shumë gra pas shtatzënisë nuk mund ta ruani peshën e vjetër dhe menjëherë të marrë në rrobat tuaja të preferuara. Në mënyrë tipike, një përpjekje duhet të jetë një i hollë, dinjitoz dhe për të gjetur formën e vjetër fizike. Mbipesha është shumë i ngadalshëm, sporti është shumë pak kohë për shkak të shqetësimeve të reja në lidhje me foshnjen e re, dhe nuk është një dëshirë për të bërë më pak çdo ditë, sepse koha e lirë unë dëshironi të relaksoheni dhe të fle.
Por humor ndryshuar sa më shpejt të nxehtit vjen sezonin. Është koha për të marrë jashtë ngrohjes dhe veshje rëndë, dhe çdo grua dëshiron që menjëherë të bëhet pakta. Pas lindjes është e vështirë për t'u kthyer në atë klasë peshë në të cilin një grua ishte vendosur para shtatzënisë, dhe menjëherë. Por një dëshirë të madhe dhe angazhim për këtë qëllim do të ndihmojë në eliminimin kilogram panevojshme. Përveç kësaj, forma lejon të shkëlqyer shërim lehtësimin e lodhje, të rritur metabolizmin në trup dhe për të fituar forcë për Punët e Brendshme.Recover formë pas lindjes rekomandohet të fillojnë në javën e katërt, pasi fëmija ka lindur. Kjo është një uyazyka se lindja e kaloi pa ndërhyrje kirurgjikale pa komplikime cezariane dhe të tjera për nënat. Nuk qepje të mëdha janë duke operuar leje për gratë që duan të fillojnë të ushtrojnë. Nëse lindjet ishin me prerje cezariane, ushtrimi të shtyhet deri sa fëmija juaj nuk është kryer dy muaj, dmth pas javës së tetë pas lindjes. Është e këshillueshme dhe konsultimi shikuar mjek i cili do të këshillojë dhe të sigurojë dëshmi që nëna e re është e shëndetshme, dhe për këtë arsye, mund të fillojnë përmirësimin e tyre të programit.


Për një formë të re të rimëkëmbjes mama nuk do të thotë se është e nevojshme për t'u ulur në një dietë të rreptë. Tani, ndërsa ajo ishte e gjirit të ushqyerit e foshnjës, dhe trupi i saj ka nevojë për vitamina dhe minerale, karbohidratet dhe yndyrnat për funksionim normal, janë të kundërindikuar ndonjë donacione të ushqimit. Feeding nëna duhet të marrë çdo ditë të paktën pesëqind kalori. Ushqimi duhet të jetë i plotë, por i balancuar, të bollshme, por racionale. Mom Mos harroni formuar rishtazi shpenzon aq shumë energji në ditën që konsumimin e më pak kalorive në vetëm avari e saj.


Këto vende në trupin e femrës që kanë nevojë për vëmendje të vetë pas lindjes - është, mbi të gjitha, barkut dhe kofshët. Menjëherë duhet të rregullojë veten për faktin se një javë e përditshme stomakut gazetat kachannya nuk vazhdon të shtrënguar. Ne do të duhet të jetë i durueshëm, rezultati do të shfaqet në disa muaj. Përveç kësaj, ngarkesa të forta dhe të mprehta në rajonin e barkut mund të ndikojnë në gjendjen e gruas pas lindjes së fëmijës. Ushtrimet duhet të fillojë me një ngarkesë minimale monitoruar shëndetin e tyre dhe të respektuar nëse ka ndjesi të dhimbshme dhe të pakëndshme në bark të ulët. Ushtrime për shtyp elastike nuk është domosdoshmërisht trillime akrobatik. Curl Tradicionale shtrirë në shpinë me gjunjë prirje do të tërheqë muskujt e drejtë e barkut. Ngritja e shpatin në drejtime të ndryshme do të ndihmojë në forcimin muskujt e anën e shtypit. Ushtrimet duhet të bëhet ngadalë, jo menjëherë. Duhet të përqëndrohen në muskujt, mendojnë se, nuk e shkëput fjalën kur heqjen trupin prapa. Një tjetër ushtrim efektiv për forcimin e barkut pas lindjes së fëmijës është në vijim. Është e nevojshme që të bie në gjunjë dhe të ligët pëllëmbë tuaj. Bëni një Nxjerr të mprehtë, duke i liruar ajrin nga mushkëritë plotësisht. Barkut duhet të tërheqë sa më shumë që të jetë e mundur. Mbaj frymën për tridhjetë sekonda ju duhet. A sa më shumë repetitions si ju mund të në fazat e hershme të trajnimit fizik. Pastaj ju mund të rrisë numrin e repetitions.


Një fushë tjetër në trupin e grave që kërkojnë vëmendje pas lindjes - është hip. Së pari, kockat e legenit të ketë aftësinë për të rritet si fëmija kalon nëpër to. Dhe së dyti, ajo është zona femurit të grumbulluar yndyrë në vend të parë, ka shënon shtrirje dhe celulitin duket. Për kofshët mund të bëjë program për stërvitje, të përbërë nga lunges përpara dhe anash, heqjen këmbët prirje në gjunjë majtë dhe të djathtë, ulem-ups. Shumë efektive dhe argëtim për të kaluar kohën e lirë, nëse nuk vallëzimi për muzikën tuaj të preferuar. Dancing mund të bëjnë të ngrohtë-up para çdo ushtrim kompleks.


Megjithatë, ajo është e dobishme për të hips dhe mollaqe ashensor. Forcimi i muskujve vithe - nuk është e lehtë. Për të arritur rezultatet që ju duhet për të treguar të gjithë fuqinë e vullnetit të, pasi që këto "Problemi" zona janë të gatshme për të korrigjuar. Ushtrime si efektive këto padi. Get në të katër këmbët, të heqë prirje tuaj këmbë në gju në anën. Pastaj ngre këmbën drejt deri në nivelin e trupit. Sock kështu duhet të jetë i qetë për tension ndjerë në mollaqe. Ndërsa ushtrimi është plotësuar si duhet.


Dhe sigurisht, ne duhet të i kushtoj vëmendje të armëve dhe muskujt e gjoksit. Forcojë ato duke përdorur shtangë dore. Që të filloni të shtangë dore kostum peshon një kilogram, atëherë pesha e tyre mund të rritet. Pesha maksimale që një grua mund të ngrejë varet nga karakteristikat e organizmit. Por për të dhënë ndihmë për duart dhe muskujt gjoks forcojë, nevojën për stol gjirit të shtangë dore peshon 3-4 kg ose vulën e postës. Mos harroni për push-ups në dysheme. Kjo është një peshë komplekse në armëve, gjoks, kofshë dhe shtypit. Përsëri, minimale dhe maksimale të varet vetëm nga shkalla e palestër fizike dhe durimin e femrave pas lindjes. Ushtrim individual Përzgjedhja dhe numri i repetitions do të përmirësojë çdo herë të qenit dhe të shikojnë si centimetra ngadalë dhe pa dëshirë, por ende ulur në bel, hips dhe pjesë të tjera të trupit. Dhe çfarë mund të jetë më mirë se ndjenja se përpjekjet shpërblehet sukses?