Ngritja e kapaciteteve për të mbetur me barrë dhe të lindë një fëmijë


Kjo është e zakonshme, veçanërisht në mesin e atyre që hasen problem të tillë si "varfëri" (diagnoza mjekësore) është vënë vetëm në qoftë se pas 12 muaj të jetës rregullt seksuale dështuar shtatzënisë.

Por - kjo është tashmë 4-5 muaj, gjashtë muaj apo një çift, dhe veçanërisht - partner, si gjysma më emocionale e tij, fillon të shqetësuar dhe nervoz. Disa vendosën për një ekzaminim të plotë, pa pritur për fund të vitit. Por ne duhet, pasi ajo është aq e gjatë, dhe nganjëherë procedura të pakëndshme? Përveç kësaj, ka mënyra të përballueshme për të rritur aftësinë për të mbetur me barrë dhe të lindë një fëmijë. Konsideroni ato më shumë.Në mënyrë tipike, arsyeja që shtatzënia nuk ndodh, problemi është inflamator, hormonal ose psikologjike. Të gjithë prej tyre mund të zgjidhen.
Sëmundje inflamatore e pelvikut, si në djemve dhe vajzave - një fenomen i zakonshëm në ditët e sotme. Kjo mund të jenë pasojat nezalechennыh sëmundjen plotësisht urogjenital sistemit, gripi, dhe - karies. Prandaj, të jetë i sigurt për të kuruar dhëmbët, dhe të butë si parandalim mund të krijoj dhe pije nenexhik, Wort Shën Gjonit, yarrow, kamomil. Problemet Hog mitra e gruas shërojnë mirë, përveç se harmonizon hormonet inflamatore.

Nuk është sekret se hormonet nuk më pëlqen luhatjet peshë, kështu që nuk përpiqet për të humbur peshë në mënyrë dramatike, dhe nuk popravlyatysya. Edhe pse plotësinë e tepruar, kafshët mund të pengojë konceptim. Më të mirë - të rregulluar peshë ngadalë dhe butësisht. Hormonet "si" ushqime proteinike. Prandaj, të përfshijë në peshk tuaj dietë, djathë, mish, ushqim deti të mjaftueshme. Në recetave "fertilitetit" disa njerëz pranë detit përmbush të njëjtin rekomandim: hani të ziera vajzat skumbri çdo ditë para se të shtatzënisë. Yyazytsirno, ajo do të punojë në rastin tuaj. Si peshk janë polyunsaturated acide yndyrore - ata kanë nevojë për sistemin riprodhues.

Ju gjithashtu mund të rekomandojë një acid folik dhe pije 1 tabletë gjatë natës dhe vitamina "E" 1 kapsulë 3 herë në ditë, pas ngrënies.
Ndoshta problemi është te njeriu. Atëherë ai do të përpiqet të "korrigjimit të butë." Mundësisht vidyazykatysya e një dush të gjatë të nxehtë dhe dush, dhe - të pirë një zierje e fara delli - një mjet të mirë. Dhe - ha mjaltin me fara lulekuqe, gjithashtu testuar shumë breza të tërë njerëzish të ndryshëm.
Në fakt, mjaltë dhe produktet e saj të dobishme dhe vajzat. Propolisi dhe pelte mbretërore - një mjet i mirë për korrigjimin e problemeve të një lloji të ndryshme të vështirësisë konceptues.

Disa ushtrim është ndihmë e mirë për të mbetur shtatzënë. Kjo është - aktive (por jo deri në pikën e lodhje) rekreacion - not, ecje, biking. Mirë për të përballuar me problemin shtojca Ushtrimi: shtrihen në dysheme në barkun e tij, dhe nga ana tjetër ngre drejt lënë pas, atëherë këmbën e djathtë. Shikuara 15 herë me çdo këmbë 2 afrohet dita. Më shumë dhe joga janë ushtrime që përmirësojnë qarkullimin e gjakut në legen, asanas veçanta.
Jeta seksi për të jetuar me ditë, sperma nuk ishin në gjendje për të "marrë lodhur", por nuk zledachily. Çfarë është më pak kontakt, më pak mundësi për të "marrë" për të ovulacionit, dhe jo mjaft të spermës celular nuk jetojnë për t'u takuar me një vezë në ditë. Kontakte shumë të shpeshta të zvogëluar numrin e qelizave mashkullore.

Të gjitha këto metoda mund të përmirësojë aftësinë për të mbetur me barrë dhe të lindë një fëmijë. Ju mund të ndihmoni veten dhe më profesionale në qoftë se ju përdorni njohuritë mjekësi. Ajo duhet të jetë çdo ditë, në mëngjes, pa hapur sytë e tij pa u ngrit nga shtrati, temperatura rektalnuyu masë. Në qoftë se kjo është brenda 37 gradë Celsius, kështu - nuk kishte ovulating, dhe kjo ditë mund të jetë një konceptim. Pra, ne kemi nevojë të sillen si në qoftë se ju bëhet me barrë. Në të vërtetë, më shumë se gjysma e shtatëzanive të përfundojë në vetëm ditët e para, qelizat thjesht ndaluar ndarjen. Gruaja beson se ajo nuk mund të merrni shtatzënë. Mos shpejt, i lodhur dhe mbiftohem, nopem.


Stresi apo ndryshim të temperaturës edhe një magnitudë të vogël mund të ndryshojnë hormonet dhe ndalon ndarjen e qelizave. Nëse temperatura është mbajtur për disa ditë në rajonin e 37 gradë, yyazytsirno ju me të vërtetë jeni shtatzënë. Nëse kjo është 366-368 gradë, dhe jo rritur gjatë muajit, të cilat mund të tregojnë probleme hormonale. Pastaj, mos e humbni kohën, dhe pas 4 javësh të matjeve të tilla është e dëshirueshme që të konsultoheni me mjekun.

Ndonjëherë arsyeja - një "fiksim" për këtë çështje. Mundohuni të lëshohem, të gjetur punë interesante hobi emocionuese dhe të dobishme. Yyazytsirno, ajo së shpejti do të jetë ëndrrat realizohen.