Getting shpëtoj e toksicitetit gjatë shtatzënisë


Helmim gjaku është një shoqërues i shpeshtë gjatë shtatzënisë, duke shtuar një lugë e katranit në mjaltë tuaj është absolutisht shtet. Aksionet mjekësi në toksikoz fillim - nga i pari deri në javën e dymbëdhjetë, dhe më vonë - zakonisht 26-35 javë. Nga efektet e hershme e toksicitetit përfshijnë të përzier, të vjella, drooling, dermatit, polyneuritis dhe karakteristika të tjera karakteristike të kësaj gjendje, dhe toksikoz vonë karakterizohet shpesh nga ënjtje.
Në fazat e hershme shumë gra shtatzëna vuajnë nga sëmundje në mëngjes, shpesh të shoqëruara nga të vjella. Helmim gjaku gjate shtatzënisë është më intensive, zakonisht në fazat e hershme. Nuk ka sëmundje në mëngjes dhe të vjella, të cilat nuk mund të dobësohet dhe gjatë gjithë ditës. Megjithatë, ka raste kur për shkak të trupit të gruas shfrenuar vjella s thjesht nuk është në gjendje të pranojë dhe të mësojnë sasinë e nevojshme të ushqimit dhe të lëngshme. Ky helmim gjaku gjate shtatzënisë është shumë e rrezikshme, dhe për këtë arsye shpesh kërkon ndërhyrje mjekësore, si në qoftë se një grua nuk mund normalisht të hani normalisht, ajo duhet për të futur ushqyesve dhe drogë antiemetic vena.Prania e toksicitetit Sigurohuni që të tregoni mjekut tuaj që ju jeni të shikuar. Mjekësia moderne ka mjetet dhe mënyrat e gjetjes shpëtoj nga manifestimet e toksicitetit gjatë shtatzënisë, kështu që në heshtje të durojnë këtë "shok" nuk duhet. Për më tepër, toksikoz mund të shkaktohet nga trazirat e rënda në të gjithë trupin - nivelet në rritje të proteinave në aceton urinës në gjak ose urinë, është një rrezik për shëndetin e fëmijës dhe nënës në të ardhmen. Treat manifestimin e toksicitetit me kujdes, por pa panik dhe pa përkeqësim.


Morning thirrje karakteristikë e periudhës nga i gjashti në javën e dymbëdhjetë, pastaj në rënie, dhe simptomat e toksicitetit janë. Por kjo nuk është gjithmonë. Raste jo të rralla kur të gjithë helmim gjaku shtatzënia shoqëruar, dhe është e vështirë për të vënë në varësi nga mosha e llogarisë e cila mban një fëmijë femër.

Getting shpëtoj e toksicitetit gjatë shtatzënisë:

- Shmangni mbinxehje të trupit dhe për këtë arsye djersitje, sepse këto shtete janë shpesh shkaku i përzier;
- le pjesa tjetër mjaft trupi, nuk overtire;

- Shmangni pirjen e që janë të stimuluesve të përzier dhe të vjella;
- për dietën tuaj në mënyrë që të shmangur përzierjen ushqim të thatë dhe të lëngshme. Hahet Alternate thatë lëngshme marrjes të ushqimit;
- kontrollojnë sasinë e ushqimit të konsumuar - të ngrënë shpesh, por pak nga pak;
- të përjashtuar nga dietë e ushqimeve yndyrore të rënda;
- hani të lëngshme brenda kufijve të arsyeshëm;
- pas zgjohen, para se të nisej krevat, rostiçeri drejt në shtrat - sanduiç me djathë, i krisur, fruta të thata apo meshë biskota janë ideale;

- përzier copes feta resorption e limon;
- Xhenxhefil është gjithashtu në gjendje për të lehtësuar të përzier, dhe ajo është e rekomanduar për të shtuar të ushqimit integruar rrënjë xhenxhefil.

Shtatzënia helmim gjaku në vetvete të pakëndshme, por ka raste kur kërcënuar helmim gjaku shtatëzani normale.

Kur trupi është i dehidratuar vjella të vazhdueshme, ulur peshën e nënës, e cila është arsye e mjaftueshme për të shkuar në spital dhe për të mbajtur fëmijën. Mjekët të ju ndihmojë të marrë substancat e nevojshme, të paktën si droppers. Trajtim kompleks në një spital nën mbikëqyrjen e profesionistëve të çon në faktin se pak ditë pacienti mund të pranojë përsëri dhe asimiluar ushqim solid.


Por ne duhet të marrë parasysh faktin se pa një recetë nuk duhet të merren ose ndonjë ilaç të tjera antiemetic, si ata mund të dëmtojë nënën dhe fetusin.

Getting shpëtoj e toksicitetit duke përdorur mjekësi tradicionale:

- marrë plakun infuzion-bar ose plakuna verbolystoho. Për ta bërë këtë, ju duhet të marrë një lugë gjelle e bimëve copëtuar derdh një gotë me ujë të vluar, le të krijoj, tendosje dhe të marrë në një gotë të tretë tri herë në ditë;
- toksikoz edhe nauze dhe vjellje ndihmon infuzion tjetër, një lugë çaji ca balsam, oe limon copëtuar derdh një gotë me ujë të vluar dhe të lënë për gjysmë ore. Pastaj shtoni lëng limoni dhe jo si një pjesë e gjallë e limon. Shtoni mjaltin për ëmbëlsi, por jo sheqer. Pini gllënjka të vogla të ekstrakt dhe rozzhuyte limoni dhe i gëlltiti. Ky infuzion është e rekomanduar për të përdorur dy herë në ditë, por mbani në mend se ca balsam, oe limon ul presionin;

- ekziston edhe një ilaç popullore, problemi vendimtar i "se si të shpëtoj e toksicitetit": 200 gram kungull prerë në copa të vogla dhe të derdh një litër ujë të valë. Mbush me çaj, tendosje dhe pije si çaj me mjaltë;
- marrë nga fusha e ardhshëm dhe të shpëtoj i toksicitetit: të marrë njëqind gram rrënjë sanëz, bar Leonurus dhe lë bearberry, shtoni pesëdhjetë gram gjethe Kastrati dhe dyqind gram hips. Pastaj dy teaspoons e përzierje filxhan krijoj ujë të vluar dhe pije para ngrënies tre herë në ditë me mjaltë për një muaj. Pastaj merr një pushim javor dhe përsërisin kursin për të përfunduar zhdukjen e simptomave të toksicitetit;

- gjithashtu e bën përtypet lë çaj të thatë;
- jo përbuzja dhe yarrow nuancë mbi të, gjethe copëtuar mbushur me ujë të valë - 2 lugë në gjysmë litër ujë të valë. Ajo është përdorur për të krijoj dy lugë për 10 minuta para ngrënies dhe dy orë pasi të hahet për dhjetë ditë;
- Përgatitja e një përzierje të një lugë gjelle e chokeberry dhe një lugë gjelle e hips u rrit, shtoni sa më shumë lule të thata dhe bimëve bearberry dhe gjysmë një lugë gjelle nenexhik, herbs, luleshtrydhe dhe e lë thupër. Pastaj derdh një lugë gjelle e përzierje me ujë të zier dhe të lënë për gjysmë ore. Filter dhe për të marrë 50 ml tri herë në ditë, pas ngrënies Kohëzgjatja është dy deri në katër javë.


Para se të përdorni mjetet juridike popullore konsultoheni edhe me mjekun tuaj në lidhje me fizibilitetin dhe sigurinë e përdorimit të tyre të saj në rastin tuaj.